CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Avaya - Linux - bridge
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Areis
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 11

Avaya - Linux - bridge Příspěvek č. 1 

Zdravim vsechny!

Pokousime se v ramci maleho mestecka rozchodit bezdratovou sit na prvcich avaya PC carc + avaya AP. Osobne mam nejvetsi starosti s rozchozenim avaya pcmcia pod linuxem. Moje predstava byla, ze se mi podari pod RH8 dostat kartu do rezimu bridge s integrovanou intelovskou 10/100, ktera je napojená do Internetu. Tento pocitac by byl propojen jednou PC kartou s AP vzdalenym cca 400M a slouzil by jako "pseudo AP". Urcite by bylo vhodnejsi k nemu umistit somstatny AP, ale nemam tuseni, ktery by si dobre rozumel s AP od avaya a nebyl za 20tis.

Snazil jsem se vsemozne vyhnout pouziti NATu, avsak dle zevrubneho prozkoumani jsem zjistil, ze prave tuto kartu nemohu dostat do modu PROMISC a tim ani vybudovat bridge. Pouze zminuji, ze na kartach proxim (PCI) mi bridge funguje korektne a osobne jsem na teto siti pripojeny vice jak rok. Pokud nepouziji bridge, pravdepodobne budu muset pouzit vyse uvedene techniky prekladu adres.

Otazky do diskuse tedy jsou:
1. je mozne vybudovat bridge s kartou avaya (PCMCIA)?
2. jake problemy mohu ocekavaz pri pouziti NAT (snat) a MASQUERADE, kdy klienti nedostanou public adresy
3. bohuzel, neznam moc dobre moznosti routeru a tak bych se chtel optat, zda-li bude fungovat nasledujici scenar:
Router poskytovatele bude mit adresu 80.188.31.1. Interface k nemu pripojeny z linuxoveho serveru bude mit . . .2. PC karta v linuxu pak . . .3 a klienti ji budou adresovat jako gateway. Bude mozne nastavit routovani, abych mohl pouzit public adresy a router dostal pakety ven i dovnitr?


Dekuji vsem za ochotu mi poradi, ci vyjadrit - pokud mozno slusny - nazor
AREIS

Old Post 14.01.2003 v 09:07
Areis je offline   Click Here to See the Profile for Areis   Find more posts by Areis   Click here to Send Areis a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Routovani samozrejme bude fungovat Příspěvek č. 2 

Routovani samozrejme bude fungovat jednoduseji nez NAT - to je pouze "nad" routovanim. Jestli mas k dispozici vice platnych IP (nebo celou podsit) tak priklad

GW poskytovatele ma 11.12.13.1 s maskou treba 255.255.255.224 (32 pocitacu v podsiti)
Tvuj router bude mit na strane poskytovatele adresu 11.12.13.2 s toutez maskou a na druhe strane do lokalni site 11.12.13.33 opet s toutez maskou (tedy sit 11.12.13.32) a vsechny IP klientu budou v siti ...32 - nastavenou GW 11.12.13.33
na serveru poskytovatele musi byt nastavena GW do site 11.12.13.32 pres 11.12.13.2
Samozrejme musi byt IP_FORWARD=1

Pokud nekdo ma jednodussi nebo spravnejsi model napiste.
Rad se poucim.

Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 15.01.2003 v 15:08
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Areis
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 11

Thumbs up Díky za info Příspěvek č. 3 

NAT mi funguje bez problémů a to nastavení jsem odhadoval obdobně, jak jsi napsal. Chtěl jsem jen mít jistotu, mohu-li si v budoucnu případně poradit bez bridge. Ještě jednou díky za pomoc.

Old Post 15.01.2003 v 16:57
Areis je offline   Click Here to See the Profile for Areis   Find more posts by Areis   Click here to Send Areis a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 4 

Dlouho jsem take pouzival bridgovani - mel jsem jednoduchou strukturu site za maskaradou, ale s rozsirujici siti jsem od toho musel upustit - navic na jadre 2.4.20 se mi to nedarilo rozbehnout.

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 15.01.2003 v 17:05
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Areis
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 11

Question Příspěvek č. 5 

...kde byl problém, můžeš-li to specifikovat? Nezvládal to bridge, nebo byl nedostatek IP? Na stránkách tvůrců kódu bridge jsem četl, že by to mělo zvládat bez problémů i větší sítě.
Hmmm. Jak se zdá, tak jádro 2.4.20 se mohlo vařit ještě tak o měsíc déle (problém ext3, bridge).


S díkem
Areis

Old Post 15.01.2003 v 20:45
Areis je offline   Click Here to See the Profile for Areis   Find more posts by Areis   Click here to Send Areis a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 6 

jeden z problemu byl v tom, ze vsechny stroje byly prakticky v jedne siti a server co je pripojuje k internetu (ma celkem 4 sitovky) zaroven fungoval jako bridge. To neni moc dobry model protoze pro ten server je jedna sit na 4 rozhranich coz se nelibi treba DHCPd - jinak ten model co jsem nastinil v predchozim reply provozuju na neverejnejch adresach.
Bridge behal ale porad nejak podezrele divne.
Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 16.01.2003 v 10:28
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz