CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Jižní Morava > Břeclav
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Břeclav Příspěvek č. 1 

Zdravim lidicky,
zadny pristupny bod na tomto okrese? Priblizne 8km podle mapy, 5km ve skutecnosti a priblizne 3-4km vzduchem, lezi od Breclavi obec Kostice, kde se mi behem prazdnin podari snad vybudovat mensi sit na standartu WiFi, poku by tedy nekdo nachazel v blizkem okoli...

Old Post 14.04.2005 v 14:55
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wibratory
Newbie

Registrován: 28.05.2004
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 2 

hele a jakou plánuješ anténu,že si věříš na 4km? to bys musel mít dobrou směrovku,nerušenou nikým a na přímou viditelnost,což z kostic nepůjde dál než do tfrdých... co ty na to? a jakou rychlost plánuješ? podle mě když je dostupná 108Mbps tak je to ideal

Old Post 27.04.2005 v 00:44
wibratory je offline   Click Here to See the Profile for wibratory   Find more posts by wibratory   Click here to Send wibratory a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 3 

tj, mas pravdu. Do Breclavi, by signal dosel v pripade naprosteho bezvetri a oblohy bez mracku (za pouziti frekvence 2,4GHz). Nicmene, musim dodat, ze Breclav je jenom pro orientaci. Kdyby, ale byl zajem i z Breclavi, mohl bych nad tim zacit vazne premyslet. Jinak v me vizi se castecne pocita s pripojenim na OTISackou vez v Breclavi, vse by behalo na 5GHz -> dosah az 16km na volnem prostranctvi. Ale vse je zatim jenom na skicaku, castecna realizace site zapocne v terminu cervenec-srpen (v Kosticich)...vse zavisi jenom na zajmu pripadnych uzivatelu)

Old Post 29.04.2005 v 13:10
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
imhoteph
Newbie

Registrován: 21.05.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

Nazdárek hoši,
již delší dobu hledám někoho v Břeclavi na vybudování freenetu. Já mám menší sí? přímo v Břeclavi (Poštorné) u sídliště Na Valtické a můžu Vám říct, že Břeclav jako taková je na 2.4 silně zarušená. Ale chtěl bych najít někoho, kdo by šel do vybudování nové sítě v Břeclavi a okolí. Vím jak funguje promedia (král) i rtv5, kde mají body, popř. jejich konektivity, tudíž znám konkurenty. Znám taky lidi, kteří by do jiné sítě šli velmi rádi. Vždy? si přiznejme, že net na Břeclavsku a Hodonínsku patří mezi jedny z nejdražších v republice.
Osobně bych Otisáckou věž moc nedoporučoval, tam začínalo hodně wifi poskytovatelů a nikam se nedostali. Už jen kvůli tomu, že nájem na věži je opravdu hoodně drahý. Mám známé na MÚ v Břeclavi, takže by se dalo využít městských budov za daleko menší poplatek.

Old Post 15.06.2005 v 11:23
imhoteph je offline   Click Here to See the Profile for imhoteph   Find more posts by imhoteph   Click here to Send imhoteph a Private Message   Click Here to Email imhoteph     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wibratory
Newbie

Registrován: 28.05.2004
Příspěvků: 3

kery budovy Příspěvek č. 5 

zdar, nizkej najem na mestskejch budovach zni doobre,ale otazka je kolik to presne bude a kde to presne bude, zkus to zjistit a pak promyslet odkud kam by bylo videt... jo a kdyz rikas ze 2,4 je zaruseny - nedivim se - tak by bylo nasnade zapremejslet nad 5Ghz! Nahodou nevis kolik to stoji na otisu? Zdarec

Old Post 18.07.2005 v 20:21
wibratory je offline   Click Here to See the Profile for wibratory   Find more posts by wibratory   Click here to Send wibratory a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 6 

Tady toho nejak pribylo

Bohuzel, ale musim oznamit, ze sit alespon "providet by me" nebude, protoze jse unas (Kostice) nenasel silnou zakladnu uzivatelu, kteri by do toho byli ochotni neco malo investovat a mesicne platit. Neni se cemu divit, vetsina kamaradu konci stredni a jde na vysku - nejcasteji Brno (VUT, MUNI) pak Pardubice, Praha atd. Vsude uz je zaklad vysokorychlostni internet a pokud jedou dal, tak maji jiste koleje, kde pripojky na pokojich jsou jiz beznou veci, nemuzu jim tedy mit cokoliv za zle.
Sice odchazim (minimalne na jeden semestr) do Brna na MUNI, ale budu kazdy vikend doma - doma je nejlip, kdyby byl plan jak neco takoveho vybudovat v nasem regionu, jsem ochoten se podilet. Otazka do jake miry, kdyz jsem student s omezenymi prijmy, ale snad snaha by byla ocenena.
Jedine co bych videl jako probelm - resil jsem i pri budovani struktury WiFi v Kosticich, od koho brat pripojeni do site internet?V tehle otazce si vazne nevim rady. Pokud by byl zajem od nekoho rychlost prekupovat - coz by asi vyraznejsi prosazeni na mistnim trhu znemoznilo. I unas v Kosticich se zacina rozjizdet kabelovy internet, myslim ze se jmenuje RTV (nejsem si presne jist) a nabizi s DPH 512kbit za nejakych 1050,- deklaruje ze neomezeny - zadna agregace ani sdileni a ani FUP a podobne limity.
Pamatuju si, ze jsem chtel od jednoho z Lanzhota kupovat 512kbit snad za 2K, ale uz je to doba. Tenhle clovek, pracuje pro firmu internet oxid, ktera chce po Breclavi a okoli zavadet casem (mozna uz zacala) nove postupy a techniky, technlogie. Kdyz jsem se informoval naposled, tak byla zminka o 5G, ale to jeste stal Client 25K a nevim zda uz i ted je presne vymezeno a zakonem upraveno, v jakych rozmezi je pasmo 5G free.
Jsem moc casto nechodim, ale kdyby byl nejaky napad nebo by se to myslelo vazne, tak jsem ochoten prilozit ruku k dilu, kdyztak me kontktujte na ICQ-177012613, online jsem nonstop, ale vetsinou u toho sedim az odpoledne a vecer.

Ze by byla mensi revoluce na poli bezdratu na Breclavsku?

Old Post 27.07.2005 v 06:44
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
imhoteph
Newbie

Registrován: 21.05.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 7 

Old Post 27.07.2005 v 13:53
imhoteph je offline   Click Here to See the Profile for imhoteph   Find more posts by imhoteph   Click here to Send imhoteph a Private Message   Click Here to Email imhoteph     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 8 

Porad si nedokazu predstavit za jakou cenu by se porizoval link od CRA a zakolik by se prodavalo - aby byla sance konkurence schopnosti, jsem denne na ICQ, tak kdyztak se muzeme vzajemne seznamit s myslenkama a pripadne zacit jednat.
Jsem ochoten pridat ruku k dilu, ale jako studentik se spis asi budu podilet mensi mirou nez by jen bylo zadousi :(

Old Post 27.07.2005 v 15:34
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 9 

Old Post 08.08.2005 v 08:40
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 10 

Zkouset net4net nema pro vas asi moc cenu - maji tam jeste polozku za antenu kolem 2500+DPH/mesic pokud si to tedy nevyvedes optikou(to maji sice i ostatni...)...cili pro par mega to nema cenu+fakt ze net4net to deli na NIX+zahranici,coz v praxy znamena 1:3 a osobne radsi preferuji nedelenou konektivitu,samo pomer muzes dohodnout i jiny,ale ta zahranicni je tam co se tyce ceny stezejni.Co radsi znasilnit nejake ADSLko na 2-4Mb/s,byt ten upload je tristni na 20-30lidi pro zacatek to muze stacit a nezrujnuje to.
Pokud v budoucnu optiku tak lepsi zkusenosti mam s preprodejci CDTcka kde ta konkurence dela sve,ale zase kdovi jak to vyvest z nadru... .Kdyz uz je Promedia v Breclavi nehodi neco do placu ve svem pristupaku?Trebas 4Mb/s za 9litru s DPH?


PS:A aby se nereklo na jednom zapadakove Breclavska Ti klidne necham 4Mb/s optiky za 8500 s DPH.Pokud si to vyvedes desitkou nekam daleko .Myslim ze to pro Tebe ale nema cenu.

Naposledy upravil Aldapo 09.08.2005 v 08:39

Old Post 09.08.2005 v 08:26
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 11 

Pekne, ale pro me osobne asi urcite ne, mam doma ADSL od CT a stejne musim zustat minimalne rok...takze zatim ne, ale zajimava nabidka

Old Post 15.08.2005 v 10:38
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pecan987
Newbie

Registrován: 18.11.2006
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 12 

Jak jste na tom s tou sítí v bv? Je něco blízko sídliště na Valtické? Začátkem března tam chci vybudovat něco menšího (zatím tak 7-8 lidí) - jsem ještě student tak není moc peněz a postupně rozšiřovat a připojovat další zájemce. Kdyby byl někdo blízko nebylo by od věci se spojit. Také vůbec nevím kde sehnat nějakou konektivitu, možná že FreeBone by nám dokázal nabídnout nějaký speciální tarif

Old Post 24.02.2008 v 09:18
pecan987 je offline   Click Here to See the Profile for pecan987   Find more posts by pecan987   Click here to Send pecan987 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teekex
Newbie

Registrován: 14.04.2005
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 13 

nevim nevim, co se tyce pripojky, tak to budes muset vyresit asi jinak. Urcite by to vyslo levneji, kdyby jsi vyuzil nejake kvalitni vysokorychlostni reseni az dodomu v BV. Myslim ze tam nekdo taha dokonce i 10Mbit, kdyz pohledas tak urcite najdes. Jinak me snahy zustali pouze v Kosticich a dal urcite nepujdou. Neni zajem ani cas, ale drzim pesti, at se ti neco podari, minimalne ta lanka neni spatna vec ;-)

Old Post 24.02.2008 v 20:37
teekex je offline   Click Here to See the Profile for teekex   Find more posts by teekex   Click here to Send teekex a Private Message   Click Here to Email teekex   Visit teekex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pecan987
Newbie

Registrován: 18.11.2006
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 14 

No já už jsem aj něco hledal, ale nic moc jsem v bv a okolí nenašel. Dva největší poskytovatelé tady sou kabelovka (RTV5) a FreeBone (bývalá Promedia), dál vůbec nevím co tu je, možná tak předražený Oxid (teda aspoň byl, teď nevím)

Old Post 24.02.2008 v 20:50
pecan987 je offline   Click Here to See the Profile for pecan987   Find more posts by pecan987   Click here to Send pecan987 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz