CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Újezd, Zborovská
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Příspěvek č. 1 

Včera jsme já a Deu slavnostně rozchodili nový nod Újezd! Je pod Petřínem, ul. Zborovská.

Pár obrázků a povídání z jeho budování je <A HREF="http://www.volny.cz/bobriks/czfree/">TADY</A> (asi 0,5MB obrázků). Popravdě řečeno od myšlenky k realizaci byla cesta mírně zarúbaná. Ale nakonec za cca dva týdny se dobrá věc podařila.

Až bude v nejbližších hodinách/dnech všechno nakonfigurováno, měl by kromě možnosti připojování dalších členů v okolí umět tento nod i volný přístup do CZFree "z ulice". Zatím prakticky odzkoušeno spojení na integrovanou kartu Avaya Card ze svahu mezi petřínskou lanovkou a zahradou americké ambasády.

Vřelý dík za bezvadnou a nezištnou spolupráci Deuovi!!

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 17.06.2002 v 03:36
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 2 

To je kool!

Jestli vidim dobre, v tom routeru na pude jsou 2 bezdratove karty. Nebo je tam nejaky antenni rozbocovac?

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 17.06.2002 v 08:39
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Thumbs up Node Újezd Příspěvek č. 3 

Děkuji StB za skvělou spolupráci, a investici do nového nodu, který rozšíří CZFree o velký kus Prahy dále.
Signál z Node Újezd zachytíte na Malé Straně, Josefově, Hradčanech, Starém Městě, části Letné, Karlína a Žižkova. Perlou je pokrytí travnaté odpočinkové plochy na Petříně, kde se je možné se spojit pouze s vestavěnou anténou PCMCIA karet.
Nastavení je klasiké, essid CZFree.Net a mód Peer To Peer (Ad Hoc), nyní nastavujeme server nodu pro automatické připojování k internetu, brzy bude kompletně v provozu.

2Clock > Jojo, jsou tam 2x Avaya, jedna na 14 dbi směrovku na Anděl a druhá na 180 stupňů 13dbi sektorovku na šíření signálu.

Old Post 17.06.2002 v 08:53
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daryl
Newbie

Registrován: 17.06.2002
Příspěvků: 32

Exclamation Smichov Příspěvek č. 4 

Ja mam na SMICHOVE svou vlastniu sitku, ale zatim jen steelovou. Graficka ulice. (Tram bertramka). O postaveni AP uvazuji uz dlouho, ale nebyl na to cas ani finance. Ani zajem. Takze pokud se nekdo v okoli ozve, neni problem to postavit. Domu mam 512kbps. S technologiemi wavelan/orinoco mam bohate zkusenosti (byl jsem subprovider v SC).

Old Post 17.06.2002 v 08:54
Daryl je offline   Click Here to See the Profile for Daryl   Find more posts by Daryl   Click here to Send Daryl a Private Message   Click Here to Email Daryl   Visit Daryl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Re: Smichov Příspěvek č. 5 

To Daryl: Nevím co je steelová sí?ka, ale každé rozšíření CZFree, notabene o 512kbps, je určitě vítáno.
Myslím, že bychom my dva na sebe měli vidět (já roh Zborovské a Plaské) ale taky bys mohl vidět jbohace, U Mrázovky 14.
A? rozhodne "arbitr" Deu s kým by ses měl o propojení pokusit. Já jsem ochoten participovat na obou variantách.

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 17.06.2002 v 10:32
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daryl
Newbie

Registrován: 17.06.2002
Příspěvků: 32

Lightbulb Steel na Graficke Příspěvek č. 6 

Steel = to znamena sit tazena UTP (klasicka RJ45) natazena mezi barakama. V kazdem baraku 100mbps switch. Cele to ma jeden centralni server. Vyhoda je, ze nez se neco rozhodnes stahovat, kouknes se na server a treba k nekterym sousedum, zda to uz nemaji. Pak uz vyuzivas internet jen na web a postu ...

Old Post 17.06.2002 v 11:20
Daryl je offline   Click Here to See the Profile for Daryl   Find more posts by Daryl   Click here to Send Daryl a Private Message   Click Here to Email Daryl   Visit Daryl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Bohnice Příspěvek č. 7 

Vidis na Bohnice, resp. na levy konec Cimickeho haje?

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 17.06.2002 v 12:12
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daryl
Newbie

Registrován: 17.06.2002
Příspěvků: 32

Bohnice? Příspěvek č. 8 

Cert vi ... musel bych na strechu ...

Old Post 17.06.2002 v 12:54
Daryl je offline   Click Here to See the Profile for Daryl   Find more posts by Daryl   Click here to Send Daryl a Private Message   Click Here to Email Daryl   Visit Daryl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Re: Steel + Bohnice Příspěvek č. 9 

<B>nez se neco rozhodnes stahovat, kouknes se na server a treba k nekterym sousedum, zda to uz nemaji</B>
Přesně, o to přece jde. Další důvod proč budovat CZFree.Net.


<B>Vidis na Bohnice, resp. na levy konec Cimickeho haje?</B>

Bohužel ne. Na obzoru sice vidím dvě vzdálená sídliště, ale až napravo od Letné. Podle <A HREF="http://www.volny.cz/bobriks/czfree/vyhled.gif">mapy (160kB)</A> jsem to tipnul na Kobylisy a Prosek, i když se můžu mýlit. Holt jsem u řeky, tudíž "v ďolíku".

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 17.06.2002 v 16:59
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Re: Re: Smichov Příspěvek č. 10 

Old Post 17.06.2002 v 17:20
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Aktualizace bodu Újezd Příspěvek č. 11 

Old Post 19.06.2002 v 00:09
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

a cena? Příspěvek č. 12 

Ahoj, muzes se zminit, na kolik te to cele prislo?
Docela podstatna informace.
Diky Ondra

Old Post 19.06.2002 v 08:47
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Příspěvek č. 13 

Cau Ondro,

dobra otazka, fakticky! Prave proto musi podle me co nejdriv vzniknout obcanske sdruzeni CZFree.Net, abychom si zavedli vlastni smenitelnou a prepocitatelnou "valutu", vlastni meritka hodnot vkladu jednotlivych clenu.

Nema smysl, abych tu rikal nejakou absolutni castku. Jeji vypovidaci schopnost je pomijejici jeste mnohem rychleji, nez tvoje roky mladi. Hodnota, pro kterou jsem do nodu investoval, je umoznit internet jak jen to jde a jak jen muzu tem, na nez zvysoka kaslou monopoly a velkokapital!

Urok, ktery z me investice ocekavam, je, abys umoznil fungovani nasi site (nebo cehokoliv obdobneho) aspon trochu na urovni doby Ty mne az budes v mem veku a ja budu stary.

Long live Deu, long live CZFree.Net!! At zijou vsichni dalsi investori do dalsich nodu, sitari a vyvojari!!

Ahoj Standa

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 19.06.2002 v 09:58
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 14 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 19.06.2002 v 13:34
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Unhappy Vedra a tak ruzne... Příspěvek č. 15 

Tak aktualni vedra davaji nasim masinkam pekne do tela . Uz nekolikrat jsem byl po prichodu domu bez spojeni s nodem#1 Deu, Kovaku. Vetsinou pomuze sw reboot Linuxu a Avaya karet na pude po ethernetu, dvakrat jsem ale uz musel klusat nahoru VYP a ZAP cely komp :(.

Tudiz kdo se chystate s technologii pod strechu (a to je kvuli potrebe co nejkratsich koaxu nutnost v 90% pripadu), pripravte si taky poradny vetrak! Ja jej budu na svoji bednu davat pristi tyden. Pokud se vam tedy v techto dnech nepodari pres moji sektorovku pripojit do internetu, pockejte az se ochladi, nebo az dovrtam diry do bedny a ventilator osadim.

Jinak pokud je spojeni OK (po zapadu slunicka 100% casu), jede mi internet skvele! Super pevna lajna za rozumne penize; adieu dial-up !! Setrete korunky a fakt uvazujte taky jak se do CZFree.Netu FYZICKY, nejen akademicky, napojit. Je dulezite smerovat k propojeni stavajicich siti, pokud o to stoji (Clock, kuzelka apod.) a zahustovat sit novych pripojnych bodu. Chce to bohuzel aspon nejake money a sitzfleisch, ale vysledek bude dobry!

Monopolies NO, CZFree.Net YES, YES, YES!!!

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 21.06.2002 v 14:41
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 16 

S tim prehrejvanim mi to bylo jasny,hned jak jsem videl ty fotky s Duem . Dyt uz Lenin rikal Chladit,chladit a zase chladit

Old Post 21.06.2002 v 14:53
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz