CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Podolí, Nedvědovo náměstí
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
darbic
Newbie

Registrován: 06.02.2003
Příspěvků: 1

leva 17 Příspěvek č. 17 

zdarec,

abych se priznal, jsem naprosty czfree newbie. Bydlim v Leve 17 (druhe patro, okno smerem nahoru ke Kavkam) a zvazuji alternativy pripojeni. czfree me velmi zaujalo a jsem ochoten se ucastnit rozvoje v teto oblasti. pripojny hw zatim nemam. vlastnim notebook, takze by prichazela do uvahy PC karta. rozhodne bych nemohl byt pripojen nonstop, takze muj prinos ostatnim by byl spise financni pri rozvoji site v Podoli. napiste mi prosim, zda mam v me poloze sanci na pripojeni a zda mohu nejak pomoci. vsem predem diky.

darbic

Old Post 06.02.2003 v 16:32
darbic je offline   Click Here to See the Profile for darbic   Find more posts by darbic   Click here to Send darbic a Private Message   Click Here to Email darbic   Visit darbic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

levá 17 Příspěvek č. 18 

Ahoj darbicu,

Záleží na hodně okolnostech. Každopádně okno směrované na Kavky ti moc možností pro připojení k CZFree zatím nedává. V součastné době je lepší výhled někam směrem na Strahov a dále přes Podolskou vodárnu., nebo směrem na Zvahov. Podus se zjistit, jestli tímto směrem máš možnost vidět. V případě umístění antény na střechu hraje velkou roli (když opomenu cenu)délka kabelu z hlediska ztráty signálu.
Měj se
Petr Kežlínek (PEKE)

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 07.02.2003 v 11:42
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 19 

zdravím přítomné, nějak nám to tu zatuhlo s provozem, zdá se že Deu se neozval a ostatní alternativy jsou daleko. dostala se ke mě zpráva, že na jistého člena CZFree někdo statečně zavolal CTU, kteří ho promptně navštívili a donutili k jistým úpravám. víc nevím a ani snad vědět nechci, jen bych rád připoměl možnost, která vyvstanula při onom noční měření signálu a totiž zkusit napíchnout internet přes nějakého providera přímo v podolí a vyrobit lokální subnet CZF.
z měření které jsme dělali se mi jeví vzdálenost 1,5km při dodržení limitů CTU jako nepřeklenutelná. carLo

__________________

.kernel_in_my_mind.

Old Post 07.02.2003 v 12:36
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 20 

Ahoj,
kdyby k pripadnemu dalsimu mereni byla potreba silnejsi antena mam ted doma CSAT ISM 24 muzu zapujcit.
2>carLo : Jestli si psal deuovi PM ci email tak si trochu pockas protoze ten opravdu nestiha

__________________

Radiation detected

Old Post 17.02.2003 v 20:23
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Co bude dál...subnet ? Příspěvek č. 21 

Ahoj,

souhlasím s tím, že komunikace ze strany CZFree je poněkud “jiná“. Důvodem je patrně slůvko “Free“ v samotném názvu. Dle mého názoru se hodně spoléhá na naši dovednost a komunikaci mezi sebou. Pokouším se zjistit co mi to čouhá za ty kabely z okna světlíku.(jsou tři a na jednom je nakreslené sluchátko). Volal jsem na UPC a tam mi řekli, že je to out. Ten člověk z UPC poslal dotaz realizačnímu týmu. Prý v tom mají zmatek. Ozve se do 14 dnů jak to vypadá. Ptal jsem se na zlegalizování možnosti “subnet CZF“. Také mi dá vědět. Nicméně na tuto možnost vsázím čím dál tím víc.

Btw : CTU. V průběhu tohoto týdne jsem už několikrát slyšel o podivném autě z CTU, které jezdí po Praze. Přiznám se, že jsem od 21 dB ant. už ustoupil a představa vystrčené 19 dB ant. někam na Smíchov s překročením limitu o cca 500% mě děsí. V případě, že by jsme se pořádně opřeli do subnet CZF , tak dohaduji nároky na HW mnohem menší.

PS1: Doposud jsem nedostat žádnou reakci od DEU, Rozhodl jsem se, že nechám prozatím věci stát a počkám na začátek jara, kdy provedu měření u mě na střeše.

PS2: Už mě to začíná štvát, fórum pořádně nefunguje, Pokaždé když chci odpovědět naskočí že nejsem zaregistrovaný a kontakt na admina. Tomu jsem poslal už několikrát dotaz a odezva žádná.

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 19.02.2003 v 11:17
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 22 

nazdarek, myslim ze je uspech, ze sem muzeme vubec prispivat...
taky jsem zjistoval jak by to bylo pripadne s upc a velmi ochotna slecna na call centru mi slibila ze do mesice zjisti moznosti pripojeni v nasi ulici. moc se mi na to nechce spolehat a tak se pokusim nalepit trychtyr na tu plechovku a jeste jednou projet okloli, nekde v bazarovym foru jsou k dostani pekny 10dBi vsesmerovky za asi 800kc. myslim ze ta by na pokryla dostatecny okoli a jeste by zbylo.

corvus> Deuovi nevolam, neverim ze nejkej existuje ,
jaky mas konektory na ty antene, jestli plati jeste ta nabidka tak bych si ji od tebe na par dnu pujcil, pokud ji samozrejme nepouzivas.

ps: ziskovy anteny vubec nevadi, naopak. kdyz mas kartu s promennym vykonem, tak vyuzivas velkou citlivost anteny, ale vysilas jen jak potrebujes na dobry spojeni

__________________

.kernel_in_my_mind.

Old Post 22.02.2003 v 03:43
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Opticky spoj na Smichov Příspěvek č. 23 

__________________

Radiation detected

Old Post 23.03.2003 v 07:09
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

ronja Příspěvek č. 24 

taky pozdravuji, priznam se ze me ronja moc nelaka, nejaky kilometrovy spoj, notabene ne pater, se myslim da realizovat celkem pohodlne mikrovlnou. na smichove pry jiz neni misto pro ulozeni karty a anteny smer podoli, myslim ze je to ale spis zalezitosti "obchodni politiky". docela to chapu, kdybych prodaval bagety, taky bych nechtel aby lidi kupovali veky
jinak vstupuji do dokoncovaci faze priprav na zahajeni finalniho kroku upravy paraboly na 2.4G, trochu jsem to ale zprasil, tak uvidime. carLo

__________________

.kernel_in_my_mind.

Old Post 23.03.2003 v 12:52
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

RE: ronja Příspěvek č. 25 

__________________

Radiation detected

Old Post 24.03.2003 v 20:02
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vectra
Newbie

Registrován: 14.03.2003
Příspěvků: 11

CZFREE.BONE2 Příspěvek č. 26 

__________________

waterworks

Old Post 26.03.2003 v 15:49
vectra je offline   Click Here to See the Profile for vectra   Find more posts by vectra   Click here to Send vectra a Private Message   Click Here to Email vectra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Ronja Příspěvek č. 27 

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 27.03.2003 v 11:07
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 28 

Jsem pro opticky spoj take, na nod pospa1 jsem taky koukal, ale jeste jsem nekontaktoval majitele. Co takhle face-to-face setkani a prodiskutovat to. Podle me je forum na ... clovek tam neco napise a ceka tejden na nazor ostatnich. Meli bycho si vzit priklad z kolegu z Brevnova ty tohle na foru neresej.

Kde se v podoli toci Budvarek ?

__________________

Radiation detected

Old Post 27.03.2003 v 19:37
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Sraz Příspěvek č. 29 

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Naposledy upravil PEKE 28.03.2003 v 11:35

Old Post 28.03.2003 v 09:18
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vectra
Newbie

Registrován: 14.03.2003
Příspěvků: 11

ronja Příspěvek č. 30 

Souhlas-přijdu.
Pokud nebudu na horách.
Nejblíž to mám k Horům.
P*

__________________

waterworks

Old Post 28.03.2003 v 09:36
vectra je offline   Click Here to See the Profile for vectra   Find more posts by vectra   Click here to Send vectra a Private Message   Click Here to Email vectra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 31 

pokud mi do toho nic nevlitne tak prijdu

__________________

Radiation detected

Old Post 28.03.2003 v 13:34
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BartyCok
Newbie

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 12

Patere I.P.Pav <> Vysehrad <> Smichov Příspěvek č. 32 

Naposledy upravil BartyCok 28.03.2003 v 22:23

Old Post 28.03.2003 v 22:13
BartyCok je offline   Click Here to See the Profile for BartyCok   Find more posts by BartyCok   Click here to Send BartyCok a Private Message   Click Here to Email BartyCok     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz