CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Driver pro XI-626
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pclandcz
Newbie

Registrován: 28.10.2002
Příspěvků: 14

Angry Driver pro XI-626 Příspěvek č. 1 

Mám Z-com XI-626, ve Windowsu běhá dobře, ale ovldače pod Linuxem se mi nepodařilo nainstalovat.

$make pci
$make install_pci
$modprobe hostap_pci

Mám Mandrake 9. Pustím Harddrake a ovladač není přiřazen žádný. Nutno podotknout, že mám ještě normální ethernetovou sí?ovku, která běhá dobře. Modul hostap_pci.o se vytvoří. Jak ho mám přiřadit kartě ???

__________________

ICQ: 175703339
10.10.117.16

Old Post 30.11.2002 v 21:15
pclandcz je offline   Click Here to See the Profile for pclandcz   Find more posts by pclandcz   Click here to Send pclandcz a Private Message   Click Here to Email pclandcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pclandcz
Newbie

Registrován: 28.10.2002
Příspěvků: 14

doplnek Příspěvek č. 2 

doplněk:
do /etc/modules.conf jsem pridal radek "alias wlan0 hostap_pci",
ale furt nic !!! Jak by linux věděl že ta karta je wlan0 ???

__________________

ICQ: 175703339
10.10.117.16

Old Post 01.12.2002 v 13:18
pclandcz je offline   Click Here to See the Profile for pclandcz   Find more posts by pclandcz   Click here to Send pclandcz a Private Message   Click Here to Email pclandcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

to je divny Příspěvek č. 3 

to je divny,

modprobe hostap_pci

by ji melo najit a vytvorit rovnou zarizeni wlan0

Nehlasi "modprobe wlan0" nejaky chyby?

Pokud to nevypise vubec nic, tak uz je asi davno zavedenej od bootovani a mozna zahlasil nejaky chyby kdyz se poustel? Podivej se jestli o tom neco neni v `dmesg`, nebo ten modul zkus odstranit (rmmod hostap_pci) a znovu modproubnout.

A neni nahodou to zarizeni wlan0 v poradku vytvoreny, akorat "down"? ifconfig normalne vypisuje jen to co je "up". Kdyz das explicitne "ifconfig wlan0" tak by to bud melo zahlasit chybu, nebo ukazat stav ty sitovky...

Old Post 01.12.2002 v 13:30
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pclandcz
Newbie

Registrován: 28.10.2002
Příspěvků: 14

wlan0 Příspěvek č. 4 

wlan0 už tam je ale v HardDraku je modul unknown !
ifconfig wlan0 vypíše mac adresu a další údaje. Jak tedy kartu nastavit ?

__________________

ICQ: 175703339
10.10.117.16

Old Post 01.12.2002 v 15:27
pclandcz je offline   Click Here to See the Profile for pclandcz   Find more posts by pclandcz   Click here to Send pclandcz a Private Message   Click Here to Email pclandcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 5 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 01.12.2002 v 16:02
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pclandcz
Newbie

Registrován: 28.10.2002
Příspěvků: 14

Arrow Už to jede Příspěvek č. 6 


Už to píšu v Linuxu !!!!
díky

__________________

ICQ: 175703339
10.10.117.16

Old Post 01.12.2002 v 17:26
pclandcz je offline   Click Here to See the Profile for pclandcz   Find more posts by pclandcz   Click here to Send pclandcz a Private Message   Click Here to Email pclandcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 7 

Congratulation!

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 01.12.2002 v 18:55
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Popis Příspěvek č. 8 

2 oldfrog: Nyni bojuji s instalaci XI-626 v SUSE Linux 9. Mohl bys prosim Te popsat zakladni kroky instalace XI 626 (predpokladam, ze v Mandrake to bude zhruba to same jako v SUSE)?, tak aby to pochopil i uplny zacatecnik v Linuxu?

Diky...

Old Post 14.12.2003 v 13:50
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Jak na xi626 v klienstskem modu v bezne distribuci linuxu Příspěvek č. 9 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Naposledy upravil oldfrog 14.12.2003 v 19:43

Old Post 14.12.2003 v 19:00
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
huska
Newbie

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 16

Angry wlan-ng Příspěvek č. 10 

Ahoj,
zkousel sem na managed mod xi626ky ovladace linux-wlan-ng, ktery sem si stahnul abych to nemusel kompilovat jako RPM(sou to 3 RPMka), vsecko se zdarne nainstalovalo,wlan0 se pridala, ovsem pri pokusu o pripojeni na AP, nebo ifup wlan0(mimjochodem nevite nekdo jak to nejak jednoduse nastavit, nebo oscenovat chytany APcka-ty konfiguraky mi nejsou moc jasny) mi to pise Tx attemp prior to association frame dropped... jsem z toho vedle. Mam RH80, jadro 2.4.18-14 a je to na P60 32MB...

diky za rady

Huska

Old Post 27.12.2003 v 13:32
huska je offline   Click Here to See the Profile for huska   Find more posts by huska   Click here to Send huska a Private Message   Click Here to Email huska   Visit huska's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
huska
Newbie

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 16

Angry orinoco driver Příspěvek č. 11 

tak jsem zkusil i popsany pokus s orinoco driverama ovsem se stejnym vysledkem, po mensich problemech s IRQ se ovladace nainstalovaly, misto wlan0 mam sice eth1 ale to neni ten hlavni problem. v iwconfig se asiciuje s AP, ale pri pokusu o nahozeni DHCP pres ifup eth1 napise Determinig IP info... a pak se zacne vypisovat

eth1: Tx timeout! Resetting card. ALLOCFID=0128, TXCOMPLFID=0127, EVSTAT=808b

je to asi stejnej problem jako s wlan...

nevite nekdo cim by to mohlo byt????

Huska

__________________

Ach jo

Old Post 27.12.2003 v 15:05
huska je offline   Click Here to See the Profile for huska   Find more posts by huska   Click here to Send huska a Private Message   Click Here to Email huska   Visit huska's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz