CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Dotaz pro Linux Guru
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Foxmen
Newbie

Registrován: 14.09.2004
Příspěvků: 9

Question Dotaz pro Linux Guru Příspěvek č. 1 

Zdravím,
mám dotaz na Vás, Linux guru. Linux jsem viděl jen jednou, jsem uživatel hovňousů.
Potřeboval bych poradit jestli by pro mě byl Linux Mandrake to pravé.
Provozuji menší sí? s připojením k internetu, ale díky druhu připojení serveru k internetu ho nemůžu provozovat na jiném systému než Win. Poslední dobou se mi stává, že někdo začne stahovat z internetu (20KB - 170KB) a další si už neotevře ani stránku. A to se musí, podle mně,řešit.
Měl bych takovou představu, jesli je mylná, tak mi poraďte jak to vyřešit.
Popis ze směru od internetu:
- PC zapojený jako server (PC1), na něm běží Winroute s proxy serverem. Dále jsou zde programy ke stáhnutí.
- Z něj bych táhl UTP kabelem do WIFI Routeru Asus, z něj pak do PC s linuxem (PC2), který by přiděloval max. rychlosti připojení k internetu, ale neomezoval by stahování z PC1.
- z PC2 dále UTP kabelem taky do routeru Asus
- dál by už vše obstarával Asus (kabel a wifi)

Bylo by to možné? Jak rozumně nastavit IP adresy a porty na PC1 a PC2?
Děkuji za každou Vaši radu.

Old Post 25.11.2004 v 06:46
Foxmen je offline   Click Here to See the Profile for Foxmen   Find more posts by Foxmen   Click here to Send Foxmen a Private Message   Click Here to Email Foxmen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
2WY
Junior Member

Registrován: 01.04.2004
Příspěvků: 182

Re: Dotaz pro Linux Guru Příspěvek č. 2 

Old Post 25.11.2004 v 20:22
2WY je offline   Click Here to See the Profile for 2WY   Find more posts by 2WY   Click here to Send 2WY a Private Message   Click Here to Email 2WY     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Foxmen
Newbie

Registrován: 14.09.2004
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 3 

No, jde hlavně o to, že pod Linuxem nejsou ovladače pro satelitní kartu a když by náhodou byly, tak ten speciálí program pro sat je jen pro winy, bohužel.

Old Post 26.11.2004 v 05:33
Foxmen je offline   Click Here to See the Profile for Foxmen   Find more posts by Foxmen   Click here to Send Foxmen a Private Message   Click Here to Email Foxmen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz