CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Bubenec/Dejvice: AP Node Winel
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
bertak22
Newbie

Registrován: 08.12.2002
Příspěvků: 2

Připojení v Papírenské Příspěvek č. 113 

Ahoj mám kámoše, který by měl zájem se připojit. Bydlí v Papírenskéí ulici u benzínky. Mohl by mu někdo pomoci to prokonzultovat? Sám o tom nic moc nevím.

Díky Bert

jeho telefon je 603 922 108 Petr

nebo mi stačí odepsat.

Old Post 30.03.2003 v 21:49
bertak22 je offline   Click Here to See the Profile for bertak22   Find more posts by bertak22   Click here to Send bertak22 a Private Message   Click Here to Email bertak22     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martinpr
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 17

jarní psaníčko winelínům Příspěvek č. 114 

__________________

Old Post 07.04.2003 v 22:34
martinpr je offline   Click Here to See the Profile for martinpr   Find more posts by martinpr   Click here to Send martinpr a Private Message   Click Here to Email martinpr   Visit martinpr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 115 

Antena je podle chaosova zdeleni v obcas pristupne brevnovsskem foru k mani na zapujceni, coz bych ja osobne uvital, nebot muj signal na winel je OK, ovsem signal od winelu ke me je kolisavost sama a spojeni je pro me stale prakticky nepouzitelne.

V teto souvislosti jsem take napsal jeden myslim dulezity prispevek na brevnovske forum a tyka se zalezitosti optimalizace vysilacich vykonu winelinu (napsal jsem to dobre? )

Shrnul jsem tam take 4 lidi o kterych vim ze se pripojuji na winel.
(ja, trinity, rojicek?, erozkos)
Jediny novy ucastnik je Erozkos (node Janus K Yikus) ip na konci 101.

Tusim minuly tyden jsem byl merit na node essme a Killy se tez tvari ze brzo bude vybaveni.

Mail na 4 vyse zminene mam, takze muzu zaslat.

Old Post 08.04.2003 v 13:51
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 116 

jak uz jsem psal martinovi; zatim jsem pripojeny k anonymnimu darci konektivity (Elle?), nicmene drive nebo pozdeji mi to zatrhnou, takze se pokorne vratim k Winelu a konektivite od xChaose ...

Old Post 08.04.2003 v 13:54
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 117 

__________________

Old Post 08.04.2003 v 15:17
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 118 

Samy uzitecny veci...

takze takle - na winel chceme pujcit vsesmerovku. Pokud nebudu mit packet loss 25% tak se opet zacnu zajimat jak je to s tou konektivitou od tebe.
Minuly tyden jsem byl na brevnovskem shromazdeni. Nejsem si jisty, ale myslim ze si tam koketoval i s jinejma prenosama nez mas v ceniku na brane vystavene ted.
Garantovana 32je fajn pro modemisty, to ze je tam sdilene vetsi pasmo je supr jen do te doby nez ho bude vyuzivat vicero lidi, pak to proste spadne na 32kb a to je to proc je to pro me nepritazlive.
Takze co ste nakonec na te schuzce dohodli? (odesel jsem driv)

Vsesmerovka co tam je ma vertikalni polarizaci. Ta co dela Zuska ma snad horizontalni? Pokud mas nejakou ASH k dispozici, staci ji dat na 2dny na winel, aby se videlo jesli to ma smysl, pak ji i klidne koupim(e).

BTW: To ze sem napsal ze se lidi pripojuji na winel este automaticky neznamena ze jsou do netu. Ja bych se mnohdy rad dostal aspona connected forum nebo jinam do CZF, bohuzel sam vis jak to vypada.

Old Post 08.04.2003 v 16:31
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 119 

__________________

Old Post 08.04.2003 v 17:50
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 120 

Dobre.. beru to.

V tuto chvili je na winelu kuriozni chyba. Winel ma na obou antenach nastaveno ESSID na winel.CZFree.Net, takze klient je povesena na sebe misto na arachne. Typl bych to na nejaky vypadek arachne pri kterem se managed zavesil na nejsilnejsi AP ktere nasel.. ale byl tam fakt dobry signal - 82/90.

Old Post 08.04.2003 v 20:49
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 121 

To se resi pridanim MAC adresy AP do klientova ignorelistu ;-D
..kazdopadne by me zajimalo, jestli by pri tomhle nejak slo vyuzit nwid, coz ma byt identifikator pro rozliseni siti se stejnym ESSID, jestli jsem to dobre pochopil..

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 09.04.2003 v 10:55
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 122 

Vim.

Ja tam tu konfiguraci torchu vylepsim. Zatim sme se ridili spis zasadou "dokud to funguje tak na to nesahej".

Old Post 09.04.2003 v 11:47
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 123 

Upravil jsem nastaveni winelu - krom jineho ted vysila skutecne na 4 kanale automaticky se vesel na 3 a ruseni se zda mensi. Uvidime v tydnu.

Old Post 11.04.2003 v 20:05
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 124 

2covex: to nove nastaveni kanalu jsem zatim netestoval...ja mam spojeni stale rock stable 1Mbit a 0%paketloss :-) ..ten 1Mbit mi zatim staci, kdyz nemam rychlejsi pripojeni na net (128ka). Je ale skoda, ze to tobe jede blbe :-( , snad ti ta zmena kanalu pomuze.....jinak pokud se nam podari poresit antenu se silnejsim signalem samo se na ni slozime, protoze o pripojeni pres chaose uvazuju i do budoucna. Pro me je dulezity nizky paketloss a do budoucna vzhledem k ruseni je rozumne signal zesilit...treba vylezu z 1Mbit nekam vyse :-) ...skoda te 12dB vsesmerovky za 4000,-

2chaos: ad AVH08 a horizont. polarizace . Drive jsem mel horizontalni polarizaci na JH a desne me rusil breez (teda velmi pravdepodobne), pri zmene na vertikalni a otoceni anteny na winel je to ok. Mama taky pocit, ze na vertikalni polarizaci vysila mene subjektu....ale to se uvidi az to vyzkousime v praxi

ad overbooking u 128ky to je celkem dobry, samozrejme uz se tesim na optiku a na to, ze se to zlepsi. Drive mi to jelo v noci docela rychle, a tak jsem veskery download nechaval na noc, abych nezatezoval pres den sit.....ale posledni dobou mi to jede v noci max 128 stejne jako pres den, coz je skoda...

__________________

=node karlos-orechovka=

Naposledy upravil [Y2k]Trinit][ 11.04.2003 v 21:59

Old Post 11.04.2003 v 21:38
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 125 

Uprimne se priznam ze jsem asi nejvzdalenejsi pripojeny ucastnik na winel pres ten dejvickej smog a tedy nastaveni jsou tedy urcite ovlivneny mymi moznostmi testovani.
V tuto chvili mam packetloss 0% a signal mi v podstate nekolisa takze je to uplne super. Jak jsem ale rekl, az pracovni den ukaze.. Kdyby to bylo takle pujdu se rozloucit s UPC.

BTW: Pokud si tohle psal pres to pripojeni tak uz si ho otestoval.

Old Post 11.04.2003 v 22:17
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 126 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 12.04.2003 v 19:59
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 127 

optimalni je nastavit na AP 5.5 Mbps, nema to vubec vliv na realne prenosove rychlosti (ty jsou okolo 3 Mbps, v ramci site samozrejme), akorat to snizi packet loss.

Uz se tesim, az mi nahlasi nekdo dalsi nez jen karlos-orechovka svoji pozadovanou rychlost, ip adresu a fakturacni udaje!

v nasich /etc/hosts zatim nikdo jiny neni.

jo, a asi se pres vas bude pripojovat baba-net, mimochodem...

__________________

Old Post 12.04.2003 v 21:17
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 128 

2covex: tak prave testuju spojeni na winel: signal se mi zvysil, rychlost se zvedla z 1MBit na 2Mbit/sec ....zvysil se paketloss -cca na 5%, ale velmi pravdepodobne to je zvysenim rychlosti na 2Mbit, jeste vylezu na strechu a trochu to posteluju. Jinak se ta zmena zda zatim good, ale uvidi se casem pri provozu v tydnu ...

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 13.04.2003 v 20:25
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz