CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 10+GHz > Problematika mereni a instalace pojitek v pasmu 10GHz
« 45678910
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 145 

nechci se tu hádat ale i technici z alcomy jsou schopný naladit 28MHz kanál na mezi kanály...

__________________

ja to nebyl

Old Post 17.11.2010 v 09:28
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaw
Newbie

Registrován: 04.11.2003
Příspěvků: 68

Insider measured outside? Příspěvek č. 146 

Četl jsem příspěvek, opravdu je to hezké a ten kdo instaloval, provedl slušná zvěrstva. Nelíbí se mi ale, že někdo píše že "Alcoma zarušila" apod., prosil bych o to, napsat spoj nebo tak, vypadá to líp a nepopuzuje to, obzvlášť píše-li to zrovna pan Peterka.

I když o kvalitě a vypovídací hodnotě měření Promaxem jsme tu diskutovali, tak to opravdu vypadá, že zákazník nečetl dobře manuál. To nečtení manuálu (či nedostatečné proškolení) bohužel taky má za následek, že ladí takovou šířku kanálu tam, kam nemá, narušuje si Fresnelku apod..
Je pravda, že v normální kanálové tabulce, podle které se spoj v ASD ladí je celý fixní set kmitočtů, ale není rozlišení dle šířky pásma kanálu. Vzhledem ke čtyřem různým šířkám pásma a kombinacích modulací toto není implementováno, i s ohledem na spoje v ostatních pásmech, na kterých ASD je použito.
Jak už tady bylo mnohokrát řečeno, zamčení kanálového rozestupu je věcí pouze politiky ALCOMY, která běžným zákazníkům tuto možnost z důvodu možného vzniku ještě většího bordelu na pásmu nedává. Kdo toto nutně potřebuje, má individuálně možnost o toto požádat. Technicky stejně jako s vysílačem, tak i přijímačem je možné nezávisle ladit s krokem 50kHz v pásmu filtru, což je víc než dostatečné.
Z takovéhoto případu by mělo být nám všem výrobcům být jasné, že spoje instalují často lidé, kteří ignorují v klidu většinu zásad, ať z neznalosti či ze svévole. Je to jejich rozhodnutí, ale nasledky vlastních chyb si budou řešit sami.

Jenom šťouchnutí na závěr - co to? 1Aerial padá, ale Alcomě to nevadí??

Zdar lidem dobré vůle,

Vojta.

Old Post 18.11.2010 v 09:51
vaw je offline   Click Here to See the Profile for vaw   Find more posts by vaw   Click here to Send vaw a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Insider measured outside? Příspěvek č. 147 

__________________

Old Post 18.11.2010 v 10:29
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janskyt
Junior Member

Registrován: 14.06.2007
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 148 

__________________

spravce PilsFree, mapper Plzen-sever

Old Post 18.11.2010 v 14:13
janskyt je offline   Click Here to See the Profile for janskyt   Find more posts by janskyt   Click here to Send janskyt a Private Message     Visit janskyt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Veselé historky z natáčení Příspěvek č. 149 

__________________

Naposledy upravil Insider 15.12.2010 v 17:10

Old Post 15.12.2010 v 17:03
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Waw Příspěvek č. 150 

Lustige Weinachten genosen,

Waw, máš určitě pocit, že na tohle musíme Peterkovi reagovat? K čemu? Kritizovat značku za špatně provedenou montáž je tak tupé, jako lidem tvrdit, že koupit Superb není dobrý nápad, protože se v něm zabil Hlinka, hokejový trenér. Kdo vlastní paměť, jistě si vzpomene, že nebyl připoutaný. V manuálu ke každému autu je OBRÁZKOVÝ NÁVOD, jak se správně připoutat. Já a mí lidé na KAŽDÉM ŠKOLENÍ zvlášť zdůraznujeme tato záklaní pravidla kmitočtového plánování...

Od nového roku chystám další výhody lidem s platným certifikátem ze školení, proloužení záruky atd... Více bude zveřejněno na webu alcoma.cz

Je vidět, že v 1. anténní zřejmě stíhají kontrolovat každou montáž, kterou provede jejich zákazník. To je ale spíš smutné...

I když... Bohužel si všímám v některých firmách klesající kvalitu techniků. Dělal jsem leccos s leckým, i mimo ČR, a pánové, ty zlaté české ručičky je třeba spojit s mozkem, jinak to dopadne špatně! Je to horší a horší, někteří montéři mají úroveň negraomotného dřevorubce. Samozřejmě to neplaí o všech!
Je mi jasné, že je to na figu, míchat A a B indexy dohromady. Znám ale spoustu sitů, kde je to namíchané mnohem hrubším způsobem... RCO Olomouc, hrůza, další sity v Brně, Praze, Hotelák v Ústí. Když se tam rozhlížím, ta vidím, že při vzájemné domluvě a společné koordinaci by bylo bývalo možno nasadit mnohem více spojů. Opravdu by stačilo trochu víc myslet a být ohleduplněnjší, nepoužívat sračkové spoje postavené na Mikrotiku bez odpovídjící MW části a vyhýbat se malým parabolám. Zdejší site má zaděláno na větší potíže s přidáním dalších spojů kvůli těm malým parabolám.

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Naposledy upravil REJJA 20.12.2010 v 09:33

Old Post 20.12.2010 v 09:16
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Waw Příspěvek č. 151 

__________________

Old Post 20.12.2010 v 10:36
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Re: Re: Waw Příspěvek č. 152 

Kdepak Michale,

chtěl jsem pouze naznačit, že nemůžete chtít. abych to po každém jezdil kontrolovat. Takže to nepovažuji až za takový skandál.

Nikdo mi nic nezakázal, v podstatě nejsem z lidí,, kteří by si někdy nechali něco zakázat:-). Nemám čas ztrácet čas.

Asi si se prašil do hlavičky, s tou MW částí. Ale těch pár zákazníků, co ti zbývá ti možná ty kecy baští...

Každému z nich umožním ověřit si parametry u nás v labu, ať ty tvoje LNB bastly přivezou...

Kecy nemaj cenu, kamaráde...

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Naposledy upravil REJJA 20.12.2010 v 12:22

Old Post 20.12.2010 v 12:19
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Re: Re: Waw Příspěvek č. 153 

__________________

Old Post 20.12.2010 v 13:24
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 154 

Kluci az skoncite, reknete nam kdo ho teda mel vetsiho?

__________________

Old Post 20.12.2010 v 18:01
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Příspěvek č. 155 

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Old Post 21.12.2010 v 11:22
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:56.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 45678910  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz