CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > špatný příjem připojených uživatelů
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 1 

Zdar
Musím něde dělat chybu, bohužel netuším de, tak možná někoho něco napadne po přečtení tohoto threadu:

- Na střeše mám AP (Linksys 54G/S), k němu 5metrů kabelu a 12,5 dB všesměrovka (žádná homemade).

- U sebe v bytě mám stejný linsys na pokrytí bytu a má jen 1, nebo 2dB pendrek, co byl přibalen.

- V protějším domě mám pár uživatelů přiojených a WiFi (je to cca 60-80metrů). Všichni mají Yagi antény, jeden má kartu XI626, druhý Ovislink 5460, třetí Linksys 54G WRT. Všichni mají antény nasměrované na střechu, kde je všesměrová anténa.

- Pingy na dva uživatele s HWAP mám cca 2ms, a PL 1%. Celkově hodnotím připojení jako dobré.

Přesto když se kouknu na scany, které mi hází HWAPy od nich, nebo jaký mi ukazuje můj Linksys na střeše, mají signál špatný (v průměru 35%), kdežto na moje domácí AP mají lepší signál (45-50%). Mé AP je sice stejným směrem, ale je tam převýšení 5ti pater, což je na tak krátké vzdálenosti docela hodně. Měnili jsme polarizaci, změnil jsem Linksys na střeše, Anténu i kbel na střeše (původně tam byl sektor a dělalo to to stejné. Předpokládal jsem že se to spraví právě změnou HW na střeše). Linksysy ode mne z bytu a na střeše jsem také přehodil a také beze změny. Pingy ukazují, že spoj je docela OK, ale ty scany mě trochu vyvádějí z míry. Stejné hodnoty mi ukazuje jak Ovislink, tak Linksys u klienta, tak můj Linksys na střeše, který je jako AP, takže se mi nezdá, že by všechny AP lhaly a prakticky všechny stejné. Kanály jsem také měnil a také bez výsledku.

Netuší někdo, co udělat, abych odhalil problém? Díky

Old Post 08.12.2007 v 15:43
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drew
Newbie

Registrován: 21.07.2004
Příspěvků: 96

Příspěvek č. 2 

no, a v čem je problém, sám píšeš, že to funguje dobře, ne (fungují dobře i větší velikosti packetu a větší kadence)?

Old Post 08.12.2007 v 17:36
Drew je offline   Click Here to See the Profile for Drew   Find more posts by Drew   Click here to Send Drew a Private Message   Click Here to Email Drew     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scippio
Member
zastupce cloudu 10.70


Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 3 

Skenům v APčkách už dlouho nevěřím .. ukazují uplný hovadiny, některý dokonce ukáží 1% když signál je skoro 90% a někdy ukáží 60% když signál je mizivej....

__________________

Old Post 08.12.2007 v 17:41
scippio je offline   Click Here to See the Profile for scippio   Find more posts by scippio   Click here to Send scippio a Private Message   Click Here to Email scippio   Visit scippio's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 4 

no, i vysoké pingy jsou v pohodě. Takže mi také vychází, že ty scany spíše lžou. Ale čekal bych to třeba u jednoho AP a ne u třech a ještě k tomu od dvou výrobců.

Old Post 08.12.2007 v 21:06
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 5 

No..myslím že bude problém v těch yaginách. Je známo že yagi antený září dozadu a pokud jsou u zdi, tak ruší sami sebe. A ten signál od dvýho AP z bytu je pod jiným odraženým úhlem, takže má lepší signál.
Yaginy jsou dobrý na stožáry za kterýma už nic nestojí. Aspoň tak to mám vyzkoušený.

Old Post 08.12.2007 v 21:22
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 6 

Naposledy upravil jiri.cestr 09.12.2007 v 03:26

Old Post 09.12.2007 v 03:01
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 7 

problem vidim asi hlavne ve vertikalnim vyzarovacim uhlu vsesmeru, dej tam nejakej panel tak 35/35 a pripadne ho mirne zelevuj smerem dolu

__________________

Old Post 09.12.2007 v 10:58
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

DVB-T Příspěvek č. 8 

Jeste dodatek ze zivota k memu psani, mozna sem nepatri ale pomuze.
Pokud vase zarizeni rusi DVB-T prijem, pomuze pouzit STP kabel (stinene UTP) a jakekoliv wifi AP zavrit do kovove krabice, treba od stareho AT zdroje, nebo pouzit duralovou instalacni krabici (dost draha). U AP pouzijte STP konektor a vytahnete si fous i na tu kovovou krabicku, to cele bych pak doporucil uzemnit treba ke stozaru (pokud je uzemnen bleskosvodem). Dole u PC pouzijte klasicky plastovy UTP konektor aby nevznikla zemni smycka prez PC bednu a zasuvku, kde byvaji rozdily i stovky volt oproti bleskosvodu. (UTP karta to vydrzi, je na to delana). Dneska jsem toto ruseni resil. U Mikrotika pokud je v kov.indoor krabicce je to jednoduche ma sroubek k uzemneni a nemusi se na STP zadne zemeni pripojovat.
Mikrotik bez kovoveho obalu nevyhovuje ceskym EMC !! a v pripade ze ruseni pujde resit CTU tak vam to sundaj ze strechy. Je to to same jako kdyz zapojite PC desku bez bedny pod antenou, rusi to Radia i DVB-T, z toho pak plynou problemy na STA (spolecne TV ant. - Sloup).

Old Post 11.12.2007 v 22:53
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Re: DVB-T Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 12.12.2007 v 09:23
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

Re: Re: DVB-T Příspěvek č. 10 

Old Post 12.12.2007 v 11:36
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Re: špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 11 

__________________

Owner rpt+Echolink OK0BEZ
http://www.ok0bez.com
http://www.ok1mjo.com
http://aprs.fi/?call=a%2FOK1OEM-1

Naposledy upravil -=RYS=- 13.12.2007 v 00:24

Old Post 12.12.2007 v 22:43
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom.stone
Junior Member

Registrován: 28.06.2007
Příspěvků: 111

Re: špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 12 

__________________

... ide to spravit lacnejsie ...

Naposledy upravil tom.stone 13.12.2007 v 11:15

Old Post 13.12.2007 v 11:10
tom.stone je offline   Click Here to See the Profile for tom.stone   Find more posts by tom.stone   Click here to Send tom.stone a Private Message     Visit tom.stone's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kennikr
Junior Member

Registrován: 12.06.2005
Příspěvků: 226

Re: Re: špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 13 

Naposledy upravil kennikr 26.12.2007 v 14:08

Old Post 26.12.2007 v 14:04
kennikr je offline   Click Here to See the Profile for kennikr   Find more posts by kennikr   Click here to Send kennikr a Private Message   Click Here to Email kennikr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Re: Re: Re: špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 14 

__________________

Owner rpt+Echolink OK0BEZ
http://www.ok0bez.com
http://www.ok1mjo.com
http://aprs.fi/?call=a%2FOK1OEM-1

Naposledy upravil -=RYS=- 26.12.2007 v 18:09

Old Post 26.12.2007 v 18:04
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kennikr
Junior Member

Registrován: 12.06.2005
Příspěvků: 226

Re: Re: Re: Re: špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 15 

Old Post 27.12.2007 v 04:14
kennikr je offline   Click Here to See the Profile for kennikr   Find more posts by kennikr   Click here to Send kennikr a Private Message   Click Here to Email kennikr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Re: Re: Re: Re: Re: špatný příjem připojených uživatelů Příspěvek č. 16 

__________________

Owner rpt+Echolink OK0BEZ
http://www.ok0bez.com
http://www.ok1mjo.com
http://aprs.fi/?call=a%2FOK1OEM-1

Old Post 10.01.2008 v 19:31
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz