CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > Vranovice-Hrusovany u Brna-Rajhrad-Modrice/Brno??
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Georgie
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 7

Smile Pribice - Vranovicka ulice Příspěvek č. 17 

Ahoj lidi, taky bych mel zajem o pripojeni do site. Mohli bysme na tom spolupracovat.
Bydlim na Vranovicke ulici v Pribicich (jeden z poslednich domu). Ze strechy vidim primo na Hrusovany a Modricky komin ( vlastni Modrice mam ale asi schovany za lesem, budu to muset jeste overit) a taky vidim na Vranovice ( komin Fruty, vez kostela vcetne strechy skoly, Pribickou ulici ve Vranovicich mam ale schovanou za kopcem.
Myslim ze pokud se do nasi lokality podari dotahnout sit, tak se urcite najde par lidi kteri by se pridali.
Mam kamose v Modricich, ktery bydli v panelaku (ale nevim kde). Zkusim se ho zeptat jestli by nemel zajem se taky pripojit.

Old Post 07.01.2003 v 20:29
Georgie je offline   Click Here to See the Profile for Georgie   Find more posts by Georgie   Click here to Send Georgie a Private Message   Click Here to Email Georgie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zarathustra
Newbie

Registrován: 02.08.2002
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 18 

No jasně konečně(možná)by se to mohlo hnout kupředu.

Old Post 07.01.2003 v 20:34
Zarathustra je offline   Click Here to See the Profile for Zarathustra   Find more posts by Zarathustra   Click here to Send Zarathustra a Private Message   Click Here to Email Zarathustra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Re: Pribice - Vranovicka ulice Příspěvek č. 19 

Old Post 07.01.2003 v 21:08
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgie
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 7

upresneni Příspěvek č. 20 

Aldapo spatne jsi cetl muj prispevek... jsem z Pribic - Vranovicka ulice. Zitra dopoledne omrknu viditelnost smerem na Brno. Mam dojem, ze bych mohl mit lepsi viditelnost do Modric a Brna, nas dum je urcite o par desitek metru vys nez jsou Vranovice. Myslim ze spojeni mezi nami by nemusel byt problem (pres Wi-Fi), horsi to bude to tech Modric nebo Brna.
Mam takovy napad: Nebylo by od veci zainteresovat do toho i obecni urady. Oni sami by urcite ocenili rychle pripojeni na inet a s jejich pomoci by se lepe budovaly pripojeni - s obci se spis bude nekdo bavit kdyz prijdete za nekym ze chcete dat na jeho vysoky komin (stozar) dat antenu. Viz treba Vranovicka skola, kostel nebo byvala Fruta.

Old Post 07.01.2003 v 21:19
Georgie je offline   Click Here to See the Profile for Georgie   Find more posts by Georgie   Click here to Send Georgie a Private Message   Click Here to Email Georgie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgie
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 7

zname se? Příspěvek č. 21 

Aldapo, pokud bydlis v poslednim dome ve Vranovicich na Pribicke ulici, tak te asi znam. :-)
Jo a muzes napsat kolik ti je let? Je moznost ze jsme spolu chodili do zakladky:-))
Mne je 25.

Old Post 07.01.2003 v 21:22
Georgie je offline   Click Here to See the Profile for Georgie   Find more posts by Georgie   Click here to Send Georgie a Private Message   Click Here to Email Georgie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 22 

Aha!.....To jsem fakt špatně četl ten Tvůj první příspěvek,dík za korekci.V tom případě bych mohl já dělat spoj pro Přibice,ale moc vto nevěřím i na tech cca 1-1.5km je potřeba přímá viditelnost a střecha školy bude přecijen výš nežli moje střecha,by? jsem v půlce kopce,ale kdoví třeba se vidíme.Na obec bych moc nespoléhal,ale třeba na firmu co má fru?ácký komín mám nějaké řekněme kontakty a mohl bych se poptat,bohužel dokud nás nebude víc nemá to moc cenu,protože instalace na komín Fruty(alespoň do půlky a vidíme až za Brno ) není už moc levná záležitost.Osobně jsem až tak nepočítal že to uskutečním dřív nežli kolem léta(tuším v té době mají být karty na 54Mb odladěné a dostupné) a nechtělo se mi moc kupovat ty současné 11Mb.Prvně jsem si říkal že se pokusím sesí?ovat něco ve Vranovicích možná se na ulici někdo najde ale Wi-Fi je i dost o penězích a pořád nevíme jestli jsou Modřice technicky schůdné(jasně dálková 24dB anténa na Frutě a není co řešit :-) ,ale to je spíš hudba vzdálené budoucnosti :-( .Je to o tom získat více lidí v samotné vesnici a pak se dá uvažovat co dál(je fakt že možná by to jelo i z mé střechy a Fruta či škola nejsou potřeba),ale spíš počítám s horší variantou.Napadlo mě vylepit zepár letáků a udělat nejaké čistě jednoduché webové stránky aby se to dostalo ve Vranovicích mezi lidi a totéž udělat i ve vesnicích na trase do Modřic/Brna,ale kdoví jaká by byla odezva a navíc ještě nevím co se dá vlastně nabídnou.Sí? CZfree je reálně ve výstavbě a hlavní lákadlo pro lidi-internet asi nebude dostupný ani přes ni(to jen odhaduji víc o tom asi doplní Zarathursta).Navíc jsou ve hře trošičku i Telekomáci protože mají od 1.2.2003 spustit pro města ADSL a možná se to do nějakého rozumného času dostane i sem(ale jsem k tomu dost skeptický).Je víc důvodů proč jsem si řekl že na to tolik spěchat nebudu a pomalu raději dám do provozu sí? s těmi Proximy a vyčkám na případné reakce lidí,jestli se někdo další najde(z hlediska CZfree nejlíp někdo v Hrušovanech).Nezdráhám se tu sí? začít budovat,ale napřed potřebuji víc informací(asi nejlíp si půjčit HW a zkusit to:-)) ).

Old Post 07.01.2003 v 21:45
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 23 

Ještě k tomu spoji z Přibic přímo do Modřic,teďka jsem čeknul jednu mapu a asi tě zklamu ten les u Žabčic tomu asi zlomí vaz,sám to stíhám tak-tak skrz Žabčice,které jsou o něco níž.
A ještě mě napadá že nejideálnejší je ukecat ty lidi v Hrušovanech co jim patří ta fabrika,z vlaku vidím že už tu střechu někdo pro antény yabral,ale jestli jedou 2.4GHz nebo víš to netuším.Tohle kdyby se povedlo tak jsme vysmátí :-) ,ale vypadalo to na komerčku a ta se dělit moc chtít nebude,spíš vlastníci té továrny,ale zase je to o penězích.... .:-(

Naposledy upravil Aldapo 07.01.2003 v 22:03

Old Post 07.01.2003 v 21:48
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgie
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 7

Modrice Příspěvek č. 24 

Na sebe neuvidime, to vim skoro na jistotu. Ty Modrice musim sam zjistit. Jenom kdyz jsem na balkone naseho domu tak jsem v urovni vrcholu Frutackyho kominu (plus minus nejaky metr) no a kdyz bych vylezl az nahoru na strechu, tak je to o dalsi 4m vys, takze tam musim zitra vylezt a uvidim co vlastne vidim:-)

Old Post 07.01.2003 v 21:54
Georgie je offline   Click Here to See the Profile for Georgie   Find more posts by Georgie   Click here to Send Georgie a Private Message   Click Here to Email Georgie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 25 

No uvidíš...podle toho co jsem viděl je ten les dost krutej a až se zazelená tak bude teprve šrumec.... .Spíš se bojím že v tom směru,když bude viditelnost nebudu mít zase kliku na rušení,ještě jsem si nevyčetl kolik zařízrení se směrovkou se snese v tom koridoru aniž by to mělo vliv na dosah či kvalitu spojení,asi to chce aby mi to objasnil někdo kdo stím má zkušenosti někdo z Prahy či Brna tam už je rušení dost kruté.

Naposledy upravil Aldapo 07.01.2003 v 22:14

Old Post 07.01.2003 v 21:59
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
binary_runner
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 19

Re: Re: Pribice - Vranovicka ulice Příspěvek č. 26 

Old Post 08.01.2003 v 07:45
binary_runner je offline   Click Here to See the Profile for binary_runner   Find more posts by binary_runner   Click here to Send binary_runner a Private Message     Visit binary_runner's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 27 

Tedka prispevkem trosku odbocim ale dovolim si takovou malou uvahu:
Vranovice maji nejakych 1950 obyvatel pro jiz zavedenou firmu by nemusel byt problem instalovat HW na strechu treba skoly a spojit se se svym jiz instalovanym zarizenim.Netroufam si odhadnou kolik by to tu danou firmu stalo tak 50-150tisic v nakladech na zrizeni pasmo je mi jedno jake zvoli(asi nase 2.4GHz).Ve vesnici je jiste dost potencionalnich uzivatelu internetu kteri nejsou s Telekomem spokojeni (otazku ADSL,pripadne pausalu na dial up tedka neresim).Beru relativne kupecke pocty,kdy budu po dane firme pozadovat linku do internetu s nelimitovanymi a garantovanymi 192-384kB daty(levne optimum pro 20-30 lidi) za mesicni poplatek(zpusob rozvodu predpokladam vsesmerovka ci dve sektorovky snad postaci cca okruh 1km).rekneme ze pro rentabilnost by firma zadala tak 10-20tis. mesicne(tedka ciste strilim od boku,pac neznam presne ceny).Pri poctu dejme tomu 20-30 az ?? uzivatelu z cehoz predpokladam tak 2-5 firem(ktere budou platit samosebou mesicne 3-5nasobek domacnosti) by poplatek nemel presahnout 300-700Kc.Pricemz na strane domacnosti by zustaly vlastni najklady na domaci instalaci,Wi-Fi kartu kabel,antenku atd. Cili tak 3000-4000Kc jednorazove vstupni naklady a pokud by se to povedlo dat jako sdruzeni nic nam nebrani zaplatit treba prvnich 6-12mesicu dopredu pokud by to firma pozadovala(pak se to muze vysplhat ale dost vysoko).Navic ne vsichni ucastnici by potrebovali Wi-Fi karty a vicero Acces pointu,vetsinou by snad postacilo se sesitovat kabelem pokud to sousede a podminky dovoli.Proste inet vesnicka sit sevsim vsudy:-).Jenze ukocirovat tohle po vsech strankach to chce nejen dobrou vuli ale hlavne pevne nervy :-).Celkove by to melo ale vyhody ve vyjednani lepsich podminek s firmou a hlavne konecne bychom se odpichli od Telekomu, jeho cen a pomalosti a o to jde hlavne.Jen tak mimochodem ze strechy skoly jsou Pribice uz take videt,ne?:-)


PS:Stejne je to zatim jen utopie,ale kdovi treba se neco zacne dit.:-)

Naposledy upravil Aldapo 08.01.2003 v 10:32

Old Post 08.01.2003 v 10:26
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
binary_runner
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 28 

Nedivam se na to tak optimisticky. Kdyby mely porizovaci naklady zustat v tehle vysi, nenajdete firmu, ktera by se na tom uzivila. Zvlast ted, co jsou u vesla socani, maji zivnostnici a male firmy dost co delat, aby prezily. Na vesnici vetsina lidi dojizdi pracovat do mesta, takze si za cenu pres 400-500,- mesicne tezko poridi Internet, protoze to zatizi jejich rozpocet. O tom, jake procento se bude ochotno zbavit telefonni linky absolutne netusim, protoze mobil a pevna linka ho nemusi umet vzdy plne nahradit. A v neposledni rade si nebude moct mnozstvi lidi dovolit, nebo nebude chtit, dat nekolik tisic na nakup zarizeni.

A ted mi ukazte cloveka, ktery pujde do tak nejisteho podniku, ktery ho, jeste nez vubec zacne, bude stat dost penez.

To v podstate znamena, ze je potreba mit presne informace,nez se da vubec do neceho takoveho pustit. Muze se ukazat, ze jsem prilis velky pesimista.

Old Post 08.01.2003 v 11:04
binary_runner je offline   Click Here to See the Profile for binary_runner   Find more posts by binary_runner   Click here to Send binary_runner a Private Message     Visit binary_runner's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 29 

To Georgie- no asi chodili:-) me je 26, David .

To binary_runner:
Ano i tak se to da chapat,ale samozrejme se na tom da pracovat,prip i udelat vicero "balicku" pro domacnosti i vramci samotneho zdruzeni pak by se potreba konektivity dala lepe vyuzit.Ve hre ale nejsou jen domacnosti.Vubec netusim jak je pripojena Vranovicka skola na inet(nejake anteny tam sice jsou,ale spis to jsou asi mob.operatori) a obecni urad, treba asi firmy budou na modemu pokud se nemylim.Beru to tak ze za sestaveni www stranek na toto tema plus vytisknuti par letaku aby se to v obci rozneslo nic moc nedam krom casu .A obeslat par potencialnich firem v oboru ktere tohle muzou poskytnout take neni zadna hruza.Nekde se ale musi zacit alespon pro klid duse ze jsem se o to pokusil :-) .Pravda casovy ramec uskutecneni bych videl az tak na jare ci spise na leto-podzim ale i to by bylo super.

Old Post 08.01.2003 v 11:29
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgie
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 7

viditelnost Příspěvek č. 30 

to Aldapo: Cau Davide, ten druhej borecs kterym chces ve Vranovicich rozjet sit je Martin Buchmajer?
No tak jsem sel dnes v poledne na balkon s dalekohledem zjistit situaci, ale nestalo to za nic, byla hodne spatna viditelnost. Videl jsem sotva Zidlochovice natoz Modrice nebo Brno a to jindy je videt az Lisen a Vinohrady. Hrusovany nejsou videt vubec:-((( Pak jsem v dalce videl dva kominy s bilymi a cervenymi pruhy, ale neumel jsem urcit kam patri.
Z Vranovic jsem videl jen spicku Frutackyho kominu a pak strechu kostelni veze + asi 1m zdi pod strechou. No a pak jsem videl jeste par domu (asi v oblasti za nadrazim - kdyz se divam od Pribic) a taky Kopecky.

Jura Tomek

Old Post 08.01.2003 v 21:32
Georgie je offline   Click Here to See the Profile for Georgie   Find more posts by Georgie   Click here to Send Georgie a Private Message   Click Here to Email Georgie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 31 

Takze dneska ci zitra snad sezenu mapu oskenuji ji a hodim nekam na web i s vysekem na co vidim ze strechy(tezko ale neco lepsiho nez 1:50 000 byt s vrstevnicemi).Na vikend planuji mensi jizdu po trase abych si upresnil orientaci,pripadne udelam par snimku kamerkou a hodim na net.Dost to zalezi jake budou silnice a hlavne viditelnost:-).Planuji se stavit samozrejme i v Rajhradicich/Modricich a rad bych zjistil podminky primo na miste/trase.

Pro Jirku:
Ano,je to Martin,skoda ze jsi za kopcem,ale kdovi i tak se da neco treba casem vymyslet.

Jinak mapa obce tak 1:5 000 ci 1:2 500 by mela byt na obecnim urad- u nas ve Vranovicich tomu tak je a druha je na byvale Vitane co vim.Samozrejme nejlepsi mapy budou mit katastralni urady,ale to uz je hodne podrobne.Pro nas ucel staci mapa Brno venkov-jih 1:25 000.ale bohuzel myslim ze takova neni bezne ke koupeni,navic Vranovice-Pribice na vetsine map jsou v kategorii "Breclavsko".

Old Post 09.01.2003 v 15:07
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 32 

Naposledy upravil Aldapo 10.01.2003 v 09:07

Old Post 10.01.2003 v 08:54
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz