CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Čím se připojit k WiFi? (hardware)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
klapat
Newbie

Registrován: 26.08.2005
Příspěvků: 9

Čím se připojit k WiFi? (hardware) Příspěvek č. 1 

Zdravím!

Řeším malé dilema:

Aktuálně mám UPC, k jejich modemu mám připojený router D-Link DIR-600 a rozvádím po bytě internet pomocí WiFi přes tento router.

Uvažuji ale nad tím, že bych se UPC zbavil a připojil se k některé dostupné WiFi síti.
Zároveň mám možnost prodat D-Link DIR-600 za stejnou cenu, za kterou jsem koupil.

Můj dotaz zní:

1) dá se pořídit router, kterým bych se připojil přímo k WiFi síti a pomocí LANu bych si připojil počítače? Myslím tím, že bych k síti připojil přímo router pomocí WiFi, který by mi pak rozváděl internet pomocí kabelů...

2) pokud ano, tak který? Strávil jsem spoustu času hledáním takového routeru, který by to zvládl, a nic moc nenašel. Možná to bude různými podmínkami, které by router měl splňovat:

- nechci TP Link - špatná zkušenost (vypadával net)
- chci podporu "n" - vyšší rychlosti Wi-Fi - alespoň 150
- měl by mít 4 LAN porty a 1 WAN
- pokud možno podpora opensource firmwarů typu DD-WRT apod...

Pokud bych pak chtěl rozvádět internet pomocí Wi-Fi po bytě, tak je mi jasné že na to potřebuju další WiFi router - na to bych si nechal ten D-Link, případně pořídil jiný a D-Linku se zbavil.

Prosím poraďte mi, strávil jsem s tím spoustu času, a stejně na nic kloudnýho nepřišel...

Zkrátka a jednoduše, chtěl bych místo internetu od UPC odebírat internet od některého dostupného WiFi poskytovatele, a dále ho po bytě rozvádět pomocí Wi-Fi.

Díky!

Old Post 28.12.2010 v 13:48
klapat je offline   Click Here to See the Profile for klapat   Find more posts by klapat   Click here to Send klapat a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 2 

je nejaky rozumny duvod, proc si to nenechat udelat na klic ? ... proste zavolas do firmy, prijedou, vse ti namontuji... nastavi ... predvedou ... zaplatis smesny poplatek, ktery je vetsinou 10tina ceny hw v krame ... a jsi vysmaty ...

ale pokud ti nefungoval tp-link .... hmm tak to je asi fakt neco spatne

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 28.12.2010 v 19:40
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 3 

Dej si tam TROSCu. Vezmes stary pocitac, nastrkas si do nej dve wlan karty (klidne si kup i n-ka), ctyri sitovky, nainstalujes Linux a jedes. Navic si muzes provozovat sluzby, jake se ti zachce.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 29.12.2010 v 08:37
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 29.12.2010 v 10:22
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 5 

No mival jsem tu nejdriv 486 DX2/100MHz a ta zrala 40W. Pak jsem upgradoval na PPro 200MHz, to zralo 80W, tak jsem se nastval a dal tam Atom a jsem zpatky na 40W. Hadam ze polovinu protopi zdroj, ktery je od dob te 486 porad ten samy. Asi ho vymenim. Vetsina ostatnich dilu je taky z popelnice. (HDD,CDROM,sitovka).
Na chalupu jsem si nasel jednu 486 DX4/100MHz jmenem Portable PC III, ktera ma spotrebu jenom 25W a to i s roztomilym cernobilym LCD.

Zalezi na tom, z jakeho obdobi TROSCa pochazi a jake mela urceni.
Na podporu dnesnich WiFi karticek to chce PCI 2.2, takze (bez velkeho predelavani) aspon nejake Pentium III. Ty muzou mit prikon tak od 60W. AMD Athlon z te doby zral tak dvojnasobek. Nebrat, i kdyby jich u popelnice lezelo 10.
Pokud opravdu jde o spotrebu, vyplati se treba nasadit laptop s urvanym displejem.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 29.12.2010 v 10:50
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 29.12.2010 v 12:32
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 7 

Presne tak. Pokud vezmu spotrebu treba nejakeho RB433 (3 ethernety a 3 wifiny musi bohate stacit) cca 10W a spotrebu trosky odhadem 50W tak jsem na rozdilu spotreby cca 350kWh, to se muze (podle cel elektriky pristi rok) vyhoupnout k castce i 2000Kc. Tose pak troska (pri cene RB pod 2 tisice) skutecne vyplati

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 29.12.2010 v 17:38
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz