CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Zajisteni anteny proti blesku
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 97 

No, být tebou moc bych to na svod pro blesk nedaval. Predstav si, co by se stalo, kdyby do jimace uderil blesk a svod byl spatne (nedostatecne) uzemnen. V tom pripade bude pro blesk zrejmne lepsim svodem tvuj pocitac a dovedes si asi predstavit co ti v byte udela blesk za paseku...

Vim o jedne nejmenovane siti, kde chteji tahat UTP kabely po svodech bleskosvodu Jen mi neni jasny, co se stane vsem tem pocitacum (a hlavne Uzivatelum u nich) co v te siti budou, az do toho nedejboze jednou rachne blesk!

Old Post 10.01.2004 v 00:58
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tauryii
Junior Member

Registrován: 07.05.2003
Příspěvků: 146

Příspěvek č. 98 

takže radíš bleskjistku? takhle, na ten hromosvod byla nedávno dělaná revize...

__________________

Memento moris...

Old Post 10.01.2004 v 14:15
tauryii je offline   Click Here to See the Profile for tauryii   Find more posts by tauryii   Click here to Send tauryii a Private Message   Click Here to Email tauryii     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 99 

Sám nevim, já se to všecko snašim tahat co nejdál od takovejhle svodů. (Kopněte do mně někdo, jestli je to kravina...)
Hele, to máš takhle, bleskojistka je dobrá tak, když to řachne někde v okolí, pak by měla ochránit přístroj, který je za ní.
Babičce se nedávno stalo, že blesk sjel do hrušně, která je cca. 300-400m od baráku. Odešla televize, el.budík, no všecko, co bylo zrovna pod proucem a mělo to nějakej složitější polovodič než jen diodu. Tak, a teď si představ co to může udělat když ti to praští do bleskosvodu na Paneláku...

Old Post 10.01.2004 v 14:31
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tauryii
Junior Member

Registrován: 07.05.2003
Příspěvků: 146

Příspěvek č. 100 

Hmmmm. Třeba mi to osmahne nějaká ty vajíčka co mám v lednici!!! A možná i šunku!!!

Výborně, no, něco s tím udělám, co ale nevím. Všichni říkaj, hoď to na hromosvod a máš to v poho, někdo říká, na hromosvod peč, hoď to před okno...

No, alespoň budu mít co večeřet...

__________________

Memento moris...

Old Post 10.01.2004 v 14:36
tauryii je offline   Click Here to See the Profile for tauryii   Find more posts by tauryii   Click here to Send tauryii a Private Message   Click Here to Email tauryii     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 101 

No jic, já říkám, to je o náhodě
Buď bude na tebe hodnej, a sleze hezky po svodu do země, nebo si ho někdy naštval, pak ti vymaluje černou barvou celej byt, a usmaží ty vyjíčka
No nic, potřebuju AP (novej AP DWL700), tak jdu vybírat dluhy, a budu se modlit, aby přežil léto

Old Post 10.01.2004 v 14:42
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagang
Newbie

Registrován: 05.07.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 102 

No nevim. Ale tak mě tak napadá jestli, když budu mít anténu uzemněnou k hromosvodu co se stane, když do toho baráku ten blesk flákne. Nestane se spíš to, že mi to ten výboj svede do bytu než do země? Téhle problematice moc nerozumím, ale připadá mi to celkem logický.

Old Post 10.01.2004 v 17:18
Jagang je offline   Click Here to See the Profile for Jagang   Find more posts by Jagang   Click here to Send Jagang a Private Message   Click Here to Email Jagang     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tauryii
Junior Member

Registrován: 07.05.2003
Příspěvků: 146

Příspěvek č. 103 

No nás ve škole učili, že země (myšleno hrouda hlíny na které ty domy stojí) se chová jako kdyby měla nedostatek elektronů - nosičů náboje. A když pak blesk udeří do něčeho co je vodivě spojeno se zemí tak to svede právě do země. Proč by se to jinak jemnovalo Hromosvod? Kdyby to bylo opačně, neměl by to být Vypalbyt, nebo ITznič, nebo Ďahudej...

__________________

Memento moris...

Old Post 10.01.2004 v 17:35
tauryii je offline   Click Here to See the Profile for tauryii   Find more posts by tauryii   Click here to Send tauryii a Private Message   Click Here to Email tauryii     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 104 

Nema smysl dokola vysvetlovat tisickrat vysvetlene veci. Vse bylo krasne popsano v prubehu tohoto fora. "fyzici"

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 11.01.2004 v 13:24
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

ach jo Příspěvek č. 105 

zdravim,

dal jsem si tu praci a přečetl to tu a nic jsem se nedozvěděl.

tj hledam tyto odpovědi:

1/ přepě?ova ochrana(dale jen bleskojistka) se umisti:

a/ uvnitř budovy u pc/u pigtailu
b/ při vstupu anteny do budovy

2/ uzeměni:
a odpovědí budících jenom dohady je tu asi tak stovka... to co si myslite nechte před klavesnici. FAKTA pls )

a/ na kolik v zasuvce
b/ na hromosvod
c/ na něco jineho

mam AP na statni budově a nerad bych v tom byl třeba za 300tk kdybych jim tam vypalil rybnik ) (asi 20 pc + hafo zařizeni)

mam bleskojistku norma z i4.cz schopu a neni nidke pořadna specifikace jak to umisti - nebo je ale ja ji nerzumim : "- k ekvipotenciální přípojnici systému PE(N) přes splétaný Cu vodič o průřezu min. 2.5mm2" tj falknu to skoro kamkoliv? budu mit elektrikaře ktery taky nevi kam to připojit tj. stačilo by z rozvodny skřině vytahnout spec. kabel na to (na zeměmni??? - protože mi stejně tahaji elektřinu..

add. : divyl jsem se na to jak to ma zapojeny Eurotel a mam dojem že tam byla bleskojistka dana v pulitrove lahvy od coca coly a tak nevim no... a tenkym kablikem připojena někam nevim kam )


vaclav

ps: kdo a jak tu ma umístěné bleskojistky??????

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Naposledy upravil drzhor 11.01.2004 v 15:15

Old Post 11.01.2004 v 15:08
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Re: ach jo Příspěvek č. 106 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 11.01.2004 v 16:10
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pista
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 50

Re: ach jo Příspěvek č. 107 

Old Post 11.01.2004 v 16:34
Pista je offline   Click Here to See the Profile for Pista   Find more posts by Pista   Click here to Send Pista a Private Message   Click Here to Email Pista   Visit Pista's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

Re: Re: ach jo Příspěvek č. 108 

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 11.01.2004 v 17:48
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DaMilo
Newbie

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 109 

Mam problem,doufam ze me poradite.Sice jsem si precetl forum,ale.. Mame vyssi barak 2 podlazi a chystame se na rozjezd wifi site s pristupem na inet.Ume budeou 2 AP a anteny budem davat na strechu.Jenze nemame hromosvod!!!! Mame plechovou strechu. Musi byt anteny pripojeny na hromosvod???? Nebo nemusi???? A co bleskojistky?? Musi byt??? Ted mam na strese provizorni antenu na testovani quadro quad zatim nekryty a mam to na pasovine co se pouziva na hromosvody pro jistotu jsem to omotal izolackou a hadrpaskou.Mohlo by se neco stat kdyby do toho slahl blesk??? diky za rady...a prosim odpovidejte!!!

Old Post 18.01.2004 v 18:45
DaMilo je offline   Click Here to See the Profile for DaMilo   Find more posts by DaMilo   Click here to Send DaMilo a Private Message   Click Here to Email DaMilo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 110 

Jak je to se vsesmerovkou? Za co se ma umelohmotna tyc uzemnit?

__________________

Old Post 14.06.2004 v 23:30
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 111 

2 DaMilo: pokud mate barak (navic s plechovou strechou) bez bleskosvodu, tak spise nez o instalaci AP premyslej o stehovani ... (coz mozna vypada jako vtip, ale neni)

Old Post 15.06.2004 v 07:46
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p4vel
Member

Registrován: 13.11.2003
Příspěvků: 446

Příspěvek č. 112 

Old Post 17.06.2004 v 10:22
p4vel je offline   Click Here to See the Profile for p4vel   Find more posts by p4vel   Click here to Send p4vel a Private Message   Click Here to Email p4vel   Visit p4vel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz