CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Cloud Řepná pole (10.43.0.0/16) a ISP
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 1 

chtel bych tu otevrit diskuzi o novem ISP.

Samaell a Sima se nekolikrat zminili o tahani netu z Proseka. Jde mi o cenu, rychlost, spolehlivost.

Bohuzel IOJ na spravu sve site doslova a do pismene sere
a me uz dochazi trpelivost. jsem neustale bombardovan dotazy useru co tu zbyli, ostatni uz si zaridili net vlastni. 99% useru chce alternativu ke stavajicimu spojeni, protoze na IOJe neni vubec zadny spoleh. Je to flink, nedokaze zajistit zakladni predpoklady routovani, routovaci tabulka jim spravovanych AP je doslova mess, jen diky nemu jsem prisel o pulku useru, a jedno AP (konkretne AP Assembler, kde byly neustale problemy s tim, ze IOJ jim vubec, nebo s 14dni spozdenim uznaval platby a neustale odpojoval net), dale me serou prakticky denni vypadky, jeho arogance v podobe pripojovani siti 192.168.XXX.XXX, ktera vecne vytezuje jeho AP tak, ze na nas se nedostane. Dale mi silne vadi a smrdi jednani stylem "no jo, to blbne, nekdy to opravim" s naslednym ujistenim ze se tomu venuje - opak je pravdou, pravidelne nocni 2s lagy jsou dennim chlebem jiz mesic a pul. Dnes mi vazne uz dosla trpelivost. Velmi casto se musim pripojovat pres mobil, jelikoz jeho "ultra mega turbo super default GW switching" vubec nefunguje, tj neustale se prepinaj GW, net vypadava, obvzlaste v noci, kdy ma IOJ na sobe 4Mb/s sosani, a ja sotva 128kbps (platim 1Mb/s, a to jeste mam 2s lagy), neschopnost, neflexibilita, casto nepochopeni zakladniho smyslu routovani, fungovani OSPF (neustale odpovedi typu: "tak ja nevim, tak kdyz mi to nastavis Virniku, tak to pojede...") - jako takhle si chovani komercniho a solventniho ISP fakt nepredstavuji. O2 jedna tak, ze treba 2 dny predem oznami hodinovy vypadek, tady jak jiz upozornovam Majsner, Kurka, Tokar a dalsi casto clovek vubec nema zadne informace co se deje, protoze net vypadl.

Fakt mi dosla trpelivost, 3 mesice snasim neustale vypadky, nedodrzeni smlouvy, stiznosti uzivatelu, kteri mi volaji se stiznosti, ze IOJ nebere telefon, nacez zjistim ze jej nebere ani me, neustale orodovani, aby lidi byli aspon uspokojeni nejakou odpovedi, omluvy, vysvetlovani....

NEJSEM KURWA TVUJ LOKAJ JIRKO, TAK PRESTAN LIDI SMEROVAT NA ME!!!

AP Unimatrix ma Uptime cca 6 mesicu (predtim CEZ menil trafacku, takze vypadek), pricemz jsem dosud na ten stroj nemusel sahnout a vzdy byl problem u Tebe (ostatne, mrt vzdy koncilo v radonicich), takze se konecne vzpamatuj!

Fakt me to nebavi, pausal za mobil mi taky neplatis, tak nechtej abychom my Tobe platili za lenivost!

Fakt me uz seres!

Naprosta letargie, jednani stylem reznickyho bernardyna s nucenym usmevem a vymluvama me fakt nebavi!

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 20.08.2007 v 19:02
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 2 

Zdravím,
jsem rád, že se tu Virník začal zaobírat internetem od Ioje.
Chtěl bych jen potvrdit Virníkova slova, že s Iojem je často těžká domluva (osobní zkušenost z loňského roku, tuším, že jsem to zde již dřív popisoval). Na internet jsem skrze jeho služby přistupoval naposledy někdy v červnu, takže nemám aktuální informace, nicméně potvrzuji, že právě v červnu a předcházejících měsících net často v noci padal nebo ,,aspoň" jel pomalu.
Potvrzuji také, že pokud se vyskytl nějaký problém, často mě se slovy ,,Hezký den/večer" odkázal na Virníka s tím, že u něj problém není.
Na druhou stranu je pravda, že faktura za internet mi přijde vždycky včas, takže se nemůže stát, že bych zapomněl zaplatit.

Dost dobře nechápu, že se Ioj nesnaží jednat se svými zákazníky trochu na úrovni. Nejen nízká cena (i když i to je diskutabilní) přiláká a udrží zákazníky. Vzhledem k tomu, že nám ve Vinoři zanedlouho vyrostou (nebo už snad vyrostly?) nové rodinné domky, mi přijde zvláštní, že se Ioj nesnaží vybudovat dobré jméno své firmě. Majitelé těch domků budou chtít internet určitě taky. Ovšem pokud budou mít informace od nespokojených zákazníků, těžko si pořídí připojení právě od Ioje.
Závěrem jen dodám, že v kdejaké sebemenší ,,prdeli světa" mají lepší internet, než u nás ve Vinoři (de facto v Praze), ať co se týká poměru cena/rychlost, tak poměru cena/spolehlivost. Mám osobní zkušenost s jiným ISP a můžu odpřisáhnout, že jeho připojení k netu se s Iojovým nedá srovnat. Stejně tak komunikace s ním je naprosto bezproblémová. Když už internet náhodou nefunguje, stačí zvednout telefon a hned vím, na čem jsem. Pokud kontaktuji Ioje, buď se neozve nebo mě slušně pošle ke všem čertům (většinou k Virníkovi ).
Pokud se ve Vinoři objeví alespoň trochu přijatelnější nabídka připojení k netu, beru všemi deseti.

Old Post 20.08.2007 v 21:02
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 3 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 20.08.2007 v 21:25
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 4 

Pokud jde o mě, tak já tu nebrečím, jen potvrzuji některá Virníkova slova, jakožto klient-laik ISP VASLEPSI.NET.
Osobně nemám nyní zájem se pouštět do žádného dobrodružství, ale mám zájem o kvalitní komerční připojení k internetu, které opravdu funguje. To je přesně to, co si slibuji od téhle diskuze. Nic víc, nic míň.

Old Post 20.08.2007 v 21:53
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Old Post 20.08.2007 22:06
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by samaell) Příspěvek č. 5 
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 6 

Old Post 20.08.2007 v 22:10
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 7 

Mám za to, že Virník se snažil vyvolat diskusi o jiném řešení internetu ve Vinoři. Zřejmě proto, že o žádném takovém řešení ani jeden nevíme. Proto sem Virník podle mě mimo jiné napsal a já jsem jej v tom podpořil a podložil jeho argumenty svými. Je na tom něco špatně?
Věř, že kdybych věděl o nějakém lepším připojení k internetu ve Vinoři, nebudu sem psát.

Old Post 20.08.2007 v 22:11
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 8 

Old Post 20.08.2007 v 22:28
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 9 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 20.08.2007 v 22:29
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 20.08.2007 v 22:30
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 11 

cipis, ac jsou Tve prizpevky velmi casto k veci a maji plne svuj smysl, tentokrat jsi se sekl, Danny tez. Neznate situace a hodnotite. To neni spravne. My nebrecime. My chceme dokopat IOJe k naprave, jinak opravdu jdeme pryc, najdeme si vlastni spojeni. V tom problem neni. Problem je, ze nemame radi, kdyz nekdo lze. A IOJ lze jak kdyz tiskne. to je cele. Nic vic. UFON tu neni. ADSL konci bug vi kde a vic jak 1Mbps se tu nedostane. Bohuzel kuli ustredne ve Kbelich. Spojeni jako alternativa je mozne pres Prosek a Jablonku, to je v jednani. Jde ale opravdu spis o napravu ze strany IOJe. Kdyby delal, zac si platime a co slibuje ve sve smlouve, nikdo by nenadaval, ale jde o to, ze ten papir je pro nej bezcennej car papiru, ktery si porusuje jak se mu zlibi. To je jedinne, oc jde.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 20.08.2007 v 22:37
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 12 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 20.08.2007 v 23:02
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny
Old Post 20.08.2007 23:07
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by samaell) Příspěvek č. 13 
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 14 

Old Post 20.08.2007 v 23:09
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny
Old Post 20.08.2007 23:16
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by samaell) Příspěvek č. 15 
majsner
Old Post 20.08.2007 23:29
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by samaell) Příspěvek č. 16 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz