CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Bubenec/Dejvice: AP Node Winel
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 97 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 04.03.2003 v 15:05
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 98 

Old Post 05.03.2003 v 23:06
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Question ??? Příspěvek č. 99 

Tak ted fakt netusim, koho jsem to vcera chytl. Pokud jsem tu WLAN utilitu ve win pochopil spravne, tak jsem chytal MAC 00:09:92:00:1D9 na kanale 7 (se MAC moji karty jsem si to nespletl ), WINEL by mel mit MAC jine ... navic mi to okno u ktereho jsem mel pocitac smeruje na vychod, kdezto WINEL mam na severozapad a bydlim ve 3. patre, takze o nejake viditelnosti nemuze byt ani rec ... pres koho jsem se to teda pripojil?????

Old Post 06.03.2003 v 08:55
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 100 

To by me teda fakt zajimalo komu jsem se to pripojil do site ... z venku je IP adresa 195.70.148.1 (mail.elle.cz); o zadnem elle v blizkem okoli nic nevim.

Old Post 06.03.2003 v 14:05
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martinpr
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 101 

__________________

Naposledy upravil martinpr 07.03.2003 v 12:19

Old Post 07.03.2003 v 12:14
martinpr je offline   Click Here to See the Profile for martinpr   Find more posts by martinpr   Click here to Send martinpr a Private Message   Click Here to Email martinpr   Visit martinpr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 102 

To by nekdo mohlo zanest do mapy funkcni nod ELLE, volna konektivita kolem 400kb/s, open MAC policy
(stejne ale vybuduji antenu na WINEL, konektivitu jim krast nechci. Nicmene mozna to delaji vedome - a mozna by pustili nejakou konektivitu do CZFree.net ...)

Old Post 07.03.2003 v 12:49
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 103 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 07.03.2003 v 13:26
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 104 

Old Post 07.03.2003 v 14:55
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 105 

Taky si nemyslim, ze to nedelaji vedome, skoro jiste to bude nejaka bota jejich spravce. Nicmene to jede, ESSID je tusim HFBETA, kanal 7, zkuste si to.
Konektivita je od Nextry.

Old Post 07.03.2003 v 15:01
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 106 

Vcera u prilezitosti zapujceni anteny ISM14 od Triniti jsem se zkousel otacet na strese co za nejsilnejsi nody chytnu. Narazil jsem na dve AP, ktera se daji az prilis dobre chytit. Jednim je "netel_dedinova_b", ktery vysila ze smeru od Evropske pravdepodobne segmentem nebo vsesmerovkou, druhe AP vysila pravdepodobne z Baby, zezhora ze skaly nad rekou a jmenuje se "dibore_pe", tam je evidentne silna smerovka.
Ke svemu udivu jsem zachytil take AP gwartas (velmi slaby signal), kteryzto je v mape znacen pouze jako koncovy bod.. tedy bud neco pripravuji, nebo se jednalo o nejaky pokus.

Zajimavosti je ze signal z JH se da velmi dobre chytit ze smeru na JH i ze smeru presne opacneho. Zrejme dochazi k velmi kvalitnimu odrazu o Hanspaulku.

Ke sve nelibosti jsem take zjistil ze proste nejsilnejsi singal z Winelu mam proste o CVUT FA, primi smer na winel ma sice signal take dobry, bohuzel jsem misty (coz moc nechapu).

To jen tak abych zaarchivoval co jsem zjistil.

Old Post 07.03.2003 v 15:14
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 107 

tak jsem se uspesne pripojil na winel, s antenou pujcenou od Martina a Marcose mam Link quality kolem 45%, signal strenght asi 40% (podle win utility co se dodava s 626 kartou) - nicmene antena je pripevnena na venkovni osvetleni strechy izolepou a zvonkovym dratem, takze se docela dost v tom dnesnim vetru zmita (na noc jde zase dolu, nerad bych aby skoncila nekomu na hlave) Jinak do internetu mi to jede kolem 100kbs, coz je vyrazne pres 32.

Old Post 09.03.2003 v 15:08
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 108 

Dneska jsem zase objevil ameriku. Rika se tomu retransmise. Po nastaveni
iwconfig wlanX retry 20
mam slusne spojeni i za soucasneho stavu linky. Retransmise sice nejsou idealni, ale snad to zatim nebude vadit.

V te souvislosti mam navrh na nastaveni prenosove rychlosti. Mozna by nebylo od veci dohodnout se na nejake prenovsove rychlosti na AP winelu. Nastavenim fixni rate by se take meli omezit ztraty paketu pri prepinani rychlosti.
Navrhuji zatim napstavit 5Mb.

Old Post 12.03.2003 v 17:11
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 109 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 12.03.2003 v 17:36
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 110 

Z vsesmerovkou na winel zatim zadny velky uspech. Narazil jsem ovsem na zajimavou vec. Simandl ma na strankach 180stupnovou sterbinovku. Zisk te antey je cca. 15dB, tzn. i kdyby se dali dve na slucovac tak by z toho bylo zhruba 12dB a je to slusna vsesmerovka.

Old Post 13.03.2003 v 08:08
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 111 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 13.03.2003 v 09:01
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 112 

Ja tu antenu ovsem kupoval urcite pred 16.1.2003 (viz moje stranky) navic antena je v soucastnosti na winelu smerem na arachne (tzn. cely winel pres ni jede do internetu) takze pokud ta antena ma nahodou o neco nizsi zisk nez ma mit tak to nevadi. Problem se zachycenim signalu u me plyne spis z toho ze v dobe kdy jsem to sito zkousel me nenapadlo otocit jim smerem na CVUT FA protoze to je zcela mimo smer a ze zacatku jsem navic mel jeste spatne polarizaci, coz situaci jen zhorsovalo.

Old Post 13.03.2003 v 14:48
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz