CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > ASUS WL-330 - padani v klient modu...
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Blackrabbit
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 22

ASUS WL-330 - padani v klient modu... Příspěvek č. 1 

Zdarec

Mam takovej probemek. Poridil sme 2x ASUS WL-330 na propojeni dvou PC ve vzdalenosti asi 100m prima viditelnost. Jedna krabicka jede jako AP druha jako Klient. Sifrovani WEP 128. Vse slape krasne, rychlosti asi 400-600kBps. Problem nastava v okamziku kdyz se zacnou prenaset vetsi mnozstvi dat. Pokud jde presnos ve smeru Klint->AP je vse v pohode, spojeni stabilni, rychlost dobra, ale pokud se zacnou data prenaset obracene, tedy AP->Klient spojeni se stava nestabilni. Klient se samovolne restartartuje. Vetsinou hned po zacatku prenosu, nekdy az po delsi dobe a pri opravud dobre konstalaci hvezd to sem tam i nespadne. Nevite nekdo jak tento problem vyresit ? Dik moc za pripadny rady.

Old Post 20.06.2005 v 21:34
Blackrabbit je offline   Click Here to See the Profile for Blackrabbit   Find more posts by Blackrabbit   Click here to Send Blackrabbit a Private Message   Click Here to Email Blackrabbit   Visit Blackrabbit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

zkuste snížit nebo vypnout WEP.

Old Post 21.06.2005 v 15:38
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blackrabbit
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 3 

Dik, vyzkousim a dam vedet.

Old Post 21.06.2005 v 17:02
Blackrabbit je offline   Click Here to See the Profile for Blackrabbit   Find more posts by Blackrabbit   Click here to Send Blackrabbit a Private Message   Click Here to Email Blackrabbit   Visit Blackrabbit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blackrabbit
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 4 

Tak bohuzel snizeni ani vypnuty WEP nepomohlo :( Jeste zkusime prohodit krabicky, jestli bude padat i ta druha.

Old Post 21.06.2005 v 23:43
Blackrabbit je offline   Click Here to See the Profile for Blackrabbit   Find more posts by Blackrabbit   Click here to Send Blackrabbit a Private Message   Click Here to Email Blackrabbit   Visit Blackrabbit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blackrabbit
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 5 

Tak prohozeni stran nepomohlo, padala zase druha krabicka, proste v klient modu je to nejaky nestabilni, tak ted jedem AP-AP a slape to krasne. Dik

Old Post 22.06.2005 v 13:59
Blackrabbit je offline   Click Here to See the Profile for Blackrabbit   Find more posts by Blackrabbit   Click here to Send Blackrabbit a Private Message   Click Here to Email Blackrabbit   Visit Blackrabbit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ervin
Newbie

Registrován: 16.02.2004
Příspěvků: 6

Re: ASUS WL-330 - padani v klient modu... Příspěvek č. 6 

Mám podobnou zkušenost. Před použitím posledního firmware se to občas kouslo na straně clienta. To pak stačilo znovu slinkovat přes WEB rozhraní. Po přechodu na fw: 2.09.29.23 na obou stranách se pro změnu kouše AP a pomůže jeho odpojení od napájení. Kousne se to tak jednou za týden. Nepíšete jaký firmware používáte. Psal jsem i do Joyce před více než půl rokem, bohužel bez odpodědi (sekání clienta).

Old Post 22.06.2005 v 21:52
ervin je offline   Click Here to See the Profile for ervin   Find more posts by ervin   Click here to Send ervin a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blackrabbit
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 7 

Na obou stranach mame fw: 2.09.29.23 a je fakt ze se obcas sekne AP, i kdyz presneji seouze se prerusi spojeni, AP jede dal. Staci to pak pres WEB rozhrani zase spojit. Byl nejakej bezproblemovej FW ?

Old Post 23.06.2005 v 05:22
Blackrabbit je offline   Click Here to See the Profile for Blackrabbit   Find more posts by Blackrabbit   Click here to Send Blackrabbit a Private Message   Click Here to Email Blackrabbit   Visit Blackrabbit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ervin
Newbie

Registrován: 16.02.2004
Příspěvků: 6

Smile Příspěvek č. 8 

O bezproblémovém fw nevím, nezkoušel jsem ale všechny. Navíc z toho mám dojem, že by se na každé straně musel použít jiný (fw). Pokud používám provoz AP----Client slinkovat to nejde. AP musím odpojit od napájení pak už se client chytne i sám. Mám na něm nastaveno a? si vybere spoj podle Profile Table a v ní pak pouze jeden záznam.

Když je to kouslé tak se do administrace AP dostanu, ale slinkovat to nejde připadá mi, že se nějak žvejkne vysílací část. Volbu SW reset jsem tam nenašel. Ale zkoušel jsem tam udělat změnu nastavení AP, aby se reser po ní provedl, ale nepomohlo to. Jediné co mi funguje je Power Lost . A atˇjsou informace kompletní používám verzi bez konektoru a jedu tak na 15m přes cihlovou zeď. Chodí to kolem 540kb/s.

Old Post 23.06.2005 v 13:20
ervin je offline   Click Here to See the Profile for ervin   Find more posts by ervin   Click here to Send ervin a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blackrabbit
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 9 

Od vcera co sme nahodili provoz AP-AP to zatim jede celkem v pohode. Rychlost se musela omezit na max 5,5mbps protoze pri 11ti je to pada pomerne dost. Lita nam to na asi 100m rychlostma tak max 300kBps. Jedeme na krabickach bez extreni anteny.

Old Post 23.06.2005 v 13:29
Blackrabbit je offline   Click Here to See the Profile for Blackrabbit   Find more posts by Blackrabbit   Click here to Send Blackrabbit a Private Message   Click Here to Email Blackrabbit   Visit Blackrabbit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz