CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 5GHz > AirCA8 a/b/g AP/bridge/klient 2,4 a 5 GHz
« 15161718192021222324
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Petr-II
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 321 

Old Post 23.11.2008 v 21:52
Petr-II je offline   Click Here to See the Profile for Petr-II   Find more posts by Petr-II   Click here to Send Petr-II a Private Message   Click Here to Email Petr-II     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

Příspěvek č. 322 

Old Post 27.11.2008 v 09:14
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr-II
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 61

NEprideleni IP, DNS pro WA-2204B Příspěvek č. 323 

AirCA8 pouzivam pro prijem od providera. Na LAN mam zapnut DHCP server. Na LAN1 mam telefon Well3130IF a na LAN2 PC. Vse funguje jak ma telefon i PC dostane prideleno vse. Kdyz do LAN3 pripojim WA-2204B tak nedojde k prirazeni IP, DNS... Kdyz WA-2204B pripojim az za telefon tak telefon prideli vse korektne a WA-2204B funguje. Kdyz to pripojim zpet tak nedojde k propojeni. Bud WA-2204B nedokaze nacist IP, DNS ci AirCA ji tomuto zarizeni neumi pridelit. Poradite co s tim?
Pokud WA-2204B pripojim k WL5460AP tak vse funguje jak ma.

Old Post 13.03.2009 v 19:50
Petr-II je offline   Click Here to See the Profile for Petr-II   Find more posts by Petr-II   Click here to Send Petr-II a Private Message   Click Here to Email Petr-II     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janskyt
Junior Member

Registrován: 14.06.2007
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 324 

Naposledy upravil janskyt 14.03.2009 v 13:04

Old Post 14.03.2009 v 10:33
janskyt je offline   Click Here to See the Profile for janskyt   Find more posts by janskyt   Click here to Send janskyt a Private Message     Visit janskyt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Houmi
Newbie

Registrován: 11.04.2009
Příspěvků: 3

jak udelat Reset Airca Příspěvek č. 325 

Dobrej,

mam dotaz na nekoho kdo ma zkusenost s timto zarizenim (Airca8-pro). Nemohu provest reset protoze me z nejakeho duvodu nefunguje reset tlacitko. Kdyz ho zmacknu nic se nestane. Nemohu se dostat do weboveho prostredi a nastavit co potrebuji. neni mozne provest reset (reset to default) treba primo na desce?

diky

Old Post 11.04.2009 v 07:59
Houmi je offline   Click Here to See the Profile for Houmi   Find more posts by Houmi   Click here to Send Houmi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Re: jak udelat Reset Airca Příspěvek č. 326 

__________________

Old Post 11.04.2009 v 20:42
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Houmi
Newbie

Registrován: 11.04.2009
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 327 

Ano, zkousel to. Reset tlacitko proste vubec nefunguje. Pripada mi ze se to AP nejak spatne nastartovalo respektive se nenastartovalo tak aby se dalo na nej pripojit.

Dik

Old Post 13.04.2009 v 21:21
Houmi je offline   Click Here to See the Profile for Houmi   Find more posts by Houmi   Click here to Send Houmi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

Příspěvek č. 328 

Old Post 13.04.2009 v 22:04
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Houmi
Newbie

Registrován: 11.04.2009
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 329 

Ahoj,

Takze dekuji vsem uz jsem to vyresil. Pomohlo mi toto forum kde se mi po delsi dobe podarilo najit thread ktery popisoval toto chovani. Je to zpusobeno vadnym trafem. Coz by me ani ve snu nenapadlo, protoze vse svitilo jak melo.

Ahoj

Old Post 14.04.2009 v 16:01
Houmi je offline   Click Here to See the Profile for Houmi   Find more posts by Houmi   Click here to Send Houmi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nechtej
Newbie

Registrován: 01.08.2005
Příspěvků: 51

POe Příspěvek č. 330 

Existuje nejaké jednoduché (levné) řešení na POE k AirCe?
Potřebova bych to píchnout do krabice na střechu, vzdálenost do 15m.
Díky

__________________


To že jste paranoidní ještě neznamená, že po Vás nejdou...

Old Post 16.04.2009 v 13:16
nechtej je offline   Click Here to See the Profile for nechtej   Find more posts by nechtej   Click here to Send nechtej a Private Message   Click Here to Email nechtej     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: POe Příspěvek č. 331 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 16.04.2009 v 13:25
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soooc
Senior Member

Registrován: 23.06.2005
Příspěvků: 745

Příspěvek č. 332 

Vim, ze to sem uplne moc nepatri, ale mel bych levne aircy, kolem 400 -500, vic kusu. Duvod prodeje je prechod na mikrotik vsude.

__________________

Old Post 16.04.2009 v 14:46
soooc je offline   Click Here to See the Profile for soooc   Find more posts by soooc   Click here to Send soooc a Private Message   Click Here to Email soooc   Visit soooc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
schum
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 83

POe Příspěvek č. 333 

mam AIRCu taky na cca 15m kabelu, napajeni vede po volnych parech, dole je zdroj 5,1V, na tech par metrech tolik neubude a normalne to jede/ min rok /

Old Post 17.04.2009 v 10:29
schum je offline   Click Here to See the Profile for schum   Find more posts by schum   Click here to Send schum a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 334 

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s aircou a kvalitou jejích zdrojů? Dneska se nad námi přehnala celkem solidní bouřka, a vyhodilo mě to pojistky na půdě. Jelikož se blýskalo o 106, tak jsem tomu nevěnoval pozornost a raději to nechal vypnuté, aby se to při té bouřce nepoškodilo :-)

Trochu nemilé překvapení nastalo, když jsem to zapnul, UPSka pípala jako ještě nikdy předtím, podle všeho signalizace přetížení. Když jsem ji vypnul a zase zapnul, vyletěly pojistky zas. Nejdřív jsem myslel, že mě špatně dovřeným oknem napršelo na zásuvku a mám v ní asi vodu. Tak jsem odpojil větev, i když výsledek zůstal stejný. Postupným laborováním jsem došel k závěru, že to všechno má na svědomí airca. Resp. oba kusy s originálním zdrojem, co mám na střeše, jsou kaput. Při zastrčení nezapojeného zdroje do sítě spolehlivě lítají pojistky.

Trochu mě není jasné, proč přežilo všechno kromě 2x aircy. Hlavně mě přijde divné, že to je připojené za UPSkou, takže teoreticky rázy v síti by měla chytat UPS. Nevíte jestli airca má nějakou formu ochrany proti přepětí z éteru? Mohlo to odejít tím? Nebo je pravděpodobnější, že nějaký bordel přišel po síti a trafo nevydrželo? Já zatím nemám funkční zdroj, takže nemůžu zkoušet, jestli je to jenom zdrojem, nebo to mají za sebou i APčka. Zkoušel někdo pořizovat jiné zdroje, které by snad vydržely o něco víc?

Mírně OT: jak se vlastně chovají zařízení vůči blesku? Pokud vezmu, že blesk je rušení na hodně frekvencích zároveň, tak se tam možná vejde i 5GHz. Potom anténa zesiluje i nedaleké řádění blesku a mlátí to pěkně do wifiny nezanedbatelnou silou. Může se s tím vůbec to zařízení reálně vyrovnat, přitom aby si zachovalo reálnou citlivost? Používáte ve svých sítích bleskojistky nebo jiné ochrany ve větší míře? Má něco takového smysl?

__________________

tisnov.czf

Old Post 15.07.2009 v 23:48
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janskyt
Junior Member

Registrován: 14.06.2007
Příspěvků: 117

Trafa aircy Příspěvek č. 335 

Čau,
co se týká původních mejdel, tak tam jsem problémy nepozoroval, i když brzo jsme přešili na napájení rádií z pc routerů, takže tam to buď šlo nebo zdechnul celej zdroj (3 případy za 2 roky, a to byly starý šunky). Co se týká rdaaček u členů, tam to občas odchází, docela masakr, nahrazujem zatim zdrojema od wla5000 co jsou u routerů, ušmikneš koncovku, přeletuješ na nový trafo a co vim tak zatim klid, i když ty trafa vypadají nachlup stejně, jen rdaa má jinačí koncovku. Jinak pár traf jsme koupili v GESu, tak uvidíme jeslti někdy nějaký chcípne (jsou docela robustnější).

Old Post 16.07.2009 v 00:05
janskyt je offline   Click Here to See the Profile for janskyt   Find more posts by janskyt   Click here to Send janskyt a Private Message     Visit janskyt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzioush
Junior Member

Registrován: 13.02.2008
Příspěvků: 102

Příspěvek č. 336 

měl jsem u wla5000 trafa DVE a ty odchazely vcelku pravidelně a pak jsem koupil sunny 5V 3A a uz o nich nevim .

Old Post 16.07.2009 v 20:16
Dzioush je offline   Click Here to See the Profile for Dzioush   Find more posts by Dzioush   Click here to Send Dzioush a Private Message     Visit Dzioush's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 15161718192021222324  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz