CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Stanovy
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 1 

Panove padl tady narh nejak vymyslet stanovy. Trochu jsem se zamyslel a toto je prvni navrh, ktery predkladam do plena k diskuzi - urcite to neni cele, na mnoho veci jsem zapomnel, ale to snad vyresime:

Stanovy

1) Osoby ve spolku pusobici
a) Hlavni uzel - osoba, u ktere byl spusten prvni uzel
b) Arbitr - volena osoba losem ze vsech clenu
c) Clen - kazda osoba, ktera je clenem spolku
d) Uzel - kazda osoba, ktera provozuje uzel spolku (pripojny bod pro dalsi cleny)
e) Zakladajici clen - osoba, ktera spoluzalozila spolek
f) Rada - je slozena z Hlavniho uzlu, Arbitra a Uzlu

2)Hlasovaci pravo
a) Vsichni clenove disponuji po vstupu do spolku a slozeni vstupniho poplatku jeden hlas
b) Kazdy uzel disponuje 2 hlasy
c) Zakladajici clen disponuje 3 hlasy
d) Arbitr ma pravo veta na rozhodnuti hlasovani vsech clenu
e) Hlavni uzel ma pravo veta na rozhodnuti hlasovani vsech clenu
f) Arbitr ma pravo veta rozhodnuti veta Hlavniho uzlu
g) V pripade situace nastale dle bodu 2-f plati rozhodnuti hlasovani vsech clenu
h) Hlasy pro jednu osobu se kumuluji dle bodu 2-a, 2-b, 2-c

3) Clenstvi
a) Clenem se stava osoba, ktera slozi vstupni poplatek a vlastni zarizeni pro vstup do site
b) Clenstvi je podmineno slozenim rocniho poplatku 100 Kc
c) Kazdy clen je si roven s ostatnimi cleny vyjma 1-a, 1-b
d) Clen ma pravo hlasovanim ovlivnit cinnost spolku
e) Clen ma pravo docasne nebo trvale prevest hlasovaci pravo na jineho clena - ne osobu, ktera neni clenem spolku
f) Clenstvi se pozbyva nesplacenim rocniho poplatku, umrtim clena, odstoupeni od clenstvi, porusenim bodu 7-b
g) V pripade umrti clena prechazi clenstvi a prava v siti na jeho zakonne dedice
h) Clenem se muze stat jakakoliv fyzicka ci pravnicka osoba souhlasici se Stanovami

4) Sit
a) Kazdy clen ma pravo vyuzivat zdroju site dle svych potreb
b) Kazdy clen ma povinnost vytvorit uzel, paklize pozada dalsi osoba o vstup a neni mozne ji pripojit pres jiny uz existujici uzel
c) V pripade nedostatku prostredku na vytvoreni uzlu, je povinnost zadatele tyto prostredky poskytnout
d) Uzel je mozno zrusit jen dohodou vsech clenu pres nej pripojenych, umrtim Uzlu, prestehovanim
e) Pri nedostatku prostredku Uzlu jsou clenove, ktere pripojuje, tyto prostredky poskytovat
f) Uzel spravuje uzel na sve naklady do doby, dokud nenastane bod 4-e
g) Sit je urcena pro nekomercni uziti
f) Kazdy Uzel je povinen poskytnout svoji kapacitu jinym clenum v dobe, kdy je nevyuzita
g) Bod 4-f se tyka pravnickych osob sit vyuzivajicich
h) Fyzicke osoby poskytuji svoji kapacitu vzdy plne ostatnim clenum

5) Hlasovani
a) Nastava na pozadavek kazdeho clena spolku
b) Rozdeluje se na Hlasovani v ramci uzlu, Hlasovani rady a Hlasovani vsech Clenu a to dle tohoto poradi
c) Prvotni hlasovani se provadi vzdy v ramci uzlu, ke kteremu je Clen, ktery hlasovani vyvolal pripojen
d) Vetsina problemu by se mela resit primo v ramci uzlu a nepredavat vyse
d) Kdyz clenove uzlu rozhodnou nadpolovicni vetsinou, ze je nutne predat hlasovani vyse, predava se hlasovani na uroven Rady
e) Kdyz clenove uzlu rozhodnou nadpolovicni vetsinou, ze je nutne predat hlasovani vyse, predava se hlasovani na uroven vsech Clenu
f) Hlasovani je vzdy verejne s vyjimkou bodu 5-g
g) Hlasovani muze byt vedeno jako neverejne jen v pripade rozhodnuti nadpolovicni vetsiny vsech hlasujicich clenu
h) Kazdy clen uplatnuje hlasy dle bodu 2-h
i) Pripojeni Site k dalsi siti je mozne jen v pripade souhlasu 3/4 hlasu vsech Clenu

6) Uziti financnich prostredku
a) Financni prostredky dle bodu 3-a, 3-b se mohou vyuzivat pouze k rozsirovani site, nakupu hardware
b) Jine uziti financnich prostredku je mozne jen v pripade nadpolovicniho souhlasu clenu Rady, ne vsak k jejich obohaceni ani osob s nimi spriznenych

7) Prava a povinnosti Clena
a) Clen ma povinnost uchovavat svoji pripojku funkcni
b) Clen nesmi nijak vedome Siti skodit
c) Clen ma povinnost vyuzivat svych znalosti v prospech vsech Clenu
d) Clen ma pravo vyuzivat sveho hlasovaciho prava
8) Stanovy
a) je mozno zmenit jen po souhlasu vice nez 3/4 clenu Rady a nadpolovicni vetsiny vsech Clenu
b) zmenu stanov muze navrhnout jen clen Rady
c) zmena je mozna jen hlasovanim clenu Rady a vsech Clenu
d) jsou platne pro vsechny cleny bez rozdilu
e) nevztahuje se na ne bod 2-e, 2-f, 2-g
f) pri hlasovani o stanovach ma kazdy clen vzdy jen jeden hlas

9) Souhlas
a) Kazdy clen stvrzuje, ze Stanovy cetl, prozumel jim a bude se jimi ridit

Old Post 22.06.2002 v 23:13
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Je to vagni Příspěvek č. 2 

3a) pri vstupu do site se slozi vlastni zarizeni? Jake zarizeni se stane majetkem CZFree.Net? Antena? Karta? Svody? router? domaci pocitace? Neni to divny? Ja jsem si to predstavoval tak, ze zarizeni bude porad vlastnit ten clovek na jehoz baraku to je, a ne ze bude zarizeni skladat.

4a) je typicky technicky neresitelny - pokud soucet potreb clenu prekroci kapacitu site, nebudou moci sve potreby naplnit ackoliv na to budou mit pravo. Tim se porusi stanovy.

4b) kdyz se nekdo bude moct pripojit pres 3 uzly tak si svevolne vybere, pres koho se pripoji a toho bude otravovat.

4c) 4e) neni definovano co znamena nedostatek prostredku. Vzdy muzu tvrdit, ze ten milion mam uz vyhrazenej na nakup Mercedesu a ze jinak jsem uplne na dne...

4g) neni definovano nekomercni vyuziti - je treba prace z domova komercni nebo nekomercni?

4f) zde vznika problem poskytni mi svou kapacitu kterou nevyuzivas prave proto, ze jsi mi ji poskytnul (aneb scheduling nemuze nastavat v pulce paketu)

4h) tak to uz je uplne husty. Veskerou kapacitu poskytuji ostatnim a na me uz jaksi neni pamatovano :-)

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 23.06.2002 v 07:57
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Post Doplnit Příspěvek č. 3 

Zkus to doplnit dle tveho nazoru. Uz jsem doma par veci opravil. zitra to sem hodim

CIJOML

Old Post 23.06.2002 v 08:26
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Model financovani Příspěvek č. 4 

Ja bych zmenil model financovani - nikdo by nebyl povinen udrzovat svuj node v chodu, ale zato by se platilo tak, ze by konzument sirky pasma platil tomu, kdo mu tu sirku dodava.
Takze kdyby node prestal chodit, prestal by platit a vse by bylo v poradku. Takhle se podle me v CZFree.Net nebude resit nic jinyho nez to, ze nekdo nema svuj node v poradku a ostatni za to plati atd., pak zpetne vymahani neopravnene vyplacenych penez...

Taky bych zrusil povinnost pripojovat dalsi body - muzou tam bejt i jiny problemy nez financni, napriklad ze se clovek nedostane na strechu protoze se nedohodne se spravcem. At se kazdy dohodne sam. Lepsi je aby vsechno bylo dobrovolne nez aby se lidi do neceho nutili.

Pak dal navrhuju zrusit povinne sdileni kapacity - jak se lidi dohodnou na kapacite je jejich vec. A navic v CZFree existujou i jine veci nez kapacita do Internetu, protoze tam muze byt vnitrni provoz ktery bude nekde neco pretezovat a pak uz to uplne ztraci na smyslu - nikdo nevi, jak se k tomuhle provozu stavet atd. Navic by se stejne nevedelo, jak se ma shapovat provoz z proxiny a podobne hranicni jevy.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 23.06.2002 v 08:53
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Post zmeny Příspěvek č. 5 

OK v tomhle mas pravdu. Prepis ty body, o kterych mluvis tak, aby to bylo dle tveho nazoru spravne. Potom to probereme. Stejne tohle musi byt jen navrh dohody, ktery probereme potom s pravnikem, jestli tam neni neco v rozporu se zakonem.
Uz jsem pridal i veci okolo Arbitra, jeho prav a povinnosti, a potom ohledne budoucich zmen Stanov.
Ty penize - samozrejme, ze se lidi v uzlu dohodnou o splaceni kapacity - tohle nema mit Sdruzeni vubec ve stanovach (muj nazor) - resim tam to, aby se platil nejaky clensky poplatek, ktery se bude davat potom na podporu clena, ktery ma uzel (kdyz bude potreba). Vem si, ze nekdo bude mit dokonalou polohu, ale nebude mit na to, aby si vybudoval bod. Tak mu ho z clenskych poplatku zaplati sdruzeni. O tohle mi slo. Popripade splaceni elektriky v baraku, kdyz bude cerpat energii ne ze sveho domovniho elektromeru, ale z rozvodu vsech v baraku. Lidi, co budou pripojeni k uzlu se musi dohodnout sami mezi sebou, jak si budou platit a osetrit si to smlouvou. Sdruzeni by melo podporovat podle me jen vystavbu uzlu.
Ta povinnost o pripojeni by tam podle me byt mela. Zamezi se tim treba tomu, ze se 2 lidi budou znat a nemit se navzajem radi. Jeden bude mit u sebe uzel a odmitne pripojit dalsiho clena jen pro to, ze ho nema rad.

Old Post 23.06.2002 v 09:55
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Post zmeny Příspěvek č. 6 

trochu jsem popremyslel nad tvymi navrhy a zde jsou zmeny:

3-a - tohle je spatne definovane. Zadne zarizeni se nema skladat
musi to byt rozdelene do 2 veci
Zmena na:
3-a Clenem se stava osoba, ktera slozi vstupni poplatek
3-b Kazdy clen musi vlastnit zarizeni pro vstup do site
3-c V pripade dohody nekolika clenu je mozne pouzit jedno zarizeni pro vstup do site a cleni se potom propoji vlastnimi rozvody
konec zmeny

4-a
Zmena na:
a) Kazdy clen ma pravo vyuzivat zdroju site dle svych potreb az do vycerpani kapacity site
b) Sit nezarucuje a nemuze zarucit dostatek zdroju
konec zmeny

4-b
nerozumim - je tam napsano, ze je povinnost vytvorit uzel, paklize neni moznost jej pripojit jinak.? jak to myslis?

4-e,4-c
rozumi se financni prostredky - tohle je prace pro pravnika - chce se nekdo toho ujmout?

4-g
nekomercni uziti je mysleno ze dal se kapacita site nebude prodavat - tim by se zamezilo prijmu grantu - zase prace pro definici pravnika

4-f
tady chci dosahnout toho, aby pravnicke osoby, kdyby se chtely pripojit, musi nam v dobe, kdy linku nevyuzivaji ji poskytnout (typicky noc, vikendy) - znovu prace pro pravnika

4-g
jajaj moje chybka. Tady melo stat:
Zmena na:
g) Fyzicke osoby poskytuji svoji kapacitu vzdy plne vsem clenum v uzlu krom pravnickych osob
konec zmeny
tim mame zaruceno, ze vlastnik pripojky bude take uspokojen a ne woskuban

Old Post 23.06.2002 v 10:18
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
h
Junior Member

Registrován: 07.06.2002
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 7 

Připadá mi, že tato diskuze vedede směrem k vzniku ISP. Pro začátek bych si spíš položil otázku proč vlastně má vzniknout nejaká forma organizace (pravděpodobně obč. sdružení)?

Podle mně protože je potřeba:

A) obč. sdružení bude zastupovat CZFree.Net navenek v těchto záležitostech:

1) připojení sítě do Internetu (např. PASNET)
2) možnost příjmu dotací na podporu výzkumných projektů v rámci sítě
3) jednání s dalšími subjekty (např. přidělení IP adres)

B) obč. sdružení by rozhodně nemělo vlastnit žádný HW ani být přímo vlastníkem sítě (potenciální zdroj právních problémů).

C) Osobně mi spíš CZFree.Net připomíná zmenšenou kopii Intenetu a stím souvisí další činnost združení a to vydávat jakési CZFree.Net RFC - tedy doporučení pro konfiguraci a využití sítě (právně nezávazné a členy neomezující)

D) detaily typu jakým způsobem se bude řídit připojení k Ineternetu si vždy vyřeší ten, kdo ho zajistí a tudíž není potřeba zatěžovat touto činností sdružení

__________________

Honza

Old Post 23.06.2002 v 16:16
h je offline   Click Here to See the Profile for h   Find more posts by h   Click here to Send h a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 8 

Old Post 23.06.2002 v 19:42
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yokotashi
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 34

Extremne nevyhodne pro cinnost ! Příspěvek č. 9 

Vami navrhovana reseni jsou z hlediska provozu extremne nevhodna.

Je nutno !zcela vyloucit! ze stanov cokoliv ohledne provozu do internetu. Tim bychom se stali ISP s povinnosti platit dane a janevim co. O to se muze starat jine sdruzeni (pravne zcela nezavisle).

Definujme cile:

- chceme spolehlivou sit s maximalni technologicky dostupnou rychlosti na niz budou naklady pouze jednorazove za porizeni HW a pote za odber elektriny
- chceme sit jejiz vystavbu budou ovlivnovat inteligentni lide, kteri rozumi problematice
- chceme sit jako medium, ktera umozni pripojenym lidem vymenovat si jakakoliv data, za nez neponese odpovednost sit, ale oni dva lide (stejne jako napr. u CB radia). Pokud tato data budou internet, neni to zalezitost site. Pokud tato data budou v rozporu s platnymi zakony CR, nesou zodpovednost ti, kteri je poslali.

jak toho dosahnout?

1. Deklarujme dva typy lidi (mineno v siti) a vymezme je
a. root (zvolena oznaceni jsou pracovni a nepodstatna):
ma zarizeni pro pripojeni do site, ktere sam obsluhuje a rozumi mu (to se samozrejme nebude kontrolovat, ale jde o to, aby to byl clovek, ktery vi o co jde)
a1. povinnosti roota:
musi mit router, ktery je postaven na stabilnim SW (Linux, *BSD, VMS, UN*X a podobne), ktery dokaze jet neprerusovane cca 99.9% casu bez nutnosti pravidelneho rebootu
tento router musi provozovat v ramci moznosti nepretrzite (UPS neni vyzadovana, lec vitana) v zadnem pripade neni mozno jej vypinat na noc, weekend, dovolenou apod.
musi (v pripade zadosti) poskytnout pripojeni kazdemu, kdo jej chce, je-li to fyzikalne mozne v ramci pripadnych omezeni (nesmi na strechu a pod)
musi se snazit budovat sit s velmi cyklickou topologii - tzn byt pripojen alespon ke trem dalsim rootum, je-li to fyzikalne mozne
musi poridit nejrychlejsi fyzikalne dostupnou linku (linky) (s ohledem na vzdalenost) dovoli-li mu to financni moznosti (?do 5000kc za jednu stranu?) (jde o to, aby si root na 200 metru neporizoval 115 kbit/s protoze je to o 30% levnejsi, nez 10Mbit/s) mineno k ostatnim rootum
pri odmitnuti splneni nektere z povinnosti bez velmi zavazneho duvodu muze byt hlasovanim rootu vyloucen a stat se userem
a2. prava roota:
odpojit ci omezit (v souladu s definici to umi, ci si dokaze zjistit, jak na to) usera, ktery se na siti chova nevhodne (spamy, zahlcovani site apod.) !nutno vyresit podminky, hlasovani apod.!
hlasovat o dalsim rozvoji site
pomoci jinemu cloveku, aby se stal rootem ci userem - financne, hardwarem, vzdelanim apod.
root muze byt rootem na vice routerech
root nemusi byt vlastnikem routeru, root je ten, kdo router konfiguruje a rozumi mu
pocet rootu neni nijak omezen a to ani v hustote na kilometr ctverecni
root muze byt dokonce s jinymi rooty propojen pouze metalicky - treba v ramci panelaku
b. user:
ma zarizeni pro pripojeni do site.
b1. povinnosti usera:
musi se chovat v souladu s platnymi zakony CR
neobtezovat ostatni lidi nesmyslnym chovanim (spam, umyslne zahlcovani site nesmyslnymi daty apod.)
b2. prava usera:
vsechny body deklarovane, jako "povinnosti roota" ma user jako pravo, nikoliv, jako povinnost
c. clovek - v tomto kontextu, pokud neni explicitne urceno jinak, minen root, nebo user
d. clovek v tomto kontextu muze byt i pravnicka osoba, ci (pravne neregistrovane) sdruzeni
e. kazdy, kdo splni vyse uvedene povinnosti, se muze stat userem ci rootem

f. cile tohoto rozdeleni:
rooti propojeni rychlymi linkami vytvori vysoce cyklickou pater site, ktera se bude navzajem mnohonasobne zalohovat a bude stavena na spolehlivem HW lidmi, kteri mu budo rozumet
useri se nebudou o nic muset starat a take nebudou moci nic ovlivnovat - cilem je, aby typicky hrac her, ktery nema ani poneti o sitich, nekecal do toho, jak se bude budovat sit a zaroven nebyl nucen mit druhy, nonstop bezici pocitac s unixem (napr.) user se samozrejme muze stat rootem a zacit ovlivnovat - staci
splnit podminky

2. propojovani:
user se pripojuje k rootovi jakymkoliv dostupnym zpusobem a vsechno potrebne zarizeni hradi sam (obe strany optickeho pojitka, kabel, svoji mikrovlnou kartu + antenu, je-li na strane roota nutno kvuli nemu koupit specialne kartu + antenu (je prilis daleko apod) tak i tu - samozrejme se muze slozit vice useru, apod.)
root se pripojuje k rootovi taktez jakymkoliv dostupnym zpusobem, hradi jen svoji stranu HW.
resume: user plati HW a root se o nej stara

3. hlasovani o dalsim vyvoji site:
provadi rada rootu jakymkoliv rozumnym zpusobem, patrne digitalne, nebo v hospode :-)
rooti mohou, po vzajemne dohode, zvolit sveho zastupce. tento zastupce muze byt bud zastupcem vsech, nebo casti rootu a muze bych hlasovanim tech, ktere zastupuje, kdykoliv odvolan

4. pripojovani internetu a komercnich subjektu:
zalezi na dohode dvou lidi - poskytovatele a prijemce - a zcela se netyka site - sit je pouze prenosove medium. Kdo, komu, co a za co plati neni nase vec
bude-li komercni ISP zajem stat se rootem (potazmo userem) neni mu v tom nijak braneno. vse vyresi trh. Sam komercni ISP bude pozadavky svych zakazniku tlacen k tomu, aby prispel financne, ci HW okolnim rootum a tim posilil kapacitu site
tunelovani firemnich vpn je povoleno, nicmene viz vyse
prislusni rooti mohou, v pripade extremniho pretezovani site komercnim provozem, mohou tento provoz omezit, dokud nebudou (na naklady vyuzivatele) posileny kapacity site, nicmene by nemeli omezovat provoz namensi, nez je prumer provozu ostatnich clenu stejne tridy (root/user) k nim pripojenych
firmy si mohou s rooty, kteri jsou "na ceste" dohodnout cokoliv (ve stylu "dostanete penize na HW a budete nam tri roky poskytovat tolik a tolik kbit/s, pokud se neodstehujete" apod.)
pokud pripojeni useri chteji posilit kapacitu od roota ven (od sebe k rootovi samozrejme mohou kdykoliv a na vlastni naklady) mohou udelat (sami zorganizovat) sbirku a venovat rootovi HW, taktez si ho mohou zavazat smlouvou (ve stylu "dostals HW, ktery nas stal penize, tak nam zvednes rychlost") je samozrejme nutne s ro
otem konzultovat fyzikalni omezeni a nejvhodnejsi HW, pripadna smlouva je dohoda - root muze smlouvu, ci HW odmitnout (lec mimo zavaznych duvodu by nemel - kapacita je kapacita) je tez nutno pocitat s tim, ze je nutno posilit obe strany linky (dva rooty)

5. lide nemaji zadnou povinnost davat jakekoliv penize komukoliv, maji pouze toto pravo !!! vse zalezi na dohode lidi, zcela nezavisle na siti!

stanovy v 0.0.1
tento text necht je siren v duchu licence GNU/GPL/LGPL
----------------------------------------

tento text bude nutno pravne "ucesat" zatim jde pouze o nastineni smyslu, nez o presne formulace ... navic pocitam s tim, ze sit je zatim ve stavu, kdy prez 95% zajemcu jsou budouci rooti

!nedrzte se presnych formulaci, lec ducha!

posilejte mi prosim opravy a pripominky a to i "formulacni" i zmenu ducha textu

Thanx
Yokotashi

__________________

kdyz nekdo bude chtit, tak se propojim. Momentalne nemam penize na mikrovlnu ani cas na stavbu optiky, dlouhodobe planuji 100Mbit defocusovanym laserovym svazkem.

Old Post 23.06.2002 v 21:00
Yokotashi je offline   Click Here to See the Profile for Yokotashi   Find more posts by Yokotashi   Click here to Send Yokotashi a Private Message   Click Here to Email Yokotashi   Visit Yokotashi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

stejne jako me myslenky Příspěvek č. 10 

Mas stejne myslenky, jako ja. Ale myslim si, ze poplatek by se mel vybirat (i kdyby byl maly) z toho duvodu, aby sit postavila bod k cloveku, ktery ma vyhodnou polohu a na nem by potom se zdrzel rozvoj site. Ten by potom penize vracel.
Za root si dosad Uzel a mas stejny text, jako ja. Jen ja mu dal vetsi ramce.

Old Post 23.06.2002 v 21:15
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yokotashi
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 34

dodatek Příspěvek č. 11 

__________________

kdyz nekdo bude chtit, tak se propojim. Momentalne nemam penize na mikrovlnu ani cas na stavbu optiky, dlouhodobe planuji 100Mbit defocusovanym laserovym svazkem.

Old Post 23.06.2002 v 21:21
Yokotashi je offline   Click Here to See the Profile for Yokotashi   Find more posts by Yokotashi   Click here to Send Yokotashi a Private Message   Click Here to Email Yokotashi   Visit Yokotashi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yokotashi
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 34

dodatek sekundarnyj Příspěvek č. 12 

__________________

kdyz nekdo bude chtit, tak se propojim. Momentalne nemam penize na mikrovlnu ani cas na stavbu optiky, dlouhodobe planuji 100Mbit defocusovanym laserovym svazkem.

Old Post 23.06.2002 v 22:44
Yokotashi je offline   Click Here to See the Profile for Yokotashi   Find more posts by Yokotashi   Click here to Send Yokotashi a Private Message   Click Here to Email Yokotashi   Visit Yokotashi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jk
Newbie

Registrován: 04.05.2002
Příspěvků: 59

Reply Příspěvek č. 13 

Old Post 24.06.2002 v 00:11
jk je offline   Click Here to See the Profile for jk   Find more posts by jk   Click here to Send jk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

model financovani Příspěvek č. 14 

Na financovani freenetu se mi zda vhodny model jaky pouzivaji neoblibene multilevelmarketingove spolecenstvi - nekdo kdo nekoho dalsiho pripoji by mohl mit (pokud by se vybiraly clenske prispevky nebo platil pristup za inet) provizi. Rekneme udelas AP, dostanes 10% z toho co vyberes od lidi kteri se pres tebe (primo) pripojili. Dalsich 10% se da do kasicky a pouzije se na rozvoj a posilovani patere site (a rendundanci). Ze zbylych 80% penez se vetsinou zaplati vlastni linka do NIXu nebo jina internetova konektivita a posledni zbyke penize budou financovat sdruzeni a jeho administrativu.

Zadna sit totiz neni, jsou jenom lide kteri se chteji nejak domluvit. A na domluveni staci abychom stanovili pravidla routovani a blacklist pro zneuzivatele (ktery ovsem nemusi byt povinne implementovan). Casem by se stejne melo vyresit dynamicke routovani a nezneuzitelnost routovacich informaci (tedy asymetrickou siftografii podepsane routy sirici se netem).

Jsem pro minimalizaci technickych pozadavku pro akceptovani uzlu do site. Treba pozadavek aby tranzitni uzel nemenil data , ale na druhe strane si mohl dat trafic shaper. To by se pak melo objevit v metrice dynamickych routovacich tabulek...

Old Post 24.06.2002 v 01:18
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 15 

Skvely.Takze kdyz budu treba paty v poradi,tak zaplatim lidem predemnou polovinu celkove ceny za GW,tedy celkem dvojnasobek? To asi ne,co? To se mi vubec nelibi.Proc mam cpat nekomu moje penize? At si kazdej plati komu chce,ale ja urcite MIKOMU_NIC_POVINNE_PLATIT_NEBUDU!!!

Old Post 24.06.2002 v 07:14
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

poplatky; komercni vyuziti Příspěvek č. 16 

Yokotashiho text se mi dost libi....

Souhlasim ze by se nemel kupovat ZADNY socialisticky hardware z nejakych clenskych prispevku. Kdyz ma nekdo dobrou lokalitu a nema prachy, muze se s nekym dohodnout a nechat ho at si "na jeho strese" dela roota se svym HW. S povinnymi prispevky v radu destetikorun/malo_stokorun rocne na pokryti treba administrativnich vydaju (Kazdej blbej kolek neco stoji...) souhlasim.

S vyhledem na pripojeni k nejake akademicke pateri, nemelo by se ve stanovach rovnou definovat komercni a nekomercni vyuziti? Treba ze bu user mohl svuj uzel nekde deklarovat jako nekomercni a pak by ho mohl root provozujici GW treba do PASNETu automaticky pustit zkrz? A aby se dal tvrde postihnout (hromadnym zakazem routovani v cele siti) jakykoliv prenos komercniho obsahu z uzlu deklarovaneho jako nekomercni....

Pokud jednou na pripojeni k PASNETu dojde, bude se tohle muset dukladne hlidat....

Old Post 24.06.2002 v 10:04
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz