CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Zelený pruh (AP ZPNet)
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Post Komunita ZPNet (pradávné období ArmaNet) Příspěvek č. 1 

__________________

Naposledy upravil Stay d 15.12.2003 v 17:13

Old Post 24.10.2002 v 03:40
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wolverin
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 5

Registered Příspěvek č. 2 

Wolverin registered

Old Post 24.10.2002 v 05:15
Wolverin je offline   Click Here to See the Profile for Wolverin   Find more posts by Wolverin     Click Here to Email Wolverin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

ArmaNet Příspěvek č. 3 

Naposledy upravil Stay d 26.05.2003 v 00:07

Old Post 24.10.2002 v 12:31
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

ArmaNet Příspěvek č. 4 

Musí se sem přihlásit sami tak, aby bylo jasno a bylo to konkrétní.

Něco jsem dnes už zjistil tak to dám sem večer až se vrátím.

Jak jsem už říkal technicky zběhlý v tom to nejsem a proto nevím to jistě jestli to jde, ale zdá se mi že ten router je prostě lepší z hlediska bezproblémového chodu.

Připojit se k nd heaven ? Proč ne a kolik bude konekce k nim ? Můžeš to Pavle zjistit ? Bude nás min. 10 a chtělo by to tak 50 kbit/s. Takže v deseti lidech to vycházi na 512kbit/s. Má to heaven k dispozici ?

Naposledy upravil Stay d 26.05.2003 v 00:06

Old Post 24.10.2002 v 17:32
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VasekD
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 71

Thumbs up další zájemce: VasekD Příspěvek č. 5 

Hlásím se jako další zájemce. Na mapě jsem jako VasekD, jsem kousek od Draculy, v ulici Pod Višňovkou. Na Armabeton vidím nádherně, dokonce ani nemusím lézt na střechu.

Ke konektivitě: to UPC hodláte využít s nebo bez jejich vědomí (a souhlasu)? Pokud se nepletu, mají ve smlouvě něco v tom smyslu, že konektivitu, kterou od nich kupujete, nesmíte přeprodávat.

K routeru: jako výhodu Linuxového routeru bych viděl to, že se na něm dá nastavit prakticky cokoliv, zatímco u jakéhokoliv hotového routeru jste omezeni tím, co do něj výrobce zabudoval. Nevýhoda počítače je naopak to, že bude víc žrát, bude případně i hlučnější (může vadit, pokud to chcete strčit někomu do kanclu), míň spolehlivý a vyžadovat častější údržbu. Nemyslím software, ale hardware - odejde disk, baterka na mainboardu, zadře se větrák... Přesto bych já osobně asi preferoval to PC s Linuxem, a dokonce si myslím, že bych asi byl schopen i nějaké obstarat a ochoten se pak o něj i starat (předpokládám ovšem nějakou dělbu nákladů).

K bezdrátu: mám zkušenosti jen s BreezeNety FHSS a to je poněkud dražší (ale spolehlivější) řešení, na které asi nemáme (já tedy ne), takže s DSSS si nechám poradit. Některá zařízení bych pravděpodobně mohl dodat za dealerskou cenu - určitě Signamax a Planet, ještě si vzpomínám na něco jako ActionTec??? Možná i další, poraďte, co mám kdyžtak shánět.

Dotaz: proč jsou na mapě někteří se jmény tvaru XXX-XXX, jako třeba DRACULA-DRACULA apod.? Co to znamená?

Dotaz 2: jsou/budou k dispozici i nějaké veřejné IP adresy ne nějaký soukromý serveřík? Nemyslím samozřejmě provozování nějakého frekventovaného webu, ale spíš něco, kde bych si mohl mobilem zapnout topení, než jdu domů, a tak. ;-) Zkrátka malý provoz, ale jde o dostupnost zvenku.

Old Post 25.10.2002 v 00:13
VasekD je offline   Click Here to See the Profile for VasekD   Find more posts by VasekD   Click here to Send VasekD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: další zájemce: VasekD Příspěvek č. 6 

Naposledy upravil Stay d 26.05.2003 v 00:06

Old Post 25.10.2002 v 01:04
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VasekD
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 71

Re: Re: další zájemce: VasekD Příspěvek č. 7 

Old Post 25.10.2002 v 02:42
VasekD je offline   Click Here to See the Profile for VasekD   Find more posts by VasekD   Click here to Send VasekD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Příspěvek č. 8 

Hoj !
konecne se mi trosku znormalnel rezim a mam trochu casu...

ad zelezo
jsem zasadne pro pc s linuxem - umoznuje upgrade,
naistalovat v podstate vse pouze dle pouziteho pc (treba i server na counter strike :) kupovat za cca 10-15 kKc tupou naflashovanou krabici kde toho moc nenastavis je na nic.
ad hluk a spotreba - da se to bez problemu vyresit kdo neveri at se projde podivat na moje PC :)) - v teto oblasti mam nejake XP

konektivita k UPC -zalezi na podminkach jinak jsem pro pripojeni k CZFREE - mela by byt viditelnost k Deuovi, bohuzel jsem nemel cas to jit zmerit a nikdo jiny to neudelal :( jinak napojeni pres retranslaci na node heaven (v soucasnosti jednaji s druzstvem o umisteni - pokud jsou moje informace spravne)

co nas ceka urcite !
zjistit kam muzeme umistit zelezo - delka antennich kabelu je pomerne dost omezena !
za jakych podminek spotreba el. proudu pozarni, moznost zamknuti, kudy se pak povedou prostupy pro kabely 1) na strechu 2) k armadilovi do kanclu

UKOL 1
kam dame router ?
moznosti spec. mistnost nebo se domluvit s nekym podlednim patre..
za jakych podminek ?
Napajeni ?
Kabelaz ?
Naroky na zabezpeceni ?

UKOL 2
promerit podminky se signalem v lokalite
moznost konekt. k deuovi ci jinam
zaruseni pasma konkurenci (esli se nekam vubec vejdem)

Navrhuju sraz v nedeli odpoledne co treba 18:00 Armabeton ? Pokud jste pro, ozvete se mi, zkusil byh sehnat veci na promereni signalu (od Deua)

HOWG

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 25.10.2002 v 18:48
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VasekD
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 71

Příspěvek č. 9 

Old Post 26.10.2002 v 00:52
VasekD je offline   Click Here to See the Profile for VasekD   Find more posts by VasekD   Click here to Send VasekD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VasekD
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 71

Příspěvek č. 10 

Old Post 26.10.2002 v 11:43
VasekD je offline   Click Here to See the Profile for VasekD   Find more posts by VasekD   Click here to Send VasekD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

K hardware Příspěvek č. 11 

Ahoj, na mape zatim bod nemame (hlavne nemame zrovna prachy), ale jsme sousedi Vaska D (bohuzel, drat asi pres ulici nenatahneme). Jinak by zajem byl.

Osobne se primlouvam taky za PC s Linuxem. Moznosti jsou mnohem vetsi: flexibilita, rozsirovatelnost, atd. Pokud se nebude setrit ve stylu "usetrime dve stovky na zdroji", tak by to nemuselo byt tak zle ani s tou spolehlivosti. Postavit to jako rozumny server se serverovymi komponentami (ovsem treba SCSI je trochu drazsi, ale je stavene na non-stop provoz). Za cenu, za kterou se koupi profi router poridite vicemene srovnatelny server se srovnatelnou spolehlivosti. Co se tyce spravy a uprav (hlasitost, vetrani, apod.), s tim se da neco delat.

Wanthalf

Old Post 26.10.2002 v 13:52
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Smile Re: Re: k hardware Příspěvek č. 12 

Old Post 27.10.2002 v 16:13
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: Re: další zájemce: VasekD Příspěvek č. 13 

Naposledy upravil Stay d 25.05.2003 v 23:38

Old Post 28.10.2002 v 17:35
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: ArmaNet Příspěvek č. 14 

Naposledy upravil Stay d 26.05.2003 v 00:06

Old Post 28.10.2002 v 19:48
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Lightbulb ArmaNet - návrhy Příspěvek č. 15 

Naposledy upravil Stay d 26.05.2003 v 00:05

Old Post 28.10.2002 v 22:09
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Exclamation ArmaNet Příspěvek č. 16 

Naposledy upravil Stay d 26.05.2003 v 00:05

Old Post 28.10.2002 v 22:58
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz