CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Jižní Morava > Prostějov
123456789101112 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hank
Newbie

Registrován: 02.06.2003
Příspěvků: 17

Ovislink WL-1100AP Příspěvek č. 81 

Old Post 05.06.2003 v 08:11
hank je offline   Click Here to See the Profile for hank   Find more posts by hank   Click here to Send hank a Private Message   Click Here to Email hank   Visit hank's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 82 

Ahoj
Tak jste mi asi vysvětlil, proč se mi zablokoval můj RTW020.
Chtěl jsem ho jako klienta připojit k HostAP XI626.
nákup všichni vše stejné je neudržitelný.
radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 05.06.2003 v 08:25
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 83 

Standard je standard, pokud ho nektery vyrobce nedodrzuje, nemaji jeho produkty na trhu co delat.

Jeste 2 dotazy:
1) kolik klientu "utahne! 1 AP?
2) muze komunikovat AP s kazdym jinou rychlosti (11,5.5,2,1) ?

Naposledy upravil lyon667 05.06.2003 v 09:02

Old Post 05.06.2003 v 08:56
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 84 

Ad 1) (taktez techsupport 100Mega):
Q: Kolik uživatelů může být připojeno přes jeden Access point ?

A: Teoreticky podporuje AP připojení 253 uživatelů pro třídu C. Avšak je doporučováno nepřekračovat hranici 23 uživatelů pro jeden AP.

Old Post 05.06.2003 v 09:03
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yenik
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 84

počet klientu Příspěvek č. 85 

je to pravděpodobně přímo závislé na typu zařízení.

- moje AP v praze (yenik) (XI626 Linux/hostAP) obsluhuje bez klopýtání 10 klientů +/- autobus

- vím o bodu, přez který jede cca 20 klientů (stejná konfigurace)
- myslím, že v případě této konfigurace je omezení dáno pouze rychlostí přenosu
- u HW AP bude mít každý typ jiný max počet

Old Post 05.06.2003 v 09:59
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hank
Newbie

Registrován: 02.06.2003
Příspěvků: 17

Režimy HW A/ Příspěvek č. 86 

Můžete mně vysvětlit rozdíly v jednotlivých režimech, ve kterých může běžet HW AP? Tj. rozdíl Access Poin vs. Client vs. Bridge. Hlavně jaký je rozdíl v činnosti Client vs. Bridge.

Hank

Old Post 05.06.2003 v 11:54
hank je offline   Click Here to See the Profile for hank   Find more posts by hank   Click here to Send hank a Private Message   Click Here to Email hank   Visit hank's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 87 

Pridal bych k dotazu jeste rezimy Repeater, Master a Host, na ktere jsem prubezne narazil.

Mam sice predstavu, ale nechtel bych zit v omylu.

Napr. Repeater = retranslacni rezim??

Old Post 05.06.2003 v 11:58
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KoNG
Newbie

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 56

Příspěvek č. 88 

No vidím že se to tu pěkně rozjelo - Zítra budu mít asi pár otázeček že jelikož už bych to chtěl popotáhnout a dozvědět se mnoho věcí atak ...

__________________

KoNG

Old Post 05.06.2003 v 15:54
KoNG je offline   Click Here to See the Profile for KoNG   Find more posts by KoNG   Click here to Send KoNG a Private Message   Click Here to Email KoNG   Visit KoNG's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hank
Newbie

Registrován: 02.06.2003
Příspěvků: 17

Režimy Příspěvek č. 89 

Old Post 06.06.2003 v 07:40
hank je offline   Click Here to See the Profile for hank   Find more posts by hank   Click here to Send hank a Private Message   Click Here to Email hank   Visit hank's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 90 

řekl bych, že jste to pochopil správně.
já osobně ale nechápu variantu 2 - point to multipoint.
Ale zatím jsem po tom nijak nepátral
Radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 06.06.2003 v 07:57
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hank
Newbie

Registrován: 02.06.2003
Příspěvků: 17

Ad varianta 2) Příspěvek č. 91 

Old Post 06.06.2003 v 09:01
hank je offline   Click Here to See the Profile for hank   Find more posts by hank   Click here to Send hank a Private Message   Click Here to Email hank   Visit hank's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 92 

Ten point to multipoint - nechápu, jak se liší od master-klient (var. 3), když bych dal na master omezení podle MAC adres. (a měl taky dva klienty). Jestli to jede nějak rychleji nebo co???

ad vykani - tykani: Tykání mi nevadí, já osobně nerad tykám někomu, koho neznám ani jsem ho neviděl. Je to můj subjektivní pocit a nikoho k tomu nenavádím. Uznávám, že v dnešní době Internetu je to trochu těžší se s někým poznat osobně a už na sobě pracuju. Občas se mi podaří i tyknout .
Jinak to dořešíme večer
radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 06.06.2003 v 09:24
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hank
Newbie

Registrován: 02.06.2003
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 93 

(a) Point to Multipoint vs. (b) Master - Client?

Jestli se Master - Client myslí AP vs Client, tak rozdíl je v tom, že v případě a) jsou všechny AP v režimu Bridge a nemohou se na ně přihlašovat uživatelé s WiFi.

V případě b), AP jede v režimu AP, což umožňuje připojení jak uživatelů s WiFi, tak možnost připojení AP v režimu Client.

Jestli jsem to pochopil...

Hank

Old Post 06.06.2003 v 09:51
hank je offline   Click Here to See the Profile for hank   Find more posts by hank   Click here to Send hank a Private Message   Click Here to Email hank   Visit hank's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 94 

Osobne bych sem terminy Point-To-Point a Point-To-Multipoint zatim radeji vubec nezavadel.. Podle informaci z toho clanku jsou zminene rezimy jen ruznymi variantami Bridge spojeni, puvodni otazka vsak byla ta obecnou definici ci popis rezimu Bridge, Client, AP apod.
Zacina se nam to trosku zamotavat, dulezite je, ze vime, co jsou AP, nody atp. )

Cose tyce rozdilu mezi AP-Client a PTMP zminuje se autor clanku o infrastrukture, ale fyzicky v tom rozdil nebude, takze snad nejake zmeny v routovani adres? Kdovi...

Ad tykani: Hank je sice oproti mne veteran, ale i ja lidem z "branze" vetsinou radeji tykam

Old Post 06.06.2003 v 10:00
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 95 

Old Post 06.06.2003 v 10:02
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DJBuldog
Newbie

Registrován: 26.05.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 96 

Old Post 06.06.2003 v 10:14
DJBuldog je offline   Click Here to See the Profile for DJBuldog   Find more posts by DJBuldog   Click here to Send DJBuldog a Private Message   Click Here to Email DJBuldog   Visit DJBuldog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789101112 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz