CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > WiFi - spojení se rozpadá
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
janXbar
Newbie

Registrován: 16.05.2006
Příspěvků: 5

WiFi - spojení se rozpadá Příspěvek č. 1 

Zdar,

začínám s WiFi a trápí mě nepříjemný problém. Mám AP Edimax EW-7206APG a Notebook Acer s vestavěným WiFi. Pokud je AP a notebook v jedné místosti, funguje to dobře, pokud notebook přenesu cca 12m daleko přes cca 3 cihlové zdi, tak je spojení nestabilní. Chvíli běží na 54MB a za chvíli se rozpadne úplně a tak se to stále opakuje. Zkoušel jsem už všechno možné:
* Používám kanál na kterém není žádný jiný viditelný AP (+-2 kanály)
* Snížil jsem rychlost
* Update fw v AP i v Notebooku na poslední verzi

Zajímalo by mě co všechno bych ještě měl zkusit. Nebo je vzdálenost 12m + 3 cihlové zdi na WiFi už moc? Pokud by se jednalo o rušení ostatními AP v okolí, tak by se to mělo zlepšit použitím kanálu, na kterém nikdo nevysílá, ale ono se to chová stejně.

Ping občas hlásí Destination unreachable a tracert má někdy dlouhé časy (tj. 100ms a víc). To je mi dost divné.

Díky za každou radu, Honza

Old Post 16.05.2006 v 09:46
janXbar je offline   Click Here to See the Profile for janXbar   Find more posts by janXbar   Click here to Send janXbar a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 2 

přepni rychlost na AP pouze na 802.11b, me to pokazdy pomohlo

__________________

ja to nebyl

Old Post 16.05.2006 v 12:51
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janXbar
Newbie

Registrován: 16.05.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 3 

Díky, to už jsem taky dělal, ale mám dojem, že se to chovalo stejně.

Old Post 16.05.2006 v 12:54
janXbar je offline   Click Here to See the Profile for janXbar   Find more posts by janXbar   Click here to Send janXbar a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 4 

jakékoli překážky zeslabují signál a moc záleží na tom, co je to za materiál ve stěnách. Aby to za něco stálo, je třeba nastavit nejnižší rychlost, jakou to umí, obvykle 1Mbps. Dále to AP dát do prostřed. A využít dvojici klientů. Druhá cesta je povystrčit prodlužovačky antén na lepší místo nebo i z venku místností.

Old Post 16.05.2006 v 15:44
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janXbar
Newbie

Registrován: 16.05.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 5 

Dík za rady, zkusím nejnižší rychlost.
Nevím co myslíš tím "využít dvojici klientů".
Jak vypadá ta prodlužovačka antény?

Jinak jak už jsem psal, stěny jsou z cihel, jde o příčky nikoliv nosné stěny. Železo v nich není, to je jen v podlaze.

Honza

Naposledy upravil janXbar 16.05.2006 v 15:52

Old Post 16.05.2006 v 15:48
janXbar je offline   Click Here to See the Profile for janXbar   Find more posts by janXbar   Click here to Send janXbar a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 6 

1. edimaxy jsou největší sračky
2. se nedivím že ti to občas blbne přes tři zdi. tak to AP šoupni doprostřed bytu.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 16.05.2006 v 16:25
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janXbar
Newbie

Registrován: 16.05.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 7 

1. nevím, ne všichni na ně nadávají
2. zdi se nehýbají, pokud je špatný signál, tak bych čekal, že je to stálé a nikoliv náhodné

H.

Old Post 16.05.2006 v 16:28
janXbar je offline   Click Here to See the Profile for janXbar   Find more posts by janXbar   Click here to Send janXbar a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 8 

Edimax, nebo obecne jakykoliv realtek je s citlivosti na tom tak nejak hure, ale neni nejhorsi. Osobne znam vetsi sracky.
12m a 3 zdi je fakt hodne. Budto pouzij citlivejsi kartu na prijmu , treba orinoco nebo dej APcko jak ti radili doprostred nebo k nemu dej externi antenu misto toho pendreku.

Old Post 16.05.2006 v 17:19
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dvorma
Senior Member

Registrován: 20.12.2005
Příspěvků: 540

Příspěvek č. 9 

ja mam treba v byte ASUS 500g Deluxe a jedu pres dve zelezobetonovy nosni zdi-v panelaku a jako klienta mam PCMCIA U.S.Rotics nevim co v tom je za chipset ale signal to hlasi 67% a kvalitu(nebo jak se menuje ta druha polozka asi 60% a u toho asuse mam 2db ppendrek a v ty PCMCIA je integrovana anetenka...

Old Post 16.05.2006 v 17:47
dvorma je offline   Click Here to See the Profile for dvorma   Find more posts by dvorma   Click here to Send dvorma a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 10 

Old Post 16.05.2006 v 18:50
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janXbar
Newbie

Registrován: 16.05.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 11 

Díky za rady, to je zajímavé. Já jsem mezitím zjistil, že jedním z elementů, které se podílejí na špatném signálu jsem já sám. Sedím totiž u notebooku přesně ve směru na AP. Zjistil jsem to, když jsem použil WiFi PC Card a soft k němu (Edimax), který ukazuje průběh síly signálu.
Potřeboval bych zobrazit časový průběh síly signálu i pro vestavěné WiFi (Intel PROSet to nezabrazuje), který SW to umí? Network Stumbler to neumí, Kismet asi taky ne.

Díky, Honza

Old Post 18.05.2006 v 09:20
janXbar je offline   Click Here to See the Profile for janXbar   Find more posts by janXbar   Click here to Send janXbar a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 12 

Ještě existuje supra scan ale nejsem si jist jestli umí realtime zobrazování... skus prohledat fórum.....

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 18.05.2006 v 11:15
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz