CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 5GHz > Pouziti anteny 2.4GHz v pasmu 5GHz
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 17 

Mam v provozu (jeste z doby kdy veci na 5GHz byly hrozne drahe a domaci vyroba anten se tesila velke oblibe) "plechovkovy" ozarovac na offsetovou parabolu.
"Plechovka" je vysoustruzena z mosazi, je do ni udelana dira, naletovana matice a vesroubovany N konektor s mosaznym soustruzenym dratkem. Cele je to akorat tak velke ze to vyjde sevrit do drzaku LNB na offsetce.
V provozu je to radu let, neni s tim zadny problem, ale nikdy to nikdo nicim nemeril.
Veci platne na 2.4G jsou platne i v 5G ale chce to vyrazne vyssi presnost (u soustruzene plechovky to neni celkem problem). Mam takovy soukromy nazor ze pred plnou parabolu se muze posadit v podstate cokoliv, hlavne jak to je v ohnisku - i kdyz "to" ma maly zisk tak to nazene ta parabolka ;-) (viz sveho casu pokusy s USB wifinou uprostred paraboly nebo legendarni keybola)

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 17.07.2009 v 13:37
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 18 

Co se týká síta jako takového, tak mne fakt baví jak jsou všechny stále stejné jako pro 2,4 GHz. V praxi se tedy nikdo jaksi neobtěžoval přepočítat to na 5 GHz myslím odstupy drátků které dělají ozařovač. Kdesi jsem se dozvěděl, (technik i4wifi) že teoreticky je to zbytečné pokud je to pro 2,4 GHz tak vlastně to bude na 5,8 GHz a níže chodit lépe jelikož mám hustší síto. no můžeme začít polemizovat . Z toho plyne, že v ozařovači místo 1/4 dipolu pro 2,4 GHz mám pro 5 GHz půl vlný což je vlastně ještě lepší. Problém celé akce bych tak ve finále spatřoval v kabelu který bude mít na 5 GHz útlum který celý tuto teorii odsune do nepoužitelna. Celkem by mne zajímalo zda by to po výměně kabelu chodilo nebo ne. Zatím jsem to nezkoušel a osobně síta na 5GHz fakt nemusím. K.

__________________

Old Post 17.07.2009 v 20:49
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 19 

Vyrabet anteny uz se DAVNO nevyplati. Bez solidnich meraku nemas sanci stvorit dobrou antenu. Se podivej na vyrobce typu ElboxRF, DCom, tyhan, nebo z ceskych maloseriovych treba skeptikovy anteny. Po vyzkouseni uz nebudes chtit jine.

__________________

Old Post 17.07.2009 v 21:29
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 20 

Já neříkám, že něco budu stavět na 2,4 beru andrew nebo elb a na 5 GHz Vlada Střížkov. K.

__________________

Old Post 17.07.2009 v 21:55
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz