CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Spozdeni Eth
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Specialni soft Příspěvek č. 17 

__________________

Old Post 13.04.2007 v 16:33
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 18 

mě by hrozně zajímalo k čemu potřebuješ ty dlouhé odezvy.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 14.04.2007 v 06:50
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 19 

A) Nedavno se mi povedlo pouzit 286 jako ethernet bridge. Propustonost byla dost strasna - asi 40kB/s. Pingy jsem snad radsi nezkousel. ;-> Chces SW do DOSu?
B) IPERF je dost overkill. Treba by stacil flood ping (ping -f v linuxu).
C) Vezmi dna pocitace schopne routingu (treba i WinNT) a propoj je seriovym kabelem. Muzes si i nastavit rychlost COM portu.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 14.04.2007 v 08:41
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 20 

__________________

Old Post 14.04.2007 v 20:50
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wir
Newbie

Registrován: 31.03.2004
Příspěvků: 9

Řešení Příspěvek č. 21 

No vzhledem k tomu, že řešení jsem potřeboval sehnat (v době kdy jsem ho sháněl) jakékoliv, tak to nakonec dopadlo takto:

1*PC
+ 2*Ethernet
+ SW Route
+ CPUKill (nastaven na 100% zatížení)
+ Bandwith manager (nastaven na 10kbps)
a výsledek ? Nedalo se přenést ani 1B , ovšem ping byl průměrně 6-7 ms .... z toho jsem dostal tak těžkou depresi, že jsem toto řešení vzdal.

Pak následovaly další dva pokusy, které se dozajista zapíší do mých pamětihodností, neboť:
- jsem uvažoval, že když to nejde po dobrém, půjde to po zlém, a já toho už mám plné zuby, a jsem ochoten začít podvádět.... takže jsem vzal kleště a zapalovač, a začal obnažovat jednotlivé žíly UTP-5 kabelu. A přišel jsem na to, že když přeruším pár RX nebo TX (a to tak, že prostě jednu žílu z Rx páru) po určito dobu < cca 380ms, tak síťové karty nedetekují ztrátu spojení, neztratí IP, a nepotřebují novou inicializaci, a považují tento výpadek pouze za dlouhodobou nefunčnost linky - což bylo přesně to co jsem pozřeboval.

Řešení jsem tedy našel, a bylo funkční, a ani zapojení nebylo tak složité, stačil na to jednoduchý MKO a relátko, a bylo po problému

To co mě ale docela vyděsilo bylo toto:
Než jsem přistoupil k variantě přerušení žíly, zvažoval jsem její zkrat, tedy zkrat RX+ a RX-, a neumíte si představit, jak mě to vyděsilo, kdaž jsem zjistil, že i po zkratu je spojení funkční )) Říkal jsem si, že to není možné, a tak jsem to vzal do školy na osciloskop a prohlédl si to......... do dneška nevím jak přesně pochopit co se při tom zkratu na UTP-5ce děje, ale pamatuju si co jsem naměřil : když jsem udělal na lince RX zkrat, tak se signál na osciloskopu změnil... a to viditelně..... změnila se amplituda a to cca na polovinu, a také se trošku změnil průběh... komunikace však nebyla přerušena, a dokonace ani osciloskop neztratil synchronizaci, takže krásně čistě ukazoval jak se signál změnil...... buď víte někdo víc než já, a nebo si říkate, že kecám....inu.. NEKECÁM....zkuste si to :-) Jediné co jsme vyzkoumal je, že když toto zkratování udělám cca 3* rychle za sebou, tak se mi obvykle podaří rozhodit synchronizaci vlastního počítače natolik, že oznámí že byl "odpojen síťový kabel", a začne znovu inicializaci linky.... tu však i při trvajícím zkratu dokončí, a komunikace pokračuje vesele dál.....

Přísahám, že netuším jak to funguje... co se tam děje, ale je evidentní, že Ethernet je docela odolná potvora
BTW jen pro podrobnost, při pokusu jsem oholil cca 1cm pouze z oněch zkratovaných dvou žil, na ostatní jsem nešahal... abych mohl oholit musel jsem cca 2 cm té linky "rozmotat", a zkrat jsem prováděl přímo na drátech, a to krokosvorkou. Pri "nezapojeném" zkratovaním kabelu ukazoval Ohm-meter 0 ohmů. Kabel byl douhej 1,2 m.

Tak takto jsem to řešil a vyřesil. Třeba to tu zůstane jako vzkaz budoucím generacím. :-)

Naposledy upravil Wir 15.04.2007 v 17:28

Old Post 15.04.2007 v 17:23
Wir je offline   Click Here to See the Profile for Wir   Find more posts by Wir   Click here to Send Wir a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Příspěvek č. 22 

wir: bodovy zkrat neni vysokofrekvencni zkrat.
Kdysi pred mnoha miliony let, v dobe prvnich lan a pri nedostatku 50ohmoveho koaxu, jsme pouzili televizni 75ohmovy a pri krimpovani konektoru jsme museli vzdy trefit delku kabelu tak, aby stroj videl na server. Zkouseli jsme tam rvat odpory, abychom vyrobili "impedanci 50ohm" :))) ale zkracovani/prekrimpovani davalo lepsi vysledky. Nektere stroje pak nevidely na sebe, ale dulezity byl server. Omotali jsme timhle stylem tri mistnosti a jakz takz to chodilo :) Ale samozrejme jakmile jsme sehnali spravny koax, tak jsme to vymenili :)

Old Post 15.04.2007 v 20:24
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dundee
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 23 

No a nebo uplne jednoduchou vec. Vzit PC (WRAP, RB) a do nej nahrat monowall. Co si tak pamatuji z mych pokusu tak nekde tusim v shaperu tam slo nastavit zpozdeni. Proste kdyz se tam nastavilo 200 tak ping pres monowall byl minimalne 201 az 205 zalezelo na vytizeni.

Moc sem do toho nevrtal ale nekdy mi pripadalo, ze se to i snazilo kompenzovat vetsi odezvy. Proste kdyz k monowallu prisel ping 150 tak uz mu to nepridavalo celych 200 ale jen 50 ms aby vysledek vysel na tech "kolem" 200

__________________

Dundee

Old Post 16.04.2007 v 07:44
Dundee je offline   Click Here to See the Profile for Dundee   Find more posts by Dundee   Click here to Send Dundee a Private Message   Click Here to Email Dundee     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz