CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Alfa Aip-w630
12345678910
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

problemy s Alfou AIP-W630 Příspěvek č. 65 

Mame cca mesic taky tuhle Alfu, zatim v fw 1.42, v posledni dobe se nam stava takova nepekna vec: v logu je videt hlaska "no response from DHCP server" a nepripojime se.
Konfigurace pc totozna, v w98 a linuxu, cili problem by nemel byt v pc.
Zakladni nasteveni mame: pouzivat wifi port pro pripojeni k netu, DHCP user, pouzivani lokalnich IP, vybrat providera (basic setup/wifi, kliknout na AP hledat) a pak apply = TOHLE vsechno mame, ale presto mame v logu tu halsku "no response from DHCP server".
MAC adresu APcka jsme menili uz asi 5x, nejdriv to pomahalo, ted uz ne.
Napada nekoho neco, co se s tim da delat?(Jine apecko zatim na vyzkouseni nemame, jinam tohle zkusim vzit, az bude cas)

Old Post 28.06.2005 v 12:08
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laca
Newbie

Registrován: 09.10.2003
Příspěvků: 8

Re: problemy s Alfou AIP-W630 Příspěvek č. 66 

Old Post 28.06.2005 v 12:17
laca je offline   Click Here to See the Profile for laca   Find more posts by laca   Click here to Send laca a Private Message   Click Here to Email laca     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

změna MAC adresy Příspěvek č. 67 

se dělá ve basic setup/wan pri zaškrtnutí Physical adress clone - je možnost buď dokopírovat nějakou adresu z vnitřní sítě (search...) nebo rovnou upravit.
Dostal jsem od kámoše tip na kontrolu = vypnutí firewallu, udělam, až přijdu domů (=aby neblokoval DHCP). Providerovi jsem teď napsal maila.

Old Post 28.06.2005 v 12:33
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laca
Newbie

Registrován: 09.10.2003
Příspěvků: 8

vypnuti firewallu Příspěvek č. 68 

nechci kazit radost z noveho tipu, ale ja mam firewall vypnuty (teda doufam). Presto stejna hlaska a not connected ve statusu. Jinak se chova vice mene jak si popisoval, navic tuhne po kazdem pokusu o prepnuti z AP modu na Client mode :-(

Old Post 28.06.2005 v 12:37
laca je offline   Click Here to See the Profile for laca   Find more posts by laca   Click here to Send laca a Private Message   Click Here to Email laca     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

firewall? Příspěvek č. 69 

já mam za to, že mam fw taky vypnutý, ale ... ale už nevim co ... zkusim nahrát nový firmware, nejdřív 1.44 a pak se uvidí. Konfiguraci mam uloženou, už jem zkoušel i vše smazat, zadat jen holý základ - dhcp, wireless jako wan port a nic. Pak jsem konfiguraci zase obnovil. (=už z toho "lezu po zdi")

Old Post 28.06.2005 v 14:04
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laca
Newbie

Registrován: 09.10.2003
Příspěvků: 8

Unhappy zeď Příspěvek č. 70 

no tak to jsme dva

jen pro info - fw mam ten posledni, tusim 1.51.

Old Post 28.06.2005 v 14:18
laca je offline   Click Here to See the Profile for laca   Find more posts by laca   Click here to Send laca a Private Message   Click Here to Email laca     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

zkoušení Příspěvek č. 71 

s jakou anténou to zkoušíš? Já mam nějakou snad 180 stupňovou, chci tam dát yaginu, bude stačit nejslabší zřejmě - už bych si to nastavil, abych moc nevysílal.

Old Post 28.06.2005 v 14:22
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laca
Newbie

Registrován: 09.10.2003
Příspěvků: 8

Re: zkoušení Příspěvek č. 72 

Old Post 28.06.2005 v 14:34
laca je offline   Click Here to See the Profile for laca   Find more posts by laca   Click here to Send laca a Private Message   Click Here to Email laca     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

anténa x provider Příspěvek č. 73 

jelikož mám zaznamenané, jaké sítě jsou v okolí, tak hledám na netu, jací poskytovatelé jsou v okolí - zda někdo nenabízí třeba 64kbps zdarma ... nebo jen taky své stránky = přes SSID že bychom se připojili - tak jak s tím naším providerem. Tj. zda je háček u nás v DHCP nebo v něčem jiném. Když tak zkusím tu Alfu si reklamovat - nebo předvést v krámu :-( - nic jiného mne nenapadá.

Old Post 28.06.2005 v 14:40
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laca
Newbie

Registrován: 09.10.2003
Příspěvků: 8

reklamace Příspěvek č. 74 

OKi ... ja dneska proverim ten firewall a uvidim. Kdy jsi ji kupoval? Ja pres i4.cz. Dej pak vedet jak si dopadl. Diky

Old Post 28.06.2005 v 15:09
laca je offline   Click Here to See the Profile for laca   Find more posts by laca   Click here to Send laca a Private Message   Click Here to Email laca     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

zatím vyřešeno Příspěvek č. 75 

naběhlo to (na našeho providera) dneska ráno, už před tím jsem se mohlo na wan portu připojit na jiné - dvě různé - ápéčka, čili tím jsem si ověřil, že u nás problém být nemá, protože to se nám u toho našeho providera nedařilo. Dnes ráno už ok.
Mezitím jsem nahrál nový firmware, nejdřív 1.44 a pak 1.51, zkoušel různá nastavení, abych poznal projevy zařízení. S novým firmwarem je Alfa tak trošku svižnější. Takže jak mám pocit, stačí jako klient mít: zaplý wifi port jako wan, dhcp a snad potvrzené použití neveřejných adres. Pak nám to jede.
Funkční - běžící konfiguraci mám uloženou, provider se na maila, že nemáme odezvu od DHCP serveru neozval - při tom, jak platíme, "co naděláme" :-(

Old Post 30.06.2005 v 08:13
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

dneska odpoledne Příspěvek č. 76 

snad vyzkoušim jiný ápéčko, mam slíbeno půjčení D-linku DWL900ap+.
Zatim jsem zkusil nahodit čistou (defaultní) konfiguraci, přepnul se na klienta, nastavil SSID providera, nechal zaplý NAT a dokonce se to občas chytlo (1x ...). Zároveň chci zkusit nastavit statický adresy v síti místo DHCP - přiřadit je natvrdo.

Old Post 02.07.2005 v 01:06
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laca
Newbie

Registrován: 09.10.2003
Příspěvků: 8

nevydržel jsem Příspěvek č. 77 

Ahoj, ja jsem to nevydrzel a vymenil ALFU za jiny AP. Presto jsem zvedav jak dopadnes. Skoda, ze ty ALFY ma malo lidi nebo se nechtreji podelit o zkusenosti

Old Post 02.07.2005 v 01:29
laca je offline   Click Here to See the Profile for laca   Find more posts by laca   Click here to Send laca a Private Message   Click Here to Email laca     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vencour
Newbie

Registrován: 29.05.2005
Příspěvků: 33

malo lidi? Příspěvek č. 78 

mne se zatim nechce odpadavat ... a prej se jich prodalo tak kolem 800 kusu, tak zrejme jsme jedini, kdo to tady cte :-)
Kdyz tak zkusim dojednat s providerem staticke adresovani ... snad ...

Old Post 02.07.2005 v 01:34
vencour je offline   Click Here to See the Profile for vencour   Find more posts by vencour   Click here to Send vencour a Private Message   Click Here to Email vencour     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MaD
Newbie

Registrován: 15.01.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 79 

No já mněl dva kusy a vrátil jsem je. Špatně se chytali jako klient proti HW AP USR (jely max na 1Mbps natvrdo nastavený jinak si ani ne?ukli)

Old Post 02.07.2005 v 20:56
MaD je offline   Click Here to See the Profile for MaD   Find more posts by MaD   Click here to Send MaD a Private Message   Click Here to Email MaD     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 80 

kluci, nestrašte
já to chtěl dát na delší spoje v béčku, kvůli regulaci,
protože o ničem jiném, co by mělo regulaci a režim klient, zatím nevím (kromě dlinku 900+)

Old Post 03.07.2005 v 02:10
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz