CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > UBNT WispStation - revoluční 5 GHz klient
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 65 

Tak tam nastav ACK stejne jako u nejvzdalenejsiho klienta.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 10.02.2009 v 08:50
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

chyba Příspěvek č. 66 

zdravim,
jsem s touto "hračkou spokojen" přišel jsem na problém kdy v režimu bridge routuje. příkladně :
10.x.x.1 - gtw
10.x.x.111 - moje pc
10.x.x.217 - AP - ubnt
10.x.x.216 - klient - ubnt - to problémové
10.x.x.3 - neco zapojene za ubnt klientem
10.x.Y.X - sit zapojena za ubnt klientem

zapojeno v tomto poradiza sebou

kdyz z jakehokoliv stroje(trebas me pc 111) chci jit na cokoliv zapojene za ubnt klientem tak se nedostanu protoze ubnt klient vse vraci zpet na branu a ta to haze na nej. todle po par rebootech prestalo a dostal jsem se vsude. jenze nove je zapojena sit Y.x za tim ubnt klientem(ktery je opravdu v rezimu bridge) ale nedostanu se tam pac ubnt se opet pta gtw ktera vi ze dana sit je zapojena za tim ubnt a vraci packet. co s tim??? pomoooc.

dekuji

Old Post 14.02.2009 v 16:22
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 67 

v modu bridge routuje? to je zajimavy mod vzhledem k fyzicke konfiguraci portu

i kdyz uz jsem se setkal i s pojmy "transparentni routery", coz je taky mirne pritazene za vlasy

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 14.02.2009 v 23:45
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 68 

ano, routuje, sám to necháápu ale routuje, viz tracert:

Výpis trasy k 10.x.2.3 s nejvýše 30 směrováními

1 2 ms 2 ms 2 ms 10x.2.216
2 6 ms 6 ms 5 ms 10.x.2.3

pokud bych chtěl do jiného segmentu udělá to

Výpis trasy k 10.x.5.3 s nejvýše 30 směrováními

1 2 ms 2 ms 2 ms 10.193.2.216
2 6 ms 6 ms 5 ms 10.193.2.1
3 2 ms 2 ms 2 ms 10.193.2.216
4 6 ms 6 ms 5 ms 10.193.2.1
5 2 ms 2 ms 2 ms 10.193.2.216
6 6 ms 6 ms 5 ms 10.193.2.1

....

prostě buď jsem blázen já nebo ten přístroj, když ho vyměnim za cokoliv jiného tak to jede jak má, ale to nechci, mne se totiž jinak zamlouvá

Old Post 15.02.2009 v 01:50
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Příspěvek č. 69 

Rekl bych, ze to mas v modu klient, kde-jestli te dobre chapu, u nas nastaval ten stejny problem.

Mel jsem cast site postavenou takto:

HW AP<--> UBNT PS5 (Access Point) <--> UBNT PS5(Station) <--> Router a neco dal.

Dulezity bylo, ze od HW AP az po router to bylo v jednom sbunetu vse v bridgi, vcetne clenu pripojenych na to AP a zapojenych do switche-prvni co melo routovat byl pochopitelne ten router, kde byla brana taky GW pro cely ten subnet.

Vypis traceroute byl pak:

UBNT PS5(Station)
Router
a to dalsi

Zdalo se tedy, ze to zkratka routuje, ackoliv to byl bridge a klient.
Mozna to bude mit neco spolecnyho s tim, ze na linuxu se mi do bridge taky nepodaril dal atheros v client modu aby to chodilo, proto typuju, ze to takhle nejak obchazeli chlapci z UBNT..

Kazdopadne jsem problem nemel duvod resit do doby, nez jsem potreboval opravdu transparentni spoj, kterej propusti to co do nej poslu a neresi s tim sam o sobe nic dal (rekl bych ze to resis ted vicemene taky, ale asi z jinejch duvodu).

No a na to pomohlo to ciste hodit do WDS a problem ustal.
Mam to ted Access Point WDS a Station WDS a uz ho nezajima, co za pakety tam posilam.

Takze jestli jsem problem pochopil spravne, tak tohle by mohlo byt reseni.

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Naposledy upravil VitisEK 15.02.2009 v 10:08

Old Post 15.02.2009 v 10:05
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 70 

pochopils to na výbornou.
přesně toto to dělá. vše jeden subnet ale ubnt prostě data lezoucí přez něj přeposílá. řešení bych viděl v doplnění routovací tabulky, ale bohužel www rozhraní to nemá a telnet je uzavřen.

každopádně děkuji.vyzkouším

Old Post 15.02.2009 v 13:25
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Příspěvek č. 71 

Nevite nahodou nekdo, jak prepsat manualne z konzole konfigurak v AirOS?
Potrebuju rucne zeditovat jeden soubor, ale po kazdym bootu pak nabehne ten puvodni.. :(

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Old Post 16.02.2009 v 18:10
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 72 

tak změna - nalezl jsem tlačítko pro zapnutí přístupu přes telnet
tedy doplněna routovací tabulka a problém vyřešen - nyní se dostanu i do jiné subnetu zapojeného za ubnt klientem.
u WDSka jsem se bál snížení propustnosti
to VitisEK : díky, natrklo mne to po tvé otázce jak zeditovat soubor

Old Post 16.02.2009 v 21:31
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 73 

to Somik - wds se neboj ... s wispy tak delame PtP ... a propust je velmi v poho ..

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 16.02.2009 v 21:40
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Příspěvek č. 74 

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Old Post 16.02.2009 v 21:55
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 75 

VitisEK: jestě ne, ale určitě je tam prostor který se po rebootu nemaže, který by šel využít - podobně jak v 1120tce
Dade_Marfi: Díky, toto mne uklidnilo, mohu v případě nenálezu toho prostoru mohu wds nasadit

Old Post 16.02.2009 v 22:16
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 76 

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Naposledy upravil ValXdater 17.02.2009 v 04:47

Old Post 17.02.2009 v 04:17
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom712
Junior Member

Registrován: 07.09.2005
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 77 

Old Post 17.02.2009 v 09:22
tom712 je offline   Click Here to See the Profile for tom712   Find more posts by tom712   Click here to Send tom712 a Private Message     Visit tom712's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 78 

tom712: ano máš pravdu a funguje to
postup - vytvoření souboru : echo "route add blah blah" > /etc/persistent/rc.poststart
přes vi "blah blah" v daném souboru přepsáno na požadovanou routu , tedy něco jako -net 192.168.80.0 netmask 255.255.255.0 gw 10.3.3.2

opuštení vi

zadání příkazu cfgmtd -w -p /etc/
naběhne ukládání do paměti

po rebootu, ať www či telnet routa zůstává. jedině elektrický reset nevyzkoušen, k zařízení se mi nechce lézt

Old Post 17.02.2009 v 11:09
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rouchi
Junior Member

Registrován: 28.09.2005
Příspěvků: 113

Příspěvek č. 79 

__________________

Sice vim o sítích maalinečko, ale i tak mě to bavíí :-)

Old Post 17.02.2009 v 22:02
rouchi je offline   Click Here to See the Profile for rouchi   Find more posts by rouchi   Click here to Send rouchi a Private Message     Visit rouchi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 80 

to rouchi 20 - 24 mega half ...... coz na 5G spojik myslim slusne .. a jak to nestaci dame desitku

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 17.02.2009 v 22:52
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz