CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > 11GHz
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

11GHz Příspěvek č. 1 

Ahoj,potřebuji vsokokapacitní spoj na cca 27.5km s propustností 100Mbit v základu,krajně alespoň 70 s možností navýšení.Vzhledem k určení pojítka na dodávku primární konektivity bych to zatím vyděl na Alcomu 136/200Mbit .Máte někdo jiné návrhy vzhledem k ceně pojítka ?10.5GHz mi tam asi v pásmu neklapne navíc kromě Summitu který není co vím škálovatelný směrem nahoru nikdo se k daným kapacitám moc nehrne.

Vím ještě o Ceragonu a Dragon wavu ,ale to jsou vcelku draha pojítka předpokládám i vůči Alcomě.Nebo co vím se tu naťukl i dovoz pojítek ze zahraničí...uskutečnilo se pak něco?


V případě Alcomy i ostatních 11GHz pojítek jaké máte zkušenosti se servisem - pakliže se něco pos... ? Alcoma teď má dělat v určitých krajích 8hodin SLAčko za 1500 měsíčně...ale jakou má standardní dobu na výměnu,nějaké zkušenosti?

Zatím to vypadá na tu Alcomu,Ceragony jsem také dost viděl u jiných firem,ale cena mě nějak chybí...většinou si je snad ani nekupují jen pronajímají trasy,ale přijde mi to jako dražšší řešení,pakliže to plánuji dlouhodobě používat.

Naposledy upravil Aldapo 26.06.2008 v 06:20

Old Post 26.06.2008 v 06:13
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: 11GHz Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 26.06.2008 v 07:16
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blax
Newbie
zastupce cloudu 10.121


Registrován: 02.11.2002
Příspěvků: 123

Re: 11GHz Příspěvek č. 3 

Old Post 26.06.2008 v 07:34
Blax je offline   Click Here to See the Profile for Blax   Find more posts by Blax   Click here to Send Blax a Private Message   Click Here to Email Blax     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 4 

Ceragon je v pohodě. Ale používáme 38GHz a to na pomalu 30km trochu smolík ... Ale zaručeně dělají i jiná pásma. Ale cena, to je zážitek, my to máme v dlouhodobém nájmu (vlastně "leasing") a vychází to okolo 800 tisíc.

Alcomy bych se nebál. Asi protože s nima problémy nejsou ... krom jedné závady a ta byla opravená myslím do druhého dne (tedy bez započítání dopravy, my na to nepospíchali). A jeden od nich prohlásil, že SLA dobu opravy spíš prodlužuje ... že je rychlejší jim to dovést a nechat opravit, než vozit náhradní jednotku a dvakrát měnit.

Zkušenosti máme pouze s ME a teď MP90

30km v 10G pásmu asi neprojde. Odhadoval bych to na dvoumetrové antény ...

Napiš jim, třeba budeš z ceny překvapený.

Old Post 26.06.2008 v 07:42
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 5 

To Hwsoft
No právě....taky se mi nechce platit spoj který mi nebude kapacitně za 3-4roky stačit a co pak sním když 11GHz je problém někdy přeložit a 120cm antény nejsou zrovna malé a platit za výměnu na menší+relokaci jinam atd. ,snad leda doplnit ho druhým,ikdyž kdoví co bude... .Ad optika...ta v daném případě ikdyby byla reálná tak by ji zabyla cena netu který by mi do ní šel,ale pro dané místo nečekám optiku na to mám jiné odběrné místo jako zálohu.

Old Post 26.06.2008 v 07:42
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 6 

Blaxy,možná jsi nechtěně trefil do černého ....uvidím co mi ATH pošle majlem v nabídce na 155Mbit a 11GHz pásmo...v telefonu zneli konkurenceschopně...i pro mě .

Old Post 26.06.2008 v 08:03
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bl3k
Newbie

Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 68

Příspěvek č. 7 

Urcite zkus Miracle. Na pronajem tam budes mit sevis do 3h nekdy i driv zalezi jak je to daleko. Konkurencni cenu ti urcite taky nabidnou. Do alcomy bych nesel - nemaji FEC Jinak bez spis do 11ky tam budou daleko mensi anteny.

__________________

CZFree.Net.NaGrosi

Old Post 26.06.2008 v 19:54
Bl3k je offline   Click Here to See the Profile for Bl3k   Find more posts by Bl3k   Click here to Send Bl3k a Private Message   Click Here to Email Bl3k   Visit Bl3k's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 8 

Takže tu mám aktuální info od tří dodavatelů:

Pase je Alcoma a Orcave the best buy se zdá být ATH ...stručně řečeno.

Srovnani se 120cm antenami na 155Mbit:
ATH - 265 + DPH
Orcave(Strategs) - 416 + DPH

100Mbit 120cm
Alcoma - 355 + DPH sem nějak vypustil poptavku na 155Mbit by mi asi škráblo

Vzhledem ktomu že nejsme plátci DPH by mě škráblo podruhé... .


Stojí ještě někdo za poptání nebo jsou ostatní ještě víc out vůči ATH ?

Old Post 08.07.2008 v 07:55
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Příspěvek č. 9 

KOntaktujte Alcomu, má nové ceníky pro 11 GHz
Rejzek ALCOMA

Old Post 24.08.2008 v 12:02
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106


Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 352

Re: 11GHz Příspěvek č. 10 

__________________

Když musíš, tak musíš...

Old Post 24.08.2008 v 17:13
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Re: Re: 11GHz Příspěvek č. 11 

Old Post 24.08.2008 v 17:58
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz