CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 10+GHz > 10GHz -pojitka a technika
« 21222324252627282930

Jaka 10GHz pojitka pouzivate?
You do not have permission to vote on this poll.
Alcoma 55 36.91%
BTV 1 0.67%
CoProSys 2 1.34%
Konwes 8 5.37%
KPE 27 18.12%
Miracle (Orcave) 21 14.09%
Summit 13 8.72%
SVM 21 14.09%
racom 1 0.67%
Total: 102 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Modulace Příspěvek č. 417 

__________________

Old Post 24.08.2010 v 09:47
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

OT Příspěvek č. 418 

Ahoj, tak uz jsem z nemocnice zpet doma. Je po operaci a za par dni mi sundaj stehy z hlavy, snad ta operace pomohla...to zjistim az za 2-3 mesice.

Co se tyce OFDM+Xcrosspolarizaci, tak vyhanet to lze treba i do QAM4096 (viz zavadene DVB-C2 pro kabelovky), dale poctem "kanalu" (zarizeni muze TX+RX ne jeden, ale treba 2-3 kanaly soucasne), DGNES spektralni presmyk (zmeny spektra za chodu je taky datova informace) a v neposledni rade i vytvoreni realtimovych uspor na interfacovych castich pojitek jako je realtime jednoducha komprese, inteligentni priorizace portu a dat na portu (vycitani a zpracovani informace na portu a na druhe strane vypusteni dat do interface v puvodnim tvaru), zkratka moznosti jsou, jen to bude narocnejsi jak na AD/DA prevodniky, tak i na sprazene DSP a jejich sw tak, aby celkova latence jakehokoliv portu nebyla vyssi nez 3ms.

Zatim... Martin -=RYS=- Zatec.

__________________

Owner rpt+Echolink OK0BEZ
http://www.ok0bez.com
http://www.ok1mjo.com
http://aprs.fi/?call=a%2FOK1OEM-1

Naposledy upravil -=RYS=- 21.09.2010 v 07:43

Old Post 21.09.2010 v 07:29
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: OT Příspěvek č. 419 

__________________

Old Post 21.09.2010 v 07:30
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jardax
Newbie

Registrován: 26.09.2006
Příspěvků: 23

Racom Příspěvek č. 420 

Tak jsem udelal zarez do statistiky - instalovali jsme Racom minuly tyden.
Lokalita Praha Stimbuilding smer vychod. Kdo zna sajtu, vi svoje
Zatim parada, cista prace na 100Mbps 10km 90/90 Jirous. V ceniku je nehledejte, jeste tam nejsou. Slusela by tomu na tehle strane 120ka, ale Jirous ji teprve certifikuje a do Arkivatoru se mi moc nechtelo.
Prijem je horsi, logicky, ale to mne tak netrapi.
Pri te prilezitosti jsem resil asymetricnost spoje, ale vsichni krouti hlavou - neumime.
Tak uvidime casem, myslim ze na to bude docela tlak z marketingovych duvodu, a v praxi se to pouzije okamzite.
Nevim jestli je to nejak nutne z hlediska HW, mit to symetricky, ale ja bych klidne bral 16/256 QAM ... a nebo uzsi pasmo, kdyz je prave prijem tak problematicky.
Jinak instalace naprosto prdacka, lepsi uchyt jsem asi jeste nevidel. Vsechno i pri te velikosti talire zmaknutelne jednim clovekem a temer jednou rukou, proste sto bodou.
Konektory a kabel L7 je darda sama o sobe, ale co uz ...
Jeste zvazuju vymenu za dvouportovy model, aby byl management extra. Mam s tim dlouhodobe lepsi zkusenosti.

Naposledy upravil Jardax 31.10.2010 v 21:41

Old Post 31.10.2010 v 21:12
Jardax je offline   Click Here to See the Profile for Jardax   Find more posts by Jardax   Click here to Send Jardax a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pudil
Newbie

Registrován: 08.10.2009
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 421 

__________________

Ing. Vít Koutenský
Sales manager - RACOM, s.r.o.
GSM: +420 724 771 581
Email: vit.koutensky(at)racom.eu

Old Post 01.11.2010 v 12:51
pudil je offline   Click Here to See the Profile for pudil   Find more posts by pudil   Click here to Send pudil a Private Message     Visit pudil's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Racom Příspěvek č. 422 

__________________

Old Post 01.11.2010 v 13:35
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jardax
Newbie

Registrován: 26.09.2006
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 423 

Old Post 01.11.2010 v 13:53
Jardax je offline   Click Here to See the Profile for Jardax   Find more posts by Jardax   Click here to Send Jardax a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Příspěvek č. 424 

__________________

Old Post 01.11.2010 v 22:28
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jardax
Newbie

Registrován: 26.09.2006
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 425 

Taky jedu zatim bez problemu, ale je to na hrane. Kdyz pujdu na 256QAM, na tech 10km musim uz jit do 120cm anten abych udrzel rezervu kolem 20dB.
To je na dlouhodobe sledovani, ale z te montaze mam vyborny pocit, krasna prace.

Old Post 01.11.2010 v 22:49
Jardax je offline   Click Here to See the Profile for Jardax   Find more posts by Jardax   Click here to Send Jardax a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Question Zná někdo nějaké podrobností? Příspěvek č. 426 

__________________

Old Post 31.08.2011 v 14:43
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 427 

copak te k tomu zajima ? , vzdyt ty anteny se ukazuji vsude .. naposled ted v Susici ...

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 31.08.2011 v 14:48
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Příspěvek č. 428 

__________________

Old Post 31.08.2011 v 14:56
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 429 

ty se asi hodne nudis, ze ano ? ... ja tam zadny napis "parboiled" nevidim a anteny jsou to opravdu dobre ... rozhodne lepsi jak ty VanCo/Racom z Rumunska

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 31.08.2011 v 15:03
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

:) Příspěvek č. 430 

Jak to víš? Čekám, až bude padla

Mě zaujala ta pasáž o zákaznících v omylu, jenom mě zajímaly nové drby, tak se ptám.. Spíš to vnímám jako indikátor přecitlivělosti. Ja jenom mohu konstatovat, že antény od Alcomy jednoznačně patří k tomu lepšímu na trhu.

Z druhé strany si musím doplnit znalosti, protože jsem se dnes dozvěděl novinku roku - že obdelníkové vlnovody můžou za lepší VSWR a sklolaminatové radomy, které jsme opustili před 2 lety kvůli útlumu cca 1 dB jsou najednou taky lepčejší.

Mimochodem, abychom se bavili o rozdílu 0,04 dB zisku při zisku 30 + dBi na odrazu, takhle vypada VELKÁ nuda...
Pokud vím Alcomí antény maj na odraz někde 20+dB tedy VSWR=1,2 a rozdíl VSWR=1,15 je 0,02db v zisku antény.. 5cm navíc ale udělá 1db na zisku antény.

Ano díky kostrukci hrnec mohou plochu dozářit do kraje (jinýmy slovy sekundární zářič je primitivní), dosáhnout lepšího zisku vůči apertuře, ale ten jim sebere pěstírna hub (útlumová hmota), protže parabola přechází hned do stěny sidelobu.

Ale mám námět, kdyby pěstírnu hub ohli přes kraj sidelobu, určitě by dosáhli ještě lepších parametrů odrušení od rušení

No niž už mi padla, tak papá.



A víte o tom, že offsetové paraboly mají primární lalok při stejné apertuře lepší než středové paraboly?

__________________

Old Post 31.08.2011 v 15:49
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: :) Příspěvek č. 431 

Old Post 31.08.2011 v 20:18
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Re: Re: :) Příspěvek č. 432 

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Old Post 31.08.2011 v 20:58
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:20.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 21222324252627282930  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz