CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Kolik procent uživatelů čerpá kolik procent prostředků sítě...
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 113 

__________________

Old Post 14.03.2005 v 19:39
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 114 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 15.03.2005 v 05:02
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 115 

Pozor - my zatím ještě pořád jsme levnější než ADSL nebo CDMA.... ale nejsme schopni nabídnout "instalaci za 1 Kč", jak to dělají někteří operátoři. Spíš je to tak, že klienti investují do nás (předplatné), než že bychom my investovali do klientů.

Jsme schopni nabídnout ultralevné připojení s přísnější FUP, ale fakt je že už současná docela tolerantní FUP některé ultrasosáky štve - samozřejmě - princip je že sosáci nechtějí platit víc než nesosáci.

Faktem je, že když za mnou příjde klient, Francouz žijící v Praze, připojený převěsem přímo přes ulici, a začne mi tvrdit, jak doma mají za 20 Euro 8 megabitů bez FUP - ale u nás si vybere tarif za 10 Euro, a 20 Euro se mu nechce platit ani náhodou, i když by měl tu FUP daleko mírnější a sice by to nebylo 8 megabitů, ale bylo by to podle mě výrazně lepší než obdobné tarify na ADSL, tak mě to samozřejmě naplnuje beznadějí. Já prostě přerozdělování od "socek" směrem k "náročným klientům" dělat nechci - všechny vyšší rychlosti s tolerantnějším FUP jsou u nás přesným násobkem tarifů vyšších.

Naprosto se mi nechce podnikat stylem "když zaplatíš 2x tolik, dostaneš 4x tolik" - jsem v tomhle typický maloobchodník, ne velkoobchodník. Slevy jsou u nás na základě předplatného, nebo hromadného odběru jednotlivých produktů (ty jsou agregovatelné) - ale ne na základě nákupu dvojnásobně kvalitnějšího produktu (2x taková šířka pásma..).

Jinak těch 8 megabitů bez FUP za 20 EUR ti nabízím jako námět k zamyšlení. Znamená to, že za jedním 100 Mbps Crusaderem by v budoucnu nemělo být při zachování kvality na jakou jsou zvyklí v EU víc jak 12 lidí - kteří dohromady nebudou chtít plati víc jak cca 7000 Kč měsíčně - a linky budou chtít využívat nonstop, asi tak, jako má spousta lidí nonstop puštěnou televizi.
K nim se přimíchá ještě několik desítek "socek", kterým bude připadat zajímavá limitovaná linka za 5-10 EUR s nějakou FUP - ale tihle lidé vydělají na výplatu max. tak tomu, kdo jim bude řešit fakturaci a tu FUP, ne na ten Crusader...

Ještě jsem chtěl říct, že v tuhle chvíli mě už daleko únosnější než provoz vlastní iGW taky přijde nějaká forma neziskovky nebo sdružení - ale chci se nejdříve ujistit, že budu mít dostatečný "politický vliv" abych tam prosadil taková pravidla, která mě samotnému vyhovují - tzn. např. ten FUP je něco, co bych já sám bral - změřil jsem si, kolik dat přenáším při průměrné práci, včetně stahování několikamegabajtových zdrojáků či videoklipů, občasných několikahodinových poslechů 128 kbps rádií, apod. - a prostě není to tolik, jako když má někdo nonstop puštěné DC, takže logicky prosazuju takové CZFree, ve kterém mě to bude chodit dobře, a větším sosákům špatně.

Ve chvíli, kdy vyúčtování penězí (dnešní iGW) nahradíme politickými pravidly, se kterými souhlasí ostatní spolumajitelé infrastruktury, tak to teprve začne být zajímavé - proto se mi líbí CZFree, protože to už je politika a ta mi zajímá jakožto objekt pozorování - zatímco být ISP je jenom business, a ten mě v podstatě deprimuje a nezajímá (roztáčí se bezvýchodná smyčka neustálé inovace, která mě nebaví - už od éry 8bitových počítačů mě deptá, že sotva jednu technologii jakž takž nějak ovládnu, tak je beznadějně zastaralá a nikoho to nezajímá - resp. zajímá do té míry do jaké na tom může vydělat peníze...)

__________________

Naposledy upravil xchaos 15.03.2005 v 09:32

Old Post 15.03.2005 v 09:21
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Cepela
Junior Member

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 116 

Ono je to fakt jako scény z Krále Ubu. Císařství vede k puči a nastolení tyranie, ta vede k revoluci, která vede k chaosu, z kterého se vyvine znovu Císařství....

__________________

Nenadávej na monitor, když ti blbnou wokna.
Váš Lev Miškin

Old Post 15.03.2005 v 10:05
Michal Cepela je offline   Click Here to See the Profile for Michal Cepela   Find more posts by Michal Cepela   Click here to Send Michal Cepela a Private Message   Click Here to Email Michal Cepela     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 117 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Naposledy upravil lada 15.03.2005 v 11:07

Old Post 15.03.2005 v 11:04
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_the_wolf_
me

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 239

Příspěvek č. 118 

Naposledy upravil _the_wolf_ 15.03.2005 v 11:47

Old Post 15.03.2005 v 11:43
_the_wolf_ je offline   Click Here to See the Profile for _the_wolf_   Find more posts by _the_wolf_   Click here to Send _the_wolf_ a Private Message     Visit _the_wolf_'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 119 

__________________

Naposledy upravil xchaos 15.03.2005 v 12:20

Old Post 15.03.2005 v 12:02
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 120 

__________________

Old Post 15.03.2005 v 12:34
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 121 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 15.03.2005 v 13:21
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 122 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 15.03.2005 v 13:25
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

hmmm. Příspěvek č. 123 

Jenže ta inovace přichází dřív než se ti zaplatí vložené finance do té minulé...a to je ten problém, tady tohle tempo vydrží jen velké a silné společnosti...proto se spojily automobilky, ISP a další a další... neříkám, že to je špatně, jen říkám, že to je BOJ.

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 15.03.2005 v 13:49
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 124 

__________________

Old Post 15.03.2005 v 17:01
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: hmmm. Příspěvek č. 125 

__________________

Old Post 15.03.2005 v 17:03
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 126 

__________________

Old Post 15.03.2005 v 17:08
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 127 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 15.03.2005 v 17:17
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: Re: hmmm. Příspěvek č. 128 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 15.03.2005 v 17:18
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz