CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Jižní Morava > Blucina
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Blucina Příspěvek č. 1 

Zdravim,
pisu sem ja, ale jen proto, ze JiFi ma problem s registraci.

Jde o cloveka ktery ma zajem se pripojit, pripadne vytvorit CzFree.Net sit v Blucine.

Kontakt je:
ICQ 321466259 nebo email jura(tecka)fiala(zavináč)volny(tecka)cz

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 24.12.2006 v 13:11
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiFi
Newbie

Registrován: 22.12.2006
Příspěvků: 5

Talking už mi login jede a tak píši Příspěvek č. 2 

Prosím, ozvěte se mi někdo, nevím jak na tom je Blučina s pokrytím, prosím zejména CZFree Brno o pomoc a radu. Jsem ochoten domluvit zřízení NODu, to by problém nebyl, ale potřebuji vědět, zda je to vůbec možné.

Budu rád, když se mi někdo ozvete...

Přeji příjemné svátky, JiFi

Old Post 25.12.2006 v 18:22
JiFi je offline   Click Here to See the Profile for JiFi   Find more posts by JiFi   Click here to Send JiFi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 3 

Old Post 26.12.2006 v 07:53
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiFi
Newbie

Registrován: 22.12.2006
Příspěvků: 5

Re: Rajhradie.net Příspěvek č. 4 

Nemyslím si, že je rozumné se připojovat do sítě rajhradice.net. Pokud mám porovnávat to co mi nabízí jeden z bratrů kůbešů, tak dost podstatná věc je pro mě veřejná IP adresa v ceně připojení, pokud jsem to pochopil správně tak rajhradice.net toto nemají standardně. Což ovšem zase mají větší rychlost přístupu na Internet 5Mbs. Ovšem být závislý na několika nestabilních sítí to jsem na tom stejně jako nyní. Kdekoliv mi po trase spadně nějaká IP než se dostanu k nix.cz, tak jsem v prčicích. Proto bych tyto počty přenosů chtěl omezit tím, že se připíchnu přímo do Brna, je to daleko lepší než se tady pořád dohadovat proč to spadlo a kdy to opraví.

I proto poptávám Brno, zda je to možné. Nemyslím si že jsou tu všechny knály obsazené firmami mamutnet.cz a blucina.net, jednuduché jak to zjisti bylo proskenování místních signálů SSID sítí a tak vím že to možné je. I případě že by to nebylo možné ve 2,4GHz pásmu, tak v 5GHz je to možné na 100%.

Takže argumentací "připoj se k rajhradice.net" nikdo u mě neobstojí. Protože to není žádná změna stávající situace.

Old Post 26.12.2006 v 10:28
JiFi je offline   Click Here to See the Profile for JiFi   Find more posts by JiFi   Click here to Send JiFi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 5 

Voják se stará voják má.V 5ce by to šlo pokud si ji zainvestuješ jak finančně tak časem a seženeš někoho kdo na Tebe z Brna vidí a je OCHOTEN se stím babrat či aspoň na jeden retranslační skok což je víc peněz,nižšší garance... .No je to na Tobě .
Jinak ktěm skokům...prostě si to mají stunelovat ať je nevytrejsruješ a máš klidné spaní .
Zkus hodit post na Brněnskou část czfree na Pandoře.

Hodně štěstí.

Naposledy upravil Aldapo 26.12.2006 v 10:44

Old Post 26.12.2006 v 10:38
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiFi
Newbie

Registrován: 22.12.2006
Příspěvků: 5

Wink děkuji za odpověď Příspěvek č. 6 

Jo to je fakt, mají smůlu že když v linuxu použiji můj oblíbený příkaz traceroute tak vidím vše a jít do nixu přes 14 skoků s odezvou kolem 50ms je na mě síla. Ještě k tomu když mě pravidelně na trase třeba i několikrát do hodiny spadne skok v Opatovicích, tak je to na odstřel.

I proto bych rád vytvořil kvalitnější připojení, nejen pro sebe, ale i pro další lidi. Jo vím, že to bude stát peníze a náklady. Bez toho to nejde nikdy, právě proto ovšem sháním lidi, kteří mi poradí co a jak. Zatím mám pocit, že si člověk musí poradit sám a obracet se na hwsofta a jemu podobné, kteří mají své NODy někde daleko. To je tak nemožné se domluvit s místními? Jo já vím, jaký si to uděláš takový to máš, právě proto to chci udělat kvalitně a stabilně a ne jen odfláknout. Údajně tu nějaká blučinská czfree síť je (viz.: czfree-blucina.kvalitne.cz) ale Ti se mi neozývají vůbec. Já je totiž na své momentální panelovce chytám v pohodě. Ovšem nesnáším anonymní web, jako je ten jejich.

No ale pokud stále budu jen odkazován na neurčité lidi, to mi moc nepomůže. Po svátkcáh napíšu brněnskému czfrree, co se s tím dá dělat a uvidíme. Každopádně děkuji za odpovědi.

Old Post 26.12.2006 v 10:50
JiFi je offline   Click Here to See the Profile for JiFi   Find more posts by JiFi   Click here to Send JiFi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiFi
Newbie

Registrován: 22.12.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 7 

Ještě se zetpám, v Brně na Pandoře? to je kde? já koukal na jakýsi web czfree sítě Brno, ted nevím jeich přesnou adresu z hlavy, rád bych napsal někomu, kdo mi k tomu může povědět více. Ukázal bych mu, odkud bych to realizoval a kam vidím.

Old Post 26.12.2006 v 10:54
JiFi je offline   Click Here to See the Profile for JiFi   Find more posts by JiFi   Click here to Send JiFi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 8 

Old Post 26.12.2006 v 11:21
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiFi
Newbie

Registrován: 22.12.2006
Příspěvků: 5

Talking Jak jsem nakone dopadl Příspěvek č. 9 

no tak jsem nakonec u Rajhradice.net jak mi bylo poraděno, zatím spokojenost..

Old Post 17.02.2007 v 21:56
JiFi je offline   Click Here to See the Profile for JiFi   Find more posts by JiFi   Click here to Send JiFi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz