CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Madwifi > Instalace Madwifi
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Instalace Madwifi Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil Survivor 14.09.2005 v 21:36

Old Post 14.09.2005 v 20:26
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 2 

Nikdo neví jak na to?

Old Post 15.09.2005 v 16:52
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 3 

no, ja nikam nic nekopiroval.
tar xzf balicek.tar.gz

ja to kompilil i pomoci configure (nevim zda to bylo redistribuci, nebo se jen pletu), tzn:
./configure
make
make install

Make clean davej jen kdyz zkompilis blbe a chces zkompilovane binarky odstranit


dale je treba najit si /etc/modprobe.conf a nahradit alias sitovky za modul ath_pci (pokud neudela instalace sama, jako ze asi ne.

dale je trba zkontrolovat /etc/network, zda jsou vsecky udaje ok. debiana uz nemam, ma jej pritelkyne, na spravny cesty se muzu zeptat, nicmene princip je stejny. jaky mas kernel?

ja s kompilaci nemel problemy na RH FC2-FC4, Debian woody, Debian Sarge 3.1a, MDK 10.1 ani jinde. v gentoo je to tusim source package, takze staci emerge... :-) (skoda ze sem linej si sem davat gentoo)

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 16.09.2005 v 06:31
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 4 

./configure mi nejde
/etc/modprobe.conf u mě neexistuje
/etc/network nikde o atherosu ani zmínka

Zkusim jinou distribuci. Půjde mi to(=mam šanci ) na image debiana czfree?

Old Post 16.09.2005 v 18:29
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 5 

Zkoušim Mandrake 10.2 a při instalaci madwifi(po zadání make) mi to píše "Kernelpath must be defined.Stop."
./configure zase nejde

Co s tím?

Old Post 17.09.2005 v 18:23
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin_x00x
Junior Member

Registrován: 14.12.2002
Příspěvků: 226

Příspěvek č. 6 

Co vim tak jsem posial nejaky navod na rozchozeni do i4 tusim ze ho potom zverejnili u sebe na foru.Zkus se tam kouknout jestli chces.

__________________

Zucastnete se akce Zabij si sveho debila !!! Nyni na 3 mesice zdarma, pravidelny prisun debilu v ramci cloudu zarucen
------------
{|} aka x00xTheEv1l




Old Post 17.09.2005 v 20:33
martin_x00x je offline   Click Here to See the Profile for martin_x00x   Find more posts by martin_x00x   Click here to Send martin_x00x a Private Message   Click Here to Email martin_x00x   Visit martin_x00x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 7 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 17.09.2005 v 22:30
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 8 

Automaticky to nenajelo. V ifconfig bylo jen rozhraní eth0, ath0 ne. Nevim jak to mam nainstalovat/zprovoznit ani pod debianem ani v MDK. Při instalaci mandrake sem se díval na další sí?ovky(ruční instalace) a napsalo to u ath_pci chybu. Karta vadná není. Trochu vlídnosti od linuxu by neuškodilo

Ještě k Kernelpath: nevim kde jsou v MDK kernel sources,v /usr/src sem nic nenašel. jinak bych za "make" dal KERNELPATH=/usr/src/?

Old Post 17.09.2005 v 23:07
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 30.09.2005 v 11:20
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 10 

Nemam. A nevim jak je tam dostat a kde stáhnout(kernel.org?). Už sem to hledal,ale vzdal jsem to(nebyl sem tejden doma).

Old Post 04.10.2005 v 16:27
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soptadv
Newbie

Registrován: 21.02.2004
Příspěvků: 49

jádro Příspěvek č. 11 

Zdrojáky jádra u Mandrake máš součástí distribuce,teda když máš 3 CD. Standartně jsou zdrojáky jádra uložený v /usr/src.V Debianu v konzoli si nastav zdroje: apt-setup
a pak si spus? aptitude.

Old Post 04.10.2005 v 19:23
soptadv je offline   Click Here to See the Profile for soptadv   Find more posts by soptadv   Click here to Send soptadv a Private Message   Click Here to Email soptadv   Visit soptadv's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 12 

Mam všechny 3 CD. Když chci instalovat kernel-headers,tak to po mně chce ještě nainstalovat nějaký balíčky,ale napíše mi to k tomu,že to nejde.

Můžete mi poradit jakou distribuci a verzi mam zvolit,abych bez problémů nainstaloval ovladače madwifi? Když se mi podařilo překonat hlášku "kernelpath must be defined" ,tak mi to zase píše "Please enable wireless extensions" asi v jádru není zapnutá podpora wireless extensions (jde nějak zapnout,abych nemusel kompilovat?).
Chtěl bych nějaký distro kde je jádro s zapnutýma wireless extensions...

Old Post 07.10.2005 v 14:13
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 13.10.2005 v 11:02
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz