CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 3 > Želivskeho, vinohradska
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Ještě jedna rada Příspěvek č. 17 

Pokud nic nechytíš, tak bys mohl ještě zkusit překecat majitele nodu Salom, aby ti dal na strechu jeste jednu antenu (tedy pokud na nej vidíš)... přeju dobrý lov !

Old Post 18.02.2007 v 19:51
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 18 

Ono to jde jeste presmerovavat skrze antenu??? Tak to jsem netusil!!! Ten spoj pak ale asi neni zase tak stabilni. Tato zprava mne prevelice potesila:-))) Jeste mne napada pridelat na strechu nejakou dlouhou trubku a na to antenu... Nevim ale jestli je takove reseni dost bezpecne. Zhruba 5 metru by melo stacit...

Old Post 18.02.2007 v 20:26
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 19 

Mno to jsi mne trochu špatně pochopil - měl jsem na mysli pochopitelně anténu + 1 AP (třeba zase ovise) v režimu AP na Salomu (je to 300 metru, na antenu nemam odhad, nového Ovise jsem celkem nedavno kupoval za 1300 vč. DPH, 1x ovis bere pár wattů, čili příkon 2xprd nebo něco dvouanténového, jak se domluvíte ...).

Co se týče stavby stožárů - necítím se být povolaný, ale někdo to už myslím někde řešil - prohledej fórum .... Bylo by to samozřejmě asi lepší řešení, protože by jsi se připojoval přímo ....

P.S.: A nezapomínej na útlum anténního kabelu :(
P.P.S: Poslední orkán nám shodil i mnohem menší stožár

Old Post 18.02.2007 v 21:10
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

site survey Příspěvek č. 20 

Old Post 20.02.2007 v 16:38
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

site survey Příspěvek č. 21 

Je mozne ze nektere (treba Radon) klesnou az naroste listi na stromech?

Old Post 20.02.2007 v 16:42
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

site survey Příspěvek č. 22 

Je zapotrebi po resetu neco slozite nastavovat? Hrozne by mi pomohlo kdyby mi nekdo poradil co nejdrive. Doma nemam pripojeni a musim chodit k rodicum abych se dostal dal. Diky!!!

Old Post 20.02.2007 v 16:50
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: site survey Příspěvek č. 23 

Old Post 20.02.2007 v 21:56
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: site survey Příspěvek č. 24 

Old Post 20.02.2007 v 22:00
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: site survey Příspěvek č. 25 

Old Post 20.02.2007 v 22:02
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

nastaveni Příspěvek č. 26 

Tak jsem se pokousel neco nastavit. SSID je to same jako ESSID? A MAC se nastavuji kde? Doufam ze tim neprozrazuji nejake citlive udaje...

Wireless Basic Settings
------------------------------------
Alias Name:
Disable Wireless LAN Interface - Ne
Band: 2,4 Ghz (B + G)
Mode: AP
Network Type:
SSID: CZFree.Net.Radon
Channel Number: 13
Enable Mac Clone (Single Ethernet Client)

Wireless Advanced Settings
--------------------------------------------
Authentication Type: Auto
Fragment Threshold: 2346
RTS Threshold: 2347
Beacon Interval: 100
Data Rate: auto
Preamble Type: Long Preamble
Broadcast SSID: Enabled
IAPP: Enabled
802.11g Protection: Enabled
Tx Power Level: Highest
Enable WatchDog: Ne
Watch Interval:
Watch Host:

Wireless Security Setup
Encryption: none
Use 802.1x: ne

Wireless Access Control
--------------------------------------
Wireless Access Control Mode: Disabled

WDS Settings
---------------------
WDS disabled

Access Point Status
-------------------------------
System:
Uptime 0day:0h:19m:32s
Firmware Version v3.2.1.3.8e
Wireless Configuration:
Wireless Mode AP
SSID CZFree.Net.Radon
Channel Number 13
Encryption Disabled
Associated Clients 0
BSSID 00:4f:62:05:16:17
TCP/IP Configuration:
IP Protocol Fixed IP
br0 IP Address 192.168.100.252
br0 Subnet Mask 255.255.255.0
br0 Default Gateway 192.168.100.252
br0 MAC Address 00:4f:62:05:16:15

LAN Interface Setup
-------------------------------
IP Address:
Subnet Mask:
Default Gateway:
DHCP:
DHCP Client Range: 192.168.100.100 | Show client |
DNS Server:
802.1d Spanning Tree: disabled
Clone MAC Address: 000000000000

Old Post 21.02.2007 v 13:52
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

nastaveni Příspěvek č. 27 

Ale pripojit se nemuzu stejne. Urcite tam musim neco poupravit. Ale co? Diky!

Old Post 21.02.2007 v 13:55
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 28 

Musi to byt jako klient (infrastructure).

Old Post 22.02.2007 v 10:28
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

client Příspěvek č. 29 

To jsem uz take zkousel... DNS jsem take vypnul ale zadny vysledek:(

Old Post 26.02.2007 v 12:02
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elias
Newbie

Registrován: 18.02.2007
Příspěvků: 18

prosba Příspěvek č. 30 

nevim si rady. jsem troska a jako troska koncim. jestli mi nekdo prakticky nepomuze jako treba danny tak nevim co dal. probl jsem snad vsechno. jsem vytrvaly a mam rad open projekty, dokonce i linux mam radeji nez widle. todle je na mne moc. nevim si rady a je to primitivum. prosim pomozte kdo je blizko. mam lepsi signal na jine zdroje a staci rict ze jsem tu mimo a ze se mam pripojit k jinemu. potrebuju rozumnou rec a ne paragrafy.... nemam tuseni co mi czfree prinese ale komunita takova mi je mi simpaticka sama od sebe...

Old Post 26.02.2007 v 23:51
elias je offline   Click Here to See the Profile for elias   Find more posts by elias   Click here to Send elias a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Re: prosba Příspěvek č. 31 

__________________

Old Post 27.02.2007 v 07:57
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wobler
Newbie

Registrován: 27.06.2006
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 32 

tak co furt nic?

Old Post 28.02.2007 v 17:48
wobler je offline   Click Here to See the Profile for wobler   Find more posts by wobler   Click here to Send wobler a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:00.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz