CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Informační systém pro správu sítě
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 17 

__________________

Old Post 12.09.2008 v 15:06
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 18 

__________________

Naposledy upravil simandl 19.09.2008 v 10:45

Old Post 13.09.2008 v 13:21
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 19 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Naposledy upravil 8an 13.09.2008 v 16:03

Old Post 13.09.2008 v 15:06
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 20 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 13.09.2008 v 20:27
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 21 

Aktualne se trosku hrabu v tom LMS - vypada to pomerne pouzitelne a vyspele, chtelo by to akorat cestinu (nejakou moc aktualni jsem nenasel a prelozit to bude chvili trvat), snazim se prijit na to, jak nektere veci ohnout podle mych potreb.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 14.09.2008 v 10:48
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 22 

Tak jsem se na to LMS také podíval, je to rozhodně rozsáhlejší než Blueangel, pro šablony konfiguračních souborů tam mají dokonce vlastní skriptovací jazyk (já mám jenom jednoduché tagy a zbytek řeším funkcemi v PostgreSQL). Bohužel je to také psané na pevnou strukturu databáze, která nemusí stačit všem, a SQL dotazy jsou hardcoded všude možně.

Ten kód vypadá docela čistě, databázové dotazy jsou parametrizované, takže SQL injection nehrozí. Uživatelské rozhraní používá šablonovací systém Smarty. Je tam i jakýsi démon v C, ale zatím jsem nepochopil jestli má být na každém APčku nebo jenom na serveru. Každopádně bych se to nebál nasadit na síti, pokud by mi to stačilo.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 14.09.2008 v 12:08
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 23 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 14.09.2008 v 14:06
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

Re: LMS Příspěvek č. 24 

__________________

s usměvem jde všecko líp

Old Post 14.09.2008 v 15:35
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 25 

__________________

Old Post 14.09.2008 v 18:07
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 26 

Naposledy upravil chronos 14.09.2008 v 20:35

Old Post 14.09.2008 v 20:32
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 27 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 14.09.2008 v 22:29
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 28 

Sympatizuji s tvým projektem. Jsem si ty kódy stáhl a zběžně si je prošel a zdá se mi tam toho nějak moc. Ona filozofie MVC je sice zajímavá, ale zatím jsem s ní viděl vytvořené jenom statické systémy. Jde o to, že ten model se tam tvoří právě proto, že se tvoří jako statický. K němu statické views a nějaký controller. U dynamicky definovatelného IS ve stylu phpMyAdmina defakto stačí jeden obecný model, obecné view pro prohlížení položky, editaci položky, zobrazení seznamu, tiskový výstup, export do XML, PDF, ODT, a controller pokud má význam funkční části, tak ten při vhodně zvolených obecných funkcích může být také obecný a pak např. stav účtu člena sítě může přidělenu nějakou událost s parametry a automaticky se místo něj vykoná nějaký ten SELECT SUM(cost) FROM table...
Neříkám, že to je jednoduché, ale určitě je to možné.

Jinak ten blueangel se mi zdá na demonstraci dosti chudý. Pokud máš podporu dynamické editace těch tabulek, tak by na mě mělo vyskočit třeba 10-30 různých tabulek s mnoha položkami minimálně na úrovni toho freenetisu a mělo by tam být velké tlačítko administrace ve kterém by měla být možnost si definovat novou tabulku a její položky včetně těch vlastností jako pouze pro čtení, požadované, atd.
Ještě se na to určitě podívám, ale zatím si chci "pohrát" ještě se svým systémem

Každopádně mám pocit, že z této diskuse nakonec vzejde nějaké řešení. I kdyby nebylo jedno, tak alespoň si každý může najít to co mu vyhovuje. Přecejenom řešíme všichni stejný problém, tak proč si navzájem nepomoci.

Old Post 15.09.2008 v 04:41
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 29 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 15.09.2008 v 09:56
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dulik
Junior Member

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 269

Příspěvek č. 30 

Naposledy upravil dulik 20.09.2008 v 11:49

Old Post 20.09.2008 v 11:35
dulik je offline   Click Here to See the Profile for dulik   Find more posts by dulik   Click here to Send dulik a Private Message   Click Here to Email dulik   Visit dulik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dulik
Junior Member

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 269

Příspěvek č. 31 

Díval jsem se teď na aktuální kód LMS - no má sice hodně funkcí, ale to co jsem zjistil před rokem, pořád platí: strukturu databáze navrhoval někdo, kdo toho o síti buď moc neví, nebo na to neměl čas. Jako že jeden node má pouze jednu mac a ip adresu, nenašel jsem tam, jak a jestli vůbec lze jednotlivé nody propojit nějakými "dráty" (síťovými segmenty jako ve Freenetis-u) ...

Zaměření na zákazníky (komerční provider) je nám taky k ničemu. "Natvrdo" (v kódu) udělané access rights bez možnosti dynamické editace - taky nic moc.

Takže LMS není cesta pro nás, nedá se nic dělat, ale další vývoj nám neušetří...

Old Post 20.09.2008 v 12:09
dulik je offline   Click Here to See the Profile for dulik   Find more posts by dulik   Click here to Send dulik a Private Message   Click Here to Email dulik   Visit dulik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 32 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 20.09.2008 v 12:27
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz