CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Kamýk, Libuš, Lhotka a okolí
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Question Nódy v oblasti Praha-Kamýk Příspěvek č. 1 

Zdravíčko vespolek,

Jsem z Prahy-Kamýk (nód: SHF) a mám zájem se připojit ke skupině která pracuje na pokrytí v této oblasti. Podle mapy je tu v okolí spousta zájemců.
Mohu nabídnout velmi zajímavou lokalitu s širokým výhledem a spolupráci. Moje profesní specializace je radiotechnika, mikrovlná a vysokofrekvenční technika.

Je tu nějaká skupina? Ozvěte se prosím.

Pokud také nevíte o skupině a máte zájem se společnými silami zapojit ozvěte se také.

Zdenek (SHF)

Old Post 10.12.2002 v 15:21
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Re: Nódy v oblasti Praha-Kamýk Příspěvek č. 2 

Zakladni otazka:
Jdes cestou mikrovln, nebo Ronjy?
Jestli to vyjde, tak v lednu bu mohly byt Ronja spoje Baba-Ondrej.Tesar-Tom
tak bychom uvitali nekoho dalsiho smerem na Lhotku, Pankrac....

OndraT

Old Post 12.12.2002 v 09:41
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Re: Re: Nódy v oblasti Praha-Kamýk Příspěvek č. 3 

Old Post 12.12.2002 v 12:36
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 4 

Tak jsem se snažil zjistit jestli na sebe vidíme, ale zatím to tak nevypadá. Pokusím se během víkendu (a hlavně ve dne) podívat od nás ze střechy a udělat panorama fotky, pak se uvidí.
Nicméně vzdálenosti nejsou zrovna nejoptimálnější:
- Ondrej.Tesar 1757m
- Tom 1209m
Bohužel jsem nenašel ten třetí bod co jsi zmiňoval.

Měl bych, ale dotaz. Mluvil jsi o propojení těchto tří bodů. Jaké je ale další propojení dál do sítě (současné / plánované)?

Zdenek (SHF)

Old Post 13.12.2002 v 08:12
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Příspěvek č. 5 

Baba bylo oznaceni mista, ne nodu.
Ronja je jeste plnanovana k nodu Nax. Jestli je ti to bliz.
Dalsi propojeni do CZF je otazka....
Ale vypada to, ze nez se Ronjama dohrabem na Pankrac, tak by to mohlo provizorne fungovat pres WiFi a Barrandov, nebo Zlichov... Ale to jsou zatim jen dohady.
OndraT

Old Post 13.12.2002 v 14:26
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 6 

Old Post 16.12.2002 v 18:50
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 7 

Stávající Ronja má nominální dosah 1km. Ovšem projekt Ronja ještě zdaleka není na hranicích svých možností. Pokud by byl někdo schopen zafinancovat vývoj, tak není problém, aby se na ronja.jikos.cz objevil návod který s jen o trochu většími náklady bude realizovat stejným způsobem 10Mbps full duplex na 5 kilometrů, nebo možná ještě dále. A tím pádem bude odolnost proti mlze výrazně větší.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 16.12.2002 v 19:52
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 8 

Zdravím vývojáře,

Nepopírám, že dosah je 1km. Jen by bylo vhodné tento údaj doplnit o to s jakou rezervou nebo s jakou spolehlivostí během roku.
Dovedu si představit, že skutečně lze vyrobit Ronju s dosahem 5km za dobrých podmínek. Otázkou ale zůstává opět spolehlivost. Když se na to podívám jen selským rozumem, pokusil jste se někdo pravidelně pozorovat jaká je reálná dohlednost v Praze? Ten 1 km je vidět opravdu velmi často, ale 5 km je problém. A vím o čem mluvím.
Nicméně zařízení s dosahem 5km by prosvítilo na kratších vzdálenostech o hodně horší mlhu a mohlo by mít lepší spolehlivost.

Abych jen tak nekecal. říkal jsi peníze na vývoj. Kolik potřebuješ? Jestli potřebuješ zasponzorovat nějaké vzorky součástek, tak by se snad něco dalo vymyslet. Můžem někdy probrat koncept kam a jak to chceš dotáhnout s vývojem Ronji a když to bude perspektivní a solidní úrovni tak něco zkusíme vymyslet... Určitě si ale nemohu dovolit platit celý vývoj jako nějaký firmy.

Zdeněk

Old Post 16.12.2002 v 20:13
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

delat/cekat Příspěvek č. 9 

Ahoj,
podle me je ale blbost cekat, az bude opticke superpojitko....
To je jako kdybys chtel cekat na nejrychlejsi procesor.... :-(
Ja bych proste navrhoval delat s tim co je a upgradovat se da vzdycky...
Co se tyce toho Modrany - Pankrac, tak je mi jasny, ze je to na dlouho, ale taky neverim, ze bych to vybudoval ja cely. Uz jen kdyz vidim, jak rychle mi jde stavba jednoho spoje.....
Me jen vadi, ze spousta lidi CEKA.
No ale asi zase na tom vydelaji.... To ja jsem do vseho hrr a vysledky casto neodpovidaj.. :-) Takze pocitam s tim, ze alternativou jsou mikrovlny, alespon do CZFree.

OndraT

Old Post 18.12.2002 v 10:49
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Nový Full Access Point - Praha Kamýk - nód SHF Příspěvek č. 10 

Old Post 18.12.2002 v 16:49
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Re: delat/cekat Příspěvek č. 11 

Old Post 18.12.2002 v 17:37
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Re: Re: delat/cekat Příspěvek č. 12 

Ahoj,
vypadas nejak nadsene a zive :-)
Ze bychom se nekde sesli a domluvili to ustne?

Diky. Tistaky nejsou moje prace. Ja to jen postavil.....

Funkcni vzorek je u me v pokoji v krabici od bot a ceka a ceka.......
Na rozhodnuti uredniku....

Dela se na vsem na co se ptas, ale je hrozne vycerpavajici to tady popisovat. Sejdeme, pokecame...

O provedeni Ronjy bych si taky rad popovidal... :-)
Ale obavam se, ze tak jak si to predstavujes ty to nepujde.

Navrhnout plosnak neni problem, taky jsme to udelal, ale navrhnout FUNKCNI plosnak uz je jine kafe. To se mi ZATIM nepovedlo.

Zdravi OndraT

Old Post 19.12.2002 v 10:02
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Re: Re: Re: delat/cekat Příspěvek č. 13 

Old Post 19.12.2002 v 12:22
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 14 

Zdravím, rozhodně bych se chtěl taky účastnit nějakého srazu. Vlastně už se živě zajímám o Czfreecko od léta, ale tenhle semestr ve škole je vážně pekelný a ten příští asi nebude o nic lepší.

Předběžně jsem se se 2 lidmi domlouval asi v tom smyslu, že zatím nejlepší pozici má Awe. Bydlí hned pod střechou a vidí krásně cely svůj sever a celý svůj východ, tedy i na SHF. Plán je takový, že by bylo nejefektivnější zřídit tam 2 sektorovky na tyhle strany, potom směrovku na Barandov, čímž by se připojily modřany do zbytku czfree a pomocí ronji nebo další směrovky by se Awe spojil s map01.

Tohle je ovšem plán, který zatím není dostatečně prodiskutován ani s lidmi z map01 a už vůbec ne s Barandovem. Je otázka jestli by vůbec bylo reálné spojení na Barandov realizovat technicky, ale při trose dobré vůle a investicích... no a to je další věc která je otevřená.

Upřímě řečeno nepočítám s tím, že bych měl do prázdnin nejak víc času, takže bych se do tohodle mohl pustit až pak a mam takový pocit ze Awe je na tom nejak podobně. Nicméně říkal, že kdyby se našlo dost lidí a někdo kdo by to zorganizoval, tak vyhrazený počítač na to ma.

Jinak já osobně na střeše nic nepostavím, protože tam je eurotel a mam takový pocit že by se to řezalo. Můžu fungovat jako dobrý retranslační nod, neb mi tu kuli připojení do UPC beží 24/7 server. Bydlím v 6. patře.

Pokud máte tedy víc času, tak směle do toho a možná by se daly udělat 2 AP, při dobrém plánování by to mohlo být celkem slušné pokrytí.

Co se týče dalšího propojení do czfree tak se docela slybně rýsují nody v Krči. Už to není moc daleko a možná by se pak mohl přes nás uzavřít vnější okruch. Uvidíme tak za za rok jak na tom budeme.

Hezký den

__________________

/nax

Old Post 20.12.2002 v 17:03
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Info "sousedům" Příspěvek č. 15 

Zdravíčko vespolek,

omlouván se za odmlčení, vánoční přípravy mě trochu zdržely.

Dovolím si informovat, že jsem právě dokončil "informační kampaň" na probuzení vlastníků nódů v naší oblasti. Obeslal jsem přímo osobním mailem všechny co jsou zanešeni v mapě do vzdálenosti 2km od mého nódu. Doufám, že se ozve co nejvíce lidí.

Myslím, že jakmile budeme mít přehled kolik lidí je skutečně aktivních a schopných spolupráce, tak můžeme začít reálně plánovat vlastní propojování.

Budu vytvářet seznam zájemců, který to pak souhrně zveřejním.

zatím s pozdravem a přáním hezkých svátků a lepšího nového roku

Zdenek (SHF)

Old Post 25.12.2002 v 08:22
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awe_cz
Junior Member

Registrován: 17.01.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 16 

__________________

mailto: awe@awe.cz

Old Post 25.12.2002 v 10:14
awe_cz je offline   Click Here to See the Profile for awe_cz   Find more posts by awe_cz   Click here to Send awe_cz a Private Message   Click Here to Email awe_cz   Visit awe_cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz