CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Flashin over Jtag pro Ovislinky podobne strojecky s rtl8181 nebo 8681
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Moffus
Newbie

Registrován: 03.02.2008
Příspěvků: 5

Cool Flashin over Jtag pro Ovislinky podobne strojecky s rtl8181 nebo 8681 Příspěvek č. 1 

Právě se mi povedlo napravit bootloader přes rozhraní Jtag. Kdo by chtěl poradit než to zapomenu nechť se ptá... Je toho hodně, takže pracuji na nějakém návodu...

Old Post 17.02.2008 v 00:00
Moffus je offline   Click Here to See the Profile for Moffus   Find more posts by Moffus   Click here to Send Moffus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Re: Flashin over Jtag pro Ovislinky podobne strojecky s rtl8181 nebo 8681 Příspěvek č. 2 

Old Post 17.02.2008 v 13:17
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RxD
Newbie

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 3 

JJ navod by se hodil, primlouvam se za nej... Dik

Old Post 17.02.2008 v 15:15
RxD je offline   Click Here to See the Profile for RxD   Find more posts by RxD   Click here to Send RxD a Private Message   Click Here to Email RxD     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moffus
Newbie

Registrován: 03.02.2008
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

Usilovně na něm pracuji

Old Post 17.02.2008 v 17:35
Moffus je offline   Click Here to See the Profile for Moffus   Find more posts by Moffus   Click here to Send Moffus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drabek06
Newbie

Registrován: 20.02.2008
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 5 

Jaj, ja bych byl stastnej jak blecha za navod !!! Dneska sem prehraval FW a po resetu uz AP nenabehlo. Ted se me jen rozsviti cervena LED a power LED a pokud pripojim kabel do LAN1 tak i prislusna dioda. Recovery soft me nepomohl. Vzdy me ten program po spusteni vyhodi chybu a zavre se to. Zkousel sem to na 3 PC a na vsch me to udelalo . . . Uz nevim co s tim. Dneska me to AP prislo postou a uz je KO . . .

Old Post 20.02.2008 v 20:44
drabek06 je offline   Click Here to See the Profile for drabek06   Find more posts by drabek06   Click here to Send drabek06 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moffus
Newbie

Registrován: 03.02.2008
Příspěvků: 5

Dobrá zpráva Příspěvek č. 6 

Old Post 20.02.2008 v 21:01
Moffus je offline   Click Here to See the Profile for Moffus   Find more posts by Moffus   Click here to Send Moffus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drabek06
Newbie

Registrován: 20.02.2008
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 7 

OK, paráda V pátek až přijedu domů z intru tak postavim ten převodník a vyzkoušim to. Ten MAX232 bych měl mít doma páč před několika rokama jsem stavěl datovej kabel na Siemense C35i Kdyžtak bych poprosil o nějakej kontakt na Tebe, třeba ICQ, trošek mě ten návod na to přehrání FW občas nebyl jasnej tak abych se ujistil. Ještě bych se chtěl zeptat jestli by šlo nahrát do toho AP firmware pro WL-5460 v2. To novější AP (v2) má v sobě WISP a Universal repeater o kterej mě právě šlo a kvůli tomu sem kupoval to AP, ale v tom staršim provedení tam tyhle módy nejsou. Díky za info . . .

Old Post 20.02.2008 v 23:48
drabek06 je offline   Click Here to See the Profile for drabek06   Find more posts by drabek06   Click here to Send drabek06 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moffus
Newbie

Registrován: 03.02.2008
Příspěvků: 5

Ok Příspěvek č. 8 

určitě... Já bych tam teda nahrál Appro . je supr. umi i trafic atd... to i@c@q je: @346@550@145@ Jinak ten kabel na C35i funguje na 100% taky jsem to s tím dělal

Old Post 21.02.2008 v 14:25
Moffus je offline   Click Here to See the Profile for Moffus   Find more posts by Moffus   Click here to Send Moffus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom712
Junior Member

Registrován: 07.09.2005
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 9 

Old Post 21.02.2008 v 15:13
tom712 je offline   Click Here to See the Profile for tom712   Find more posts by tom712   Click here to Send tom712 a Private Message     Visit tom712's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drabek06
Newbie

Registrován: 20.02.2008
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 10 

Old Post 21.02.2008 v 17:29
drabek06 je offline   Click Here to See the Profile for drabek06   Find more posts by drabek06   Click here to Send drabek06 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom712
Junior Member

Registrován: 07.09.2005
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 11 

Old Post 21.02.2008 v 18:38
tom712 je offline   Click Here to See the Profile for tom712   Find more posts by tom712   Click here to Send tom712 a Private Message     Visit tom712's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drabek06
Newbie

Registrován: 20.02.2008
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 12 

OK, ja sem to cetr tak zbezne a tak nejak sem usoudil ze to je prehravani FW kdyz se drbne coz vim jak na to . . . Ted uz vim co si tim myslel. Skoda ze sem tohle nevedel vcera odpoledne, by se nestala situace jako ted Mno doufam ze se me to podari vskrisit. Vsude na netu pisou ze jakmile sviti aspon cervena LED ze tam je velka sance na prehrani FW . . .

Old Post 21.02.2008 v 21:09
drabek06 je offline   Click Here to See the Profile for drabek06   Find more posts by drabek06   Click here to Send drabek06 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 22.02.2008 v 18:13
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RxD
Newbie

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 86

Re: Flashin over Jtag pro Ovislinky podobne strojecky s rtl8181 nebo 8681 Příspěvek č. 14 

Old Post 27.04.2008 v 15:47
RxD je offline   Click Here to See the Profile for RxD   Find more posts by RxD   Click here to Send RxD a Private Message   Click Here to Email RxD     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frr
Newbie

Registrován: 02.05.2008
Příspěvků: 2

v1 vs. v2: softwarovy upgrade nefunguje Příspěvek č. 15 

Ohledně WL-5460AP v1 vs. v2:
Kolega přinesl 1 ks neurčité verze - s tím že nějak přestal být za provozu stabilní, provider mu flashnul novou verzi a Ovis umřel úplně. Podle mého se jedná o v1.

Takže jsem našel balíčky a návod od APPRO (rescue). Hned jsem zjistil, že na TFTP reaguje, takže úplně mrtvej není. Rescue balík zabral, pak mi ale AP nějak uhnilo, že přestalo reagovat i na "rescue" (aspoň mi to tak připadalo).

Do druhého kola jsem si připravil sériovou konzoli. Vida, ta krabička je docela upovídaná. Pro jistotu jsem na švába od Realteku přidělal pořádný chladič a vyměnil jsem kondík na výstupu napájecího step-down převodníku (470uF/25 => 3300uF/6.3V spínací typ, běží na 3.3 V). Tyhle HW úpravy mi už zázračně zachránily několik nahnilých malých switchů.

Výsledky: na sériové konzoli jsou hezky vidět hlášky od Kernelu. Rescue od APPRO se povede, včetně "druhé fáze", tj. na originální firmware 3.2.1.3.9eu. Když tam ale zkusím flashnout cokoli pro v2, tak to shnije a musím opakovat Rescue. Webový updater hlásí "incorrect file format", nicméně k jakémusi zápisu dojde - na konzoli se vypíše pár zajímavých hlášek, jak se updatují postupně různé softwarové součástky flashky, u některých verzí firmwaru se tam objevují chyby. Update z konzole přes "ftpget && flash program filename.bin" je o něco méně ukecaný, nicméně proběhne. V obou případech se router pokusí nabootovat nový kernel, a v obou případech jádro vyhnije s různými hláškami typu "kernel panic", v některých případech se dump registrů cyklí.

Flash v bootloaderu s pomocí sériové konzoly (přes TFTP) se sice povede, ale bootloader ani nezačne takto flashnutý image v2 bootovat - že nenašel signature nebo co. Zkoušel jsem flashovat i na 0x28000 namísto 0x30000, což nepomohlo. Flash na 0x8000 zkoušet nebudu, JTAG mám, ale nechce se mi ho pro tuhle krabičku startovat. Update bootloaderu z v1.3 na v1.4 jsem provedl ("clock fix" od APPRO) - výsledné chování je v podstatě beze změny. Vedle rescue firmwaru APPRO funguje ještě originální OVIS firmware v maličko novější verzi 3.2.1.13c (download od APPRO) - ten se flashne v pohodě (přes HTTP nebo "flash program") a startuje v pohodě.

Čím víc jsem toho vyzkoušel, tím víc mi připadá, že v1 a v2 jsou dvě různé verze hardwaru. Vždyť i ty firmwary mají dvě číselné řady/konvence: 3.2.1.x.y (podle mého v1) a v2_eX (kde X=5,8,11).

Bootloader na mém hardwaru říká 16bit 180MHz - někde na webu jsem viděl od někoho výpis, který říkal 32bit 180MHz. Moc nerozumím, o co se přesně jedná, protože pochybuju, že by se to týkalo přímo CPU jádra, ale je možné, že to indikuje jakýsi rozdíl.

Nemůžu vyloučit, že mám vadný hardware (CPU, RAM), ale spíš bych řekl, že HW je OK. Dvě různé verze firmwaru z první číselné řady verzí na něm chodí. Pokud máte pocit, že by měla chodit i řada verzí V2, popište přesný postup, jak přejít ze starých firmwarů na V2. Mě se to nepodařilo (kernel panic ke konci bootu jádra). Ještě mě napadlo, jestli za to třeba nemůže starý obsah konfigurační "nvram" (vlastně kus flash), ale předpokládám, že tato se přepíše při flashi nového firmwaru, a navíc mám pocit, že kernel do ní při startu nekouká, že ji čtou až user-space init skripty. Pokud chcete někdo pitvat výpis bootovacích hlášek kernelu, dejte vědět... Škoda že na 2 MB flash nefunguje OpenWRT :-)

Old Post 02.05.2008 v 15:45
frr je offline   Click Here to See the Profile for frr   Find more posts by frr   Click here to Send frr a Private Message     Visit frr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 16 

Nabootuj V1 do www rozhraní, pak tam nahraj intermediate FW a pak tu V2 - dělal jsem to tak u spoustu starých 5460Ap kvůli WISP módu. nebyl jediný problém...

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 02.05.2008 v 19:38
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz