CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Alfa Aip-w630
12345678910
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

vracení? Příspěvek č. 81 

zatim jedinej problém, co u ní mam, je, že nefunguje přesně - pořád - stabilně (nehodící se časem škrtnu, až zjistim, co to dělá) DHCP server / klient.
Zatim jsem objevil, že když mam DHCP server zaplý (basic setup/lan/DHCP), tak se mi objeví v logu hláška "no response from DHCP server. No a když DHCP server vypnu, tak mi vydrží signál na wireless mnohem déle ... čili jako by byl problém v přidělování ip adres? A když ho zapnu, tak se mi v logu objěví hláška "no response ..." a signál na wireless spadne ... nebo - jako novinka - se mi objevuje v logu hláška "lease time DHCP expired" - tak pořád nevim, zda blbne Alfa nebo má problém provider.
Toho Dlinka zkusim do 2-3 dnů (až bude víc času), zatim jsem se s nim seznamoval.

Old Post 03.07.2005 v 08:23
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: vracení? Příspěvek č. 82 

Old Post 04.07.2005 v 07:53
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopapa
Newbie

Registrován: 04.07.2005
Příspěvků: 5

Angry "trochu" k Aip-w630 Příspěvek č. 83 

Zdravím! Poridil jsem w-630 a tady je nekolik poznatku:
Po zapnuti apeco najelo v tovarnim nastaveni bez potizi.
Nastavena staticka IP /od providera/do wan portu,zapnuty DHCP,aktivovana bezdratova cast /klient mod/, apply na SSID
a vysledek nespojeno.
Po nekolikerem kliknuti na Apply&Reload /Use wireless port for internet connection/,apply na SSID,restartu a tvrdem odpojeni apecka od zdroje se spojeni povedlo.
Stav velmi nestabilni,prestoze signal 71% a ASUS wl 500b se choval na stejnem spoji velice slusne.
Po nekolika nedefinovatelnych pokusech /mod G,konektnuti na jine SSID se alfa zacala chovat slusne a jela cely den bez problemu,ale s obcasnymi vypadky odezvy.Presto se udrzela na 11 Mb,coz puvodne "neumela" a silne omezovala rychlost a koncila vypadkem spojeni.
Druhy den prave pri procitani tohoto fora se zase zacala chovat "neslusne"a spojeni spadlo.Po peclivejsi kontrole nastaveni konstatovano,ze se vymazalo nastaveni vychozi brany,alfa nehodlala nalezt zadnou okolni sit /neslo odkliknout/,webova sprava sla mirne receno "line"!
Nekolik restartu a nedefinovatelnych zmen /lan,DHCP,.../odpojeni od napajeni a nekolikerem kliknuti na Apply&Reload se alfa opet pripojila a pres obcasne vypadky odezvy se drzi druhy den na rychlosti 11 Mb.
Citlivost prijimaci casti se mi jevi velice slusna.Vysilaci cast zatim bez testu.Webove rozhrani pri nastavovani dle meho nazoru chvilemi zpomaluje.Momentalni firmware 1.42.Dalsi "vychytavky"
APecka jsem zatim nezkousel.
To snad zatim z meho "boje"s alfou.Snad nekomu budou me poznatky k uzitku a ochrani ho od nervoveho kolapsu!!Viz prispevek "lezu z toho po zdi"
Hodne uspechu a pevne nervy preje Pavel.

Old Post 05.07.2005 v 11:43
kopapa je offline   Click Here to See the Profile for kopapa   Find more posts by kopapa   Click here to Send kopapa a Private Message   Click Here to Email kopapa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopapa
Newbie

Registrován: 04.07.2005
Příspěvků: 5

Angry "trochu" k Aip-w630 Příspěvek č. 84 

Zdravím! Poridil jsem w-630 a tady je nekolik poznatku:
Po zapnuti apeco najelo v tovarnim nastaveni bez potizi.
Nastavena staticka IP /od providera/do wan portu,zapnuty DHCP,aktivovana bezdratova cast /klient mod/, apply na SSID
a vysledek nespojeno.
Po nekolikerem kliknuti na Apply&Reload /Use wireless port for internet connection/,apply na SSID,restartu a tvrdem odpojeni apecka od zdroje se spojeni povedlo.
Stav velmi nestabilni,prestoze signal 71% a ASUS wl 500b se choval na stejnem spoji velice slusne.
Po nekolika nedefinovatelnych pokusech /mod G,konektnuti na jine SSID se alfa zacala chovat slusne a jela cely den bez problemu,ale s obcasnymi vypadky odezvy.Presto se udrzela na 11 Mb,coz puvodne "neumela" a silne omezovala rychlost a koncila vypadkem spojeni.
Druhy den prave pri procitani tohoto fora se zase zacala chovat "neslusne"a spojeni spadlo.Po peclivejsi kontrole nastaveni konstatovano,ze se vymazalo nastaveni vychozi brany,alfa nehodlala nalezt zadnou okolni sit /neslo odkliknout/,webova sprava sla mirne receno "line"!
Nekolik restartu a nedefinovatelnych zmen /lan,DHCP,.../odpojeni od napajeni a nekolikerem kliknuti na Apply&Reload se alfa opet pripojila a pres obcasne vypadky odezvy se drzi druhy den na rychlosti 11 Mb.
Citlivost prijimaci casti se mi jevi velice slusna.Vysilaci cast zatim bez testu.Webove rozhrani pri nastavovani dle meho nazoru chvilemi zpomaluje.Momentalni firmware 1.42.Dalsi "vychytavky"
APecka jsem zatim nezkousel.
To snad zatim z meho "boje"s alfou.Snad nekomu budou me poznatky k uzitku a ochrani ho od nervoveho kolapsu!!Viz prispevek "lezu z toho po zdi"
Hodne uspechu a pevne nervy preje Pavel.

Old Post 05.07.2005 v 12:00
kopapa je offline   Click Here to See the Profile for kopapa   Find more posts by kopapa   Click here to Send kopapa a Private Message   Click Here to Email kopapa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rendour
Newbie

Registrován: 07.02.2003
Příspěvků: 43

"trochu" k Aip-w630 Příspěvek č. 85 

Take trochu prispeji.
Zarizeni jsem instaloval pred cca mesicem a jede nepretrzite. Link dlouhy 1200m antenou 24dB na vesesmerovku 6dB. Vykon nastaven na -5 dB. Prijem 11Mb/s, Tx 1-2Mb/s. Firewall-zapnuto vse. To s tou rychlosti vysilani nevim v cem vezi. Pricitam to spatne antene na AP. Jsem dost nad ni. AP melo pri nastaveni anteny u me signal -80dB. Ja u nej ted -76dB. Zvysovani vykonu nemelo na Tx zadny vliv.

Old Post 05.07.2005 v 17:31
Rendour je offline   Click Here to See the Profile for Rendour   Find more posts by Rendour   Click here to Send Rendour a Private Message   Click Here to Email Rendour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

stabilita Příspěvek č. 86 

Připomenu: poté, co jsem upgradoval na fw 1.51, se mi jeví Alfa jako docela stabilní = už ji snad nemusím skoro restartovat (abych nekecal, tak snad jen při změně AP - client nenaběhne) a celkově mi přijde rychlejší.
Zkoušel jsem ji vedle sebe - 3 metry asi - Alfu a Dlink DWL-900AP+, na Alfě jsem detekoval v klient módu cca 80%-84% signálu, dal jsem přes anténu plechovej pekáč a pořád bylo asi 80% signálu - to jsem byl docela překvapený :-). Když čtu, že strom v průběhu signálu je K.O., tak jsem měl pocit, že by to mělo být více poznat, nějaký 2mm plech?
U toho D-linku jsem byl příjemně překvapen zobrazenou statistikou sítě i podrobností nastavení (RTS threshold, velikost paketu a tak), umí navíc i rozlišovat podle MAC adresy protějšku a vypisuje i statistiku v paketech na wireless rozhraní = plus pro něj. Jenže to není router a nemá 4 ethernetové porty.
V úrovních dB se zatím neorientuju, u Alfy máme Yaginu, 6.5dBi, na Alfě nastaven "plný kotel", tj. 16dBm, k tomu 4m kabel a úroveň signálu při reálném připojení v úrovni 61-69%.
Mám za to, že teď komunikujem díky tomu, že jsem našel signál o cca 10 stupňů výše, než jsem ho dříve hledal. Komunikujeme na vzdálenost asi 60 metrů, naštěstí :-).
(Je normální, že během 2 minut se až třikrát změní připojená rychlost - mezi 1 až 5 Mbps? Nebo to je něco přepočítavaného podle detekovaného signálu?)

Old Post 06.07.2005 v 14:39
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

stabilita? Příspěvek č. 87 

Tak nevim, od cca 19h mame nejak K.O. pripojeni, jakoby chybove - neudrzi se linka (wireless connection), jestli je to Alfou, rusenim nebo protejskem. Operator na hotlajnu tvrdi, ze ma ctyri lidi pripojene ... hm. Provedl jsem dva restarty Alfy, po druhem to kupodivu jede ... stejne mam chut nechat premerit okoli, zda tu nekdo nerusi. Ovsem nechci pusobit jako "zly kluk", zatim ... ale nejak se proti dzungli postupovat musi, ne?
Vidim na vypisu APecek celkem 4 na jednom kanalu a 3 na druhem, kde je muj provider - to prej ma byt v pohode?

Old Post 06.07.2005 v 19:39
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rendour
Newbie

Registrován: 07.02.2003
Příspěvků: 43

stabilita? Příspěvek č. 88 

Me se u te Alfy meni Tx mezi 1-2Mb/s. Pritom je to na skoro vesnici. Akorad provozovatel pripojeni vsem napral Ovise a k tomu 19dB anteny. Prazi to pres AP primo na me, takze mam opravdu velke ruseni. Je to mozna tim, nevim.

Old Post 08.07.2005 v 10:46
Rendour je offline   Click Here to See the Profile for Rendour   Find more posts by Rendour   Click here to Send Rendour a Private Message   Click Here to Email Rendour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Re: stabilita Příspěvek č. 89 

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 08.07.2005 v 12:33
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

stav Příspěvek č. 90 

za vcerejsek jsem se skoro nepripojil (jen na 20minut), dokonce jsem po zmene smerovani anteny obcas zahlid i silu signalu 72% = proste nevidano ... a ta mrcha furt nic, nevim, jestli je to stavem luftu mezi apeckem a providerem nebo tim, ze prselo a mozna nacakalo na antenu? Na tom stozaru u providera, kam mirim antenou, je tech anten asi 6, mirim ted na jeho vrcholek - aspon myslim, na tu vzdalenost jak je asi velkej kuzel snad zjistim, dkyz si konecne prectu neco, co jsem stah z diskuse v jine casti CzF.
Cim dal vic posilhavam po necem, co je na linuxu - snad bych am videl na interfejsu presnou statistiku? Tj. jestli Alfu reklamuju, tak zkusim za neco takoveho.
U anten Yagi jsem cet neco o lisovanem spoji - nezda se mi, ze bych na kupovane neco takoveho videl? Ovsem znaly kolega z prace na ni koukal chapave = snad je ok.
Poznamka: nejak mi Alfa blbe zobrazuje hodiny, v logu obcas haze hvezdicky nebo rok 2036, kdyby to byl pocitac, rek bych, ze ma slabou baterku?
Jak tak uz pozoruju chovani lajny, tak nejdriv je wireless connected, pak connected, pak dostanu ajpinu. Obcas na wireless nejsem a na connection status furt jeste ziju = proto vidim v logu obcas "no response from DHCP server" a obcas "WAN IP lease timeout". Proste se nevidime na linkove vrstve, apecko a provider. Ach jo.

Old Post 08.07.2005 v 23:45
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: stav Příspěvek č. 91 

Old Post 09.07.2005 v 00:07
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

zvasty? Příspěvek č. 92 

Zkousel jsem jen D-línka 900ap+ a misto nej mam radsi Alfu. Potiz je, ze zhruba v urovni naseho apecka jsou na plose cca 20x20 metru dalsi minimalne 3 anteny - radovy barak :-(. A u providera je to taky huste ... na "nasem" kanalu je az 5 SSID - to at posoudi nekdo znalejsi, zda je to unosne. Antenu mame tak metr nad strechou, cca metr pod urovni dalsi strechy - zda je to ok.
Protoze nevim, tak jeste neplasim.

Old Post 09.07.2005 v 00:17
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: zvasty? Příspěvek č. 93 

Old Post 09.07.2005 v 00:21
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

husto Příspěvek č. 94 

nekde v nasi ulici se "prestrelujou" snad tri-ctyri SSID s podobnym jmenem, mam za to, ze to jsou pobocky jedne firmy nebo snad "nejaka banda"? A vetsinou maj silnejsi signal nez muj provider. Proto prave mam chut nechat premerit ruseni - ale zatim nevim, co to vse obnasi.
P.S. Alfu mame z i4shopu

Old Post 09.07.2005 v 00:22
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: husto Příspěvek č. 95 

Old Post 09.07.2005 v 00:27
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

sidlo Příspěvek č. 96 

me je v Praze 150m snad od jediny ustredny Telecomu, kde nema DSLAM :-))) - to mel byt cerny humor.
Mam moznost zamirit jeste na dalsi Ap providera - v okoli ma celkem 3, jenze to budu muset uchytit nejdriv antenu.
Pripadne muzu zkusit nekoho jineho, nebo se dokopat k tomu, zjistit, co je to vlastne CZFree zac :-) a cpat se do dveri.

Old Post 09.07.2005 v 00:42
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:36.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz