CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > minicard WiFi - ???
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Question minicard WiFi - ??? Příspěvek č. 1 

Zdravim,

mam tu takovej problemek. Poridil jsem si novej notebook od DELLu, konkretne DELL Latitude D620. Jelikoz DELL dava do svych notebooku Intel WiFi karty (holt musi, no), tak jsem si pri obednavce zvolil, ze chci bez WiFi a obednal jsem si ze miniPCI WiFi kartu od Atherosu. Karta prisla drive nez notebook me ani ve snu nenapadlo, ze se muze vyskytnout nakej problem. Zakon schvalnosti opravdu funguje a problem se vyskytnul.

Na strankach DELLu v technickem popisu notebooku DELL Latitude D620 bylo jasne napsano, ze notebook ma standart miniPCI slot pro WiFi. Po sundani klavesnice z notebooku jsem ale ke svemu udivu nenasel uvedeny port. Volal jsem tedy na technickou podporu DELLu a vylicil jim svuj problem. Po nekolika minutach cekani se mi dostalo odpovedi, ze se vyskytla chyba v technickem popisu notebooku a ze dany notebook nema (me snad trefi) miniPCI port, ale ma nejakej port, co si nejspis vymyslel Intel, protoze (ted me neukamenujte) intelacky WiFiny nestojej za nic a napriklad v Nemecku je uz vseci prestali kupovat a vseci tamberou Atherosy, tak proste museli udelat nejakou zmenu kterou donutej zakazniky kupovat jejich vyrobky. To sem ale odbocil.

Kdyz jsem se tedy ptal, co je to tedy zac a kde se takova "minicard" (ano, technik mi rekl, ze se jedna o tzv "minicard" WiFi kartu) sehnat, za kolik, a jaky jsou druhy, tak mi bylo zodpovezelo, ze se daji obednat u nich a jsou pouze dva typy. Intell a DELL.

Dostavam se tedy k me hlavni otazce a tou je, jestli byjste mi nekdo mohli poradit, kterou z techno dvou typu "minicard" WiFin si dat do notebooku. Nejde mi o penize, ale o kvalitu karty, popripade jestli lze sehnat tyto karty i od jineho vyrobce.

Predem dekuji za odpoved

Holy

BTW: Dle meho nazoru je jen otazkou casu, kdy zacne tyto typy WiFin delat i Atheros, ale do te doby bych celkem potreboval, aby mi na notebooku fungovala WiFi sit.

Old Post 20.07.2006 v 16:26
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luzar
Junior Member

Registrován: 12.05.2004
Příspěvků: 103

Příspěvek č. 2 

A co takhle PCMCIA atheros třeba CB9-EXT 54mbps? Taky řešení ne?

__________________

HovNet. Suggestive name for suggestive net.

Old Post 20.07.2006 v 17:33
luzar je offline   Click Here to See the Profile for luzar   Find more posts by luzar   Click here to Send luzar a Private Message   Click Here to Email luzar   Visit luzar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 3 

To me taky napadlo, ale do PCMCIA budu nejspis kupovat FireWire Kouwell kartu protoze ten NTB nema FireWire a to byla asik jedina nevyhoda toho notase, ale dalo se to vyresit tim kouwellem, ale ted je to problem ... takez spis bych si tam zatim narval nakou tu vyhnojenou intelackou minicard od intelu a casem sand atheros udela i tyhle karty a bude weget ....


BTW: Na kolik vychazi ta atheroska do toho PCMCIA ?

Naposledy upravil HolyKiller 20.07.2006 v 19:42

Old Post 20.07.2006 v 19:37
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luzar
Junior Member

Registrován: 12.05.2004
Příspěvků: 103

Příspěvek č. 4 

__________________

HovNet. Suggestive name for suggestive net.

Old Post 21.07.2006 v 08:23
luzar je offline   Click Here to See the Profile for luzar   Find more posts by luzar   Click here to Send luzar a Private Message   Click Here to Email luzar   Visit luzar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: minicard WiFi - ??? Příspěvek č. 5 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 21.07.2006 v 08:34
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 6 

Ten notebook presn evyhovuje mym pozadavkum jake jsem mel. Neresim tady koupim NTB ale ptam se, jestli nekdo nevite, ktera z dovu uvedenych minicard je lepsi.

Zdrzte se prosim svych komentaru typu "kup si jinej ntb" nebo podobne.

Old Post 21.07.2006 v 13:06
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luzar
Junior Member

Registrován: 12.05.2004
Příspěvků: 103

Příspěvek č. 7 

No když sme u toho ntb. Jak se tam řeší výstup na ext. anténu respektive máš tam něco takového (jakože co vím tak se to nijak standartně neřeší). Asi není moc košér vrtat do nového ntb dírku pro ext. ant. U toho PCMCIA by jsi to měl vyřešené. Ale jestli máš AP doma....

Heh měl sis koupit ntb s firewire. Hehe rád si někdy rýpnu.

__________________

HovNet. Suggestive name for suggestive net.

Old Post 21.07.2006 v 15:40
luzar je offline   Click Here to See the Profile for luzar   Find more posts by luzar   Click here to Send luzar a Private Message   Click Here to Email luzar   Visit luzar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 8 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 21.07.2006 v 16:07
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pavelh11
Newbie

Registrován: 27.01.2005
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 9 

Máš u něj modem na vytáčené připojení a pokud ho nepotřebuješ ,zespodu bude asi víčko ,pod kterým bude modem schovanej a bývá miniPCI. Vyndej ho a strč tam miniPCI wifi kartu.

Naposledy upravil pavelh11 21.07.2006 v 20:19

Old Post 21.07.2006 v 20:08
pavelh11 je offline   Click Here to See the Profile for pavelh11   Find more posts by pavelh11   Click here to Send pavelh11 a Private Message     Visit pavelh11's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 10 

Old Post 22.07.2006 v 12:45
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

Příspěvek č. 11 

Zdravím, nevíte jestly má IBM E 600 miniPCI slot ??? a nebo místo modemu ??? Zatím jsem ho ještě nekuchal a na netu jsem nikde nenašel fotky kuchlého :(

Dík

Old Post 22.07.2006 v 13:19
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 12 

LT-CLOUD - staci si najit technicky popis modelu ntb a tam je to k nalezeni .. nejlepe na strankach vyrobce...

Jinac tenhle intelackej vymysl maj (zadim) jen novy DELLy, ale ona prijde doba, kdy je Atheros zase prejede...

Old Post 22.07.2006 v 14:59
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Karty Příspěvek č. 13 

Takze jsem konecne zjistil co je to za ty minicard WiFi karty. Kdyby nekdo nahodou narazil na nejakej test ci tabulku s informacema jako sila signalu, dosah a podobne, tak mi sem pls dejte aspon link.

Intel PRO/Wireless 3945A/G (802.11a/g)
Dell Wireless 1490 (802.11a/g)
Dell Wireless 1390 (802.11a/g)

Vrely diky

Old Post 25.07.2006 v 20:28
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stab
Newbie

Registrován: 14.06.2005
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 14 

Old Post 26.07.2006 v 10:09
stab je offline   Click Here to See the Profile for stab   Find more posts by stab   Click here to Send stab a Private Message   Click Here to Email stab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

Příspěvek č. 15 

Old Post 26.07.2006 v 10:42
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HolyKiller
Newbie

Registrován: 20.07.2006
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 16 

Mno tak uz ten format mini-Card maj i ASUSy ... to je to tak prevratna technolorie ???

Old Post 26.07.2006 v 14:31
HolyKiller je offline   Click Here to See the Profile for HolyKiller   Find more posts by HolyKiller   Click here to Send HolyKiller a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:47.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz