CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Je CZELA.NET(...) aneb kdo je/neni CZF
1234567891011 »

Je CZELA.NET komunitni provider nebo sit kompatibilni s CZF?
This poll is closed.
je to komunitni ISP 17 23.61%
je CZF 40 55.56%
je to komunitni ISP kompatabilni s CZF 15 20.83%
Total: 72 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Re: Hlasování... Příspěvek č. 65 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 14.12.2004 v 20:04
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

lepší/horší ? Příspěvek č. 66 

off topic : nejde o to, jaká forma je lepší/horší - hodnocení je jen na připojených na dané AP. Nám se forma czely líbí, jsem též rád, že sousednímu proseku to běhá dobře, a každý nech? má právo si to organizovat jakkoliv jinak, neporuší-li czf-rfc. Někdo chce v rámci czf co nejrychlejší spojení k sousedovi, někdo telefonii, někdo net, jiný hry, muziku, filmy a někdo zase svobodný prostor. Nemyslím že to je v protikladu.

Též si myslím, že v rámci cloudů, které nejsou sdružením, lze odebírat společně net na společný účet bez jakéhokoliv sdružení a úspory vkládat do budování sítě mezi uživateli sítě. Jestli sdružení budou slepou uličkou vývoje, že se rozpadnou, budou ukradeny providerem, stát je nějak za?ápne - to se ukáže, teď bych toto dále neřešil a propojoval se navzájem, budoval prostupná spojení a účastnil se společných projektů. Snad už howgh ! Jdu na pivo.

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 14.12.2004 v 20:19
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtisek
Junior Member

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 232

FREENET Příspěvek č. 67 

Naposledy upravil vojtisek 14.12.2004 v 21:03

Old Post 14.12.2004 v 20:48
vojtisek je offline   Click Here to See the Profile for vojtisek   Find more posts by vojtisek   Click here to Send vojtisek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Re: Re: Hlasování... Příspěvek č. 68 

__________________

Old Post 14.12.2004 v 22:02
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
1nsider
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 69 

aby bylo jasno - shoda moji prezdivky s cimkoliv je nahodna. zkusenosti mam z vnitrku czela.net a dalsich siti, jine jsem pomahal zprovoznit. pouze ovsem zprostredkovane pres kamarady, kterymi jsem byl prizvan. ja osobne s temito sitemi nechci nic mit spolecneho, jen jsem chtel ostatni seznamit s tim, jak to u nich funguje, k cemuz primo vyzyva topic tohoto fora (to i vysvetluje ze s nimi nemam a nemuzu mit zadnou spatnou zkusenost sam osobne a jsou mi docela fuk. jen nechci aby ostatni naleteli a brali je jako czfree a sli stejnou cestou monopolnich provideru)

tyto site vedou jen k tomu, ze se k nim nikdo kdo chce byt svobodny nepripoji a zase se zarusuje vsechno kolem tim, ze se buduji dalsi a dalsi site porad na stejnem uzemi.

popisuji jen co jsem videl. czfree beru jako polo-anarchistickou alternativu k monopolu telecomu a nelibi se mi, kdyz pod touto hlavickou nekdo buduje sice nevydelecneho providera, ale porad monopolniho providera - a to je presne pripad czela.net (mozna je provider postaveny na honosnych myslenkach jeste horsi nez nic - podvod je o to vetsi ze se vsechno nakoupi za penize vsech a pak se to vyvede ven k obohaceni par jedincu. at do toho jdou jako normalni sro a nematou ostatni nejakym czfree)

idealni czfree pro me je propojeni spravcu jednotlivych ap, s financnimi kompenzacemi pouze mezi lidmi, kterych se to primo tyka. zadne nakupovani za cizi penize na triko jakehosi sdruzeni, z ktereho muzete byt kdykoliv odejiti a sdruzeni v poklidu vytunelovano (vetsinou to tak konci - to je jejich "demokracie"). pozor - nemam nic proti forme sdruzeni, nebezpeci je pouze v tom, kdy sdruzeni vsechno skoupi a pak sit vlastni. v okamziku kdy jde o hw v radu stovek tisic, vzdy se najde nekdo kdo ty penize/hw odtamtud vyvede.

jen si prectete reakci majklovce - quotovany puvodni prispevek roztrhany na myslenky, zesmesneni jednoho po druhem, oznacovani za "blaboly", "ses mimo" a podobne. to je presne styl techto samovladcu novych monopolu. takhle s vami budou jednat i na svych "demokratickych" valnych hromadach a kdo se nebude klanet dost hluboko, bude odejit, at je jeho minuly podil jakykoliv.

Old Post 14.12.2004 v 22:13
1nsider je offline   Click Here to See the Profile for 1nsider   Find more posts by 1nsider   Click here to Send 1nsider a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Re: Re: Re: Hlasování... Příspěvek č. 70 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 14.12.2004 v 23:15
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 71 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 14.12.2004 v 23:56
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 72 

__________________

Old Post 15.12.2004 v 01:56
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 73 

__________________

Old Post 15.12.2004 v 09:57
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

compatibilní? Příspěvek č. 74 

Tady se pořát přebírá co je czela :

Můj názor : v czfree každý vlastní nejaký kousek HW to musí být prokazatelné !!! a oni ho vlastní dohromady tudíš proč na na ně chce brát jinej metr chteji dělat sít ? chteji ... chtěji se připojit k ostatním ? chtěji ...

Takže když v czfree budou vlastnit nejaký Ap 2 nebo víc lidí dohromady už jsou komunitní provider ?

Old Post 15.12.2004 v 10:05
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 75 

Můj názor je ten, že jde o úhel pohledu na věc. Já hlavní prvky kompatibilty vidim takhle :

1) Splňení RFC
Neřikám že všechy, ale nejzákladnější RFC (čili například routing, adresování atd.) by měla každá sí? splňovat bezpodmínečně. Tady nevidim problém.

2) Infrastruktura
Důležitý je routovat. Za každejch okolností má každej člen sítě právo komunikovat s kymkoliv v CZF jakymkoliv způsobem, kterej neohrožuje nebo neomezuje ostatní členy sítě (myslim tim celý sítě CZFree.Net). Nevidim problém v upřednostňování internetu na společný infrastruktuře, pokud se to děje rozumnym způsobem (nedokážu přesně a stručně definovat, ale asi víte, co mám zhruba na mysli).

3) Propojování
Cloud (komunita) by podle mýho názoru měl jevit snahu o propojení s jakymkoliv jinym cloudem (samozřejmě pokud existuje dostatek prostředků pro realizaci), pokud takový propojení má smysl (asi nemá velkej smysl peerovat s 10 cloudama VPNkou o 64 kbps, stejně jako nemá smysl stavět 8 spojů do jednoho cloudu). Veškerej vzniklej tranzitní traffic podle mě opět může bejt v únosný formě shapovanej ve prospěch internetu (nebudeme si lhát, ve spoustě cloudu je to hlavní položka v kolonce zisku a nevidim na tom nic špatnýho). Jakýkoliv takový spojení cloudu podle mě musí bejt (pokud to technickej stav dovoluje) přístupný všem členům celý sítě CZFree.Net.

(podle mě) Irelevantní body týhle diskuse :
Za žádnejch podmínek bych nehodnotil kompatibilitu cloudu (komunity) podle modelu financování, právního (ne)zaštítění a podobnejch víceméně papírovejch "blbůstek". Jak už jsem se ohradil v jednom threadu na Connected.czf proti Simandlovi, jsem zásadně proti prosazování určitýho modelu financování, dokumentace a organizace. Nevidim důvod bránit komunitě provozovat nejrůznější modely správy, pokud fungujou a nestavěj překážky zmíněnejm 3 bodům.

Celej thread jsem nečet (nechce v tom někdo udělat trochu pořádek ?), ale pokud s timhle souhlasíte, jistě si hravě zvládnete domyslet, jestli tohle Czela.Net splňuje.

Old Post 15.12.2004 v 10:35
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Příspěvek č. 76 

Naposledy upravil mikael2 15.12.2004 v 11:50

Old Post 15.12.2004 v 10:59
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trifid2
Newbie

Registrován: 21.05.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 77 

Shodou okolností bydlím kousek od Čelakovic a tak mám poměrně dobrý přehled o tom, co je nebo není Czela. A? už to je nebo není CZFREE (smysl diskuze mi poněkud uniká), rozhodně jsou to nadšenci kteří nezištně a ve svém volném čase budují sí? pro sebe i pro ostatní, za peníze které dali sami do hromady. Je to jejich sí?, jejich práce. Klobouk dolů, fandím jim, smekám před nimi, jsou mým vzorem.

Jestli jsou či nejsou "kompatibilní" s nějakými pravidly mně celkem vůbec nezajímá. Oni totiž udělali něco hmatatelného pro lidi, možná daleko víc než ti co do fóra píší všemožné bláboly. A tak je ani nemohou srazit na kolena nějaké stupidní narážky. Kdyby totiž nebyla Czela, dodnes by si kupovali lidi z Čelakovic jednu "garantovanou" linku 64kbps za 1500,- Kč měsíčně.

__________________

www.lysafree.net

Old Post 15.12.2004 v 12:42
trifid2 je offline   Click Here to See the Profile for trifid2   Find more posts by trifid2   Click here to Send trifid2 a Private Message   Click Here to Email trifid2   Visit trifid2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jezevec
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 90

Příspěvek č. 78 

Co se tejce CZELA, nevidim problem v tom, aby se k nim pripojil dalsi ISP (krom snad stanov). Vemte to tak, ze ten ISP bude clenem jako kazdy a v tom pripade ma stejne "garance" jako kazdy. A pokud se takovy ISP najde (jako ze velmi tezko), nevidim problem aby se k nemu pripojovali ostatni clenove sdruzeni.

Nechapu co tu furt resite s tim, ze pro nejakeho ISP nebudete stavet posledni mily. Vzdyt je to nesmysl. To by byla pravda v pripade, ze by jste davali v siti prioritu jeho trafficu, ale pokud bude traffic k dalsim ISP na stejne urovni jako vzajemna komunikace mezi cleny sdruzeni ?

Jak rikam, stejne se zadny takovy ISP nenajde, prave kvuli tomu ze svym "klientum" nemuze nic garantovat, navrch vlasne ani sam nevi kolik ze ma k dizpozici pasma.

K czfree ... Spousta tzv RFC je 100let stara a casto naprosto nepouzitelna => to rozhodne kriterium byt nemuze (a navic jsou jen na connected, kam se skorem nikdo nedostane). Ustava a podobny veci jsou taky trochu mimo realitu.

Takze mozna jediny rozumny pravidlo aby sit byla free, ze kazdy muze pripojit libovolny pocet dalsich lidi a dostane pro ne prideleny potrebny rozsah IP.

Old Post 15.12.2004 v 13:03
Jezevec je offline   Click Here to See the Profile for Jezevec   Find more posts by Jezevec   Click here to Send Jezevec a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FlashX
Newbie

Registrován: 21.08.2004
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 79 

Myslim si ze prednejsi nez co je CZF nebo neni je myslenka a
realizovany projekt ktery prinese lidem rychly internet za rozumne
penize tak moznost dostat se k technologiim ke kterym by se jen
tak bezne nedostaly v pripade CZNELY je to treba optika.

Takze mam pocit ze tu srovnavate veci ktere nejdou srovnat

Old Post 15.12.2004 v 13:09
FlashX je offline   Click Here to See the Profile for FlashX   Find more posts by FlashX   Click here to Send FlashX a Private Message   Click Here to Email FlashX     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Exclamation Prosimvas, pojdte obratit list... Příspěvek č. 80 

__________________

Naposledy upravil xchaos 15.12.2004 v 14:51

Old Post 15.12.2004 v 14:34
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz