CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Prometheus QoS 0.5
« 34567891011121314
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 129 

btw nelibi se mi, jak vse cpes do /etc/hosts
proc to nenarvat vedle? ja to delam, mam na to primo zvlastni fajl. je to tak myslim daleko lepsi.
jinak mozna ze by vytvoreni nejakyho php webu spolupracujici s mysql nebylo na skodu.

jinak to delam tak, ze si vytvorim defakto sest rour, proste lidi kteri maji pristup do netu, a zbytek to vzdy po peti s nimi sdili. je to tak daleko lepsi. vzhledem k user friendly pristupu tveho skriptu se nemusim srat s manualnim nastavovanim pajp

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 14.07.2005 v 12:42
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 130 

__________________

Old Post 14.07.2005 v 13:33
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Question Sdileni Příspěvek č. 131 

jeden lama dotaz :( urcite jednoduche reseni

uzivatel ma dve IP adresy (PC) .
1)pripojení ma mit 512kbps.
jak nastavit, kdyz bude na obou pc pracovat aby mel celkove 512kbps

pochopil jsem jak nastavit pro jednotlive adresy - opravdu easy, ale tady nevim.

typoval bych pouziti nejak rate 512 a ceil tez 512 ale nevim jak pro ty dve adresy,

2) kde se nastavujou ty limity dat pro jednotlive uzivatele
dík

Naposledy upravil Somik 14.07.2005 v 23:16

Old Post 14.07.2005 v 22:42
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 132 

no mozna jsem to nasel na iris.liban.czf

maj tam zpristupnene jejich hosts . - DÍKY

takze muj problem
1) - vyresim ho timto prikazem? : #sharing-(jmeno clienta)

rekl bych ze jo, ale radsi se ptam.

2) - limity - tak to jsem nenasel

Naposledy upravil Somik 14.07.2005 v 23:17

Old Post 14.07.2005 v 22:50
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Misla
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 250

Příspěvek č. 133 

Mozna bych to trochu upresnil - mam podobny problem - klient je pripojen hw ap /ovis/ a do nej strceny dva pc - zaplacenou jednu konektivitu, jak tedy udelat, aby se merila delila data mezi ty dva pc pokud pobezi zaroven a pokud pobezi jenom jedno aby melo celou linku.

10.X.X.10 hw-ap
10.X.X.100 pc1
10.X.X.101 pc2

PS: pokud jsem neco placnul blbeho - nekamenujte - jsem lama

__________________

Naposledy upravil Misla 15.07.2005 v 07:30

Old Post 15.07.2005 v 07:23
Misla je offline   Click Here to See the Profile for Misla   Find more posts by Misla   Click here to Send Misla a Private Message     Visit Misla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 134 

RTFM!
RTFM!
RTFM!
Use google


Jako lidi, proc se ptate, kdyz to tam je v konfiguraku krasne nastaveny?

Jednomu userovi dej linku, treba tech 512kbps, a druhymu pak das jen priznak #sharing-jmeno a je to.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 15.07.2005 v 10:28
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Misla
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 250

Příspěvek č. 135 

__________________

Old Post 15.07.2005 v 11:07
Misla je offline   Click Here to See the Profile for Misla   Find more posts by Misla   Click here to Send Misla a Private Message     Visit Misla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajsoft
Pan hodný

Registrován: 04.01.2004
Příspěvků: 1017

Příspěvek č. 136 

__________________

Super Stupid Nesquick Rabbit
Nastal čas změn...!!!

Old Post 15.07.2005 v 12:12
Zajsoft je offline   Click Here to See the Profile for Zajsoft   Find more posts by Zajsoft   Click here to Send Zajsoft a Private Message     Visit Zajsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 137 

Old Post 16.07.2005 v 23:34
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 138 

__________________

Old Post 18.07.2005 v 20:59
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zedd_x
Junior Member

Registrován: 28.04.2004
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 139 

Kdyz nastavim magic-relative-limit na 0 tj. tim ho vypnu, vypnu tim take automaticke nastavovani prio pomoci magic-relative-prio ? Je to bug, vlastnost nebo mam chybu ja?

__________________

Admin sítě NASI - http://nasi.fi.cz
(solidni linka do CZF za devatero horami a devatero lesy... )

Old Post 27.07.2005 v 21:37
zedd_x je offline   Click Here to See the Profile for zedd_x   Find more posts by zedd_x   Click here to Send zedd_x a Private Message   Click Here to Email zedd_x   Visit zedd_x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 140 

Je to bug, teď to vidím, ve verzi 0.5.3 to bude opravené...

__________________

Naposledy upravil xchaos 01.08.2005 v 20:12

Old Post 01.08.2005 v 19:37
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SiTH-
Newbie

Registrován: 24.05.2003
Příspěvků: 62

Příspěvek č. 141 

Naposledy upravil SiTH- 02.08.2005 v 09:00

Old Post 02.08.2005 v 00:13
SiTH- je offline   Click Here to See the Profile for SiTH-   Find more posts by SiTH-   Click here to Send SiTH- a Private Message   Click Here to Email SiTH-   Visit SiTH-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 142 

Doporucuju jeste jednou si precist readme od ipp2p.

Timto zpusobvem pouze markujete minimalni mnozstvi p2p paketu, neb filtr ipp2p pozna pouze zacatek spojeni, ale datovou cast uz nerozpozna, coz je logicke. Pro dropovani to bohate staci, pro markovani je potreba pouzit connection tracking, pak to funguje tak na 98% vsech paketu.

Old Post 02.08.2005 v 10:34
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 143 

Mě je podezřelý celý přepínač "--ipp2p". Proboha, kdo si tady osobuje právo rozhodovat o tom, který p2p traffic je špatný a který ne ? Smyslem existence internetu je přece od samotného začátku p2p traffic všeho druhu - e-maily, FTP, weby. Proč by měly být například reklamní bannery na webových stránkách prioritizovány před p2p sítěmi ? Traffic jako traffic...

Chápu jistou snahu o využití nevyužité kapacity sítě - ale podle mě tam, kde je taková situace možná (např. tam kde kapacita média je vyšší než kapacita brány), tak tam podle mě plně stačí zapnout algoritmus který jsem nazval tuším htb-magic-prio. V nové verzi ho bude možné zapnout i bez htb-magic-limit - a to podle mě plně postačí pro prioritizaci méně agresivních uživatelů před těmi agresivnějšími. Skutečně - pokud někdo stáhne X GB za den, tak je mi jedno, jestli si stramuje ct24, jestli sosá něco z webu, nebo jestli jsou to p2p sítě. Já ho nechci cenzurovat CO přes tu internetovou bránu tahá - mě jen a jen o algoritmus pro alokaci omezených zdrojů mezi více zájemců o jejich využití.

Když už bych do Promethea dal nějaký patch, tak takový, který umožní definovat pro každou IP ještě celý, nějakým způsobem uživatelsky definovaný podstrom HTB tříd. Samotný switch --ipp2p určitě do žádné defaultní konfigurace nezabuduju. Ovšem pokud někoho napadají určité různým způsobem "spravedlivé" konfigurace, tak mi je může zasílat a já je zahrnu do implicitní konfigurace.

__________________

Old Post 02.08.2005 v 10:36
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 144 

Nemel by jsi byt az tak paranoidni....

ipp2p je mocna zbran na sosaky, ale da se pouzit i normalne, nez jen jako brutalni omezeni.

U nas napriklad ipp2p vyuzivame v ramci nastaveni priority paketu, pouzivame dvouurovnovy(nevim jak jinak to nazvat) qos, na interface do inetu jsou poveseny dve imq, in/out, a na nich jenom par trid(http,interactive,blabla) vcetne te do ktery spadaj pakety omarkovany pres ipp2p, takze takovy centralni shaping(rozumnej nastaveni priority sluzeb) linky a na odchozim interfacu do site jsou zase nahozeny dve imq a tam uz se shapuje pro jednotliva IPcka. Vyhodou je mozny vyuziti kapacity inetlinky nadoraz a presto zustane pouzitelna pro interaktivni sluzby.

Old Post 02.08.2005 v 11:06
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 34567891011121314  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz