CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Budějovická - AP Heaven
1234567891011
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
truhlik
Newbie

Registrován: 27.03.2004
Příspěvků: 21

Question nový člen Příspěvek č. 97 

zdravím, rád bych se připojil na tento nod, ale nevím kde mám začit mohli byste mi posla nějaké onformace či odkazy na stránky? koukal sem se na fotky a s dostupnosti by snad neměl být problém.
zatím

Old Post 27.03.2004 v 12:43
truhlik je offline   Click Here to See the Profile for truhlik   Find more posts by truhlik   Click here to Send truhlik a Private Message   Click Here to Email truhlik   Visit truhlik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
libor
Senior Member
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 22.05.2002
Příspěvků: 726

Re: nový člen Příspěvek č. 98 

Old Post 27.03.2004 v 23:58
libor je offline   Click Here to See the Profile for libor   Find more posts by libor   Click here to Send libor a Private Message     Visit libor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
truhlik
Newbie

Registrován: 27.03.2004
Příspěvků: 21

Příspěvek č. 99 

jo, nod vmape mam zaneseny, mel by se jmenovat truhlik. koukal sem na stranky heaven.czfree.net, ale zadny FAQ jsem nenasel.
zkusim se tedy spojit s dodem,
diky a zatim

Old Post 28.03.2004 v 10:16
truhlik je offline   Click Here to See the Profile for truhlik   Find more posts by truhlik   Click here to Send truhlik a Private Message   Click Here to Email truhlik   Visit truhlik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
truhlik
Newbie

Registrován: 27.03.2004
Příspěvků: 21

zmereni sily signalu? Příspěvek č. 100 

opet ja,
nenasel by se mezi vama nejaky dobrodinec, jenz by mi prisel zjistit silu signalu s plechovkuo? na antenku karty se jen obcas zachyti nejakej naznak signalu, tak bych rad vedel, jestli se mam pustit do vyroby plechovky, nebo radsi sehnat neco jinyho.
diky predem

Old Post 30.03.2004 v 08:36
truhlik je offline   Click Here to See the Profile for truhlik   Find more posts by truhlik   Click here to Send truhlik a Private Message   Click Here to Email truhlik   Visit truhlik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikim
Newbie

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 67

Re: zmereni sily signalu? Příspěvek č. 101 

Old Post 30.03.2004 v 13:46
Mikim je offline   Click Here to See the Profile for Mikim   Find more posts by Mikim   Click here to Send Mikim a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 102 

truhlíkovi: já tě jako fakt nechápu, proč myslíš, že jsem ti dával svoje číslo ?
jsi od Hevanu 467 metrů. když se podíváš do mapy, tak vidíš, že jsou připojení i lidé, kteří bydlí dál než ty. co myslíš, budeš mít signál nebo ne ?

Old Post 30.03.2004 v 13:54
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
truhlik
Newbie

Registrován: 27.03.2004
Příspěvků: 21

to dodo Příspěvek č. 103 

nepochybuji o tom, ze bude u me signal pouze jsem chtel vedet zda staci na vzdalenost 500m plechovka.

O vikendu budu vyrabet.

Old Post 31.03.2004 v 19:40
truhlik je offline   Click Here to See the Profile for truhlik   Find more posts by truhlik   Click here to Send truhlik a Private Message   Click Here to Email truhlik   Visit truhlik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jazzman
Newbie

Registrován: 25.03.2003
Příspěvků: 12

kousek od nebe Příspěvek č. 104 

Zdravim
Jsem cca 270 m od Heavenu,prima viditelnost,bydlim v druhem patre,tak jsem si rikal,ze by měla stacit jenom nejaka mensi antena,tudiz jsem si opatril tu PAN-10 od i4 s PCI kartou Asus 130b,ale je to dost slabota.Nevim,jestli neco nedelam spatne,od Havenu dostanu IP, signal quality podle nejakyho grafu karty je asi 30% a link kvality tak 68% a pokud se snazim pingnout na DHCP tak jsem rad,ze se mi povede jeden z 10 .Nastaveni karty probehlo vicemene automaticky a hlasim se pod kanalem 1.MOhl by mi nekdo poradit,prosim?
R.

Old Post 03.04.2004 v 09:39
Jazzman je offline   Click Here to See the Profile for Jazzman   Find more posts by Jazzman   Click here to Send Jazzman a Private Message   Click Here to Email Jazzman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 105 

truhlik: jo, plechovka by mela stacit. třeba ted jsem chycenej plechovkou na 750 metrů. ne na heaven, ale úplně jinde.

jazzman: kam si pingáš ? na 10.23.13.1 ? a s takovým signálem by všechno mělo být v pořádku. nevím, kde je chyba.

na stránkách jsou skripty, které by vám měly pomoct při diagnostice problému. jinak základní příkazy jako ping a tracert a ipconfig je povoleno používat :-)))

777 676 040

Old Post 04.04.2004 v 10:07
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jazzman
Newbie

Registrován: 25.03.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 106 

Dodo:jasne,ping je na 10.23.13.1 a kdyz jsem zkousel pouzit jenom pigtail a PC jsem dal na okno,tak se signal snizil asi o 8%,ale chova se to stejne(1 z 10 az 20).Pripojeni se stridave meni z 11Mbitu na 5,5:Chytam i nejake jine AP(nejaky Cafe..),jeste tam jsou udaje o ruseni,ale tam nevim,kolik je norma.Takze si myslim,ze problem bude asi v antene,ale rad bych vyzkousel pouzit i jinou kartu.
truhlik:zdravim,chtel jsem se zeptat,jakou mas kartu(XI-626) a zda by ses s ni nemohl nekdy zastavit.Zajimalo by me,jestli to neni jenom nejaka systemova chyba u me.Diky

Old Post 05.04.2004 v 08:47
Jazzman je offline   Click Here to See the Profile for Jazzman   Find more posts by Jazzman   Click here to Send Jazzman a Private Message   Click Here to Email Jazzman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 107 

2Jazzman:
Silu signalu zjistuj pomoci programku NetStumbler, vykasli se na prosentualni vyjadrovani (nebo ty vis procenta z ceho?).

Ale z te sily signalu a z obrovskyho pl usuzuju ze v antene to nebude, zkus vymenit kartu. Nebo te nekdo velmi silne rusi.

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 05.04.2004 v 09:19
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
truhlik
Newbie

Registrován: 27.03.2004
Příspěvků: 21

Příspěvek č. 108 

Old Post 06.04.2004 v 09:53
truhlik je offline   Click Here to See the Profile for truhlik   Find more posts by truhlik   Click here to Send truhlik a Private Message   Click Here to Email truhlik   Visit truhlik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jazzman
Newbie

Registrován: 25.03.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 109 

Vážně jsem z toho jelen...
projel jsem snad všechno možný v nastavení karty,zkoušel jsem spoustu různejch věcí,ale nic.Nemohl by mě nějakým způsobem blokovat Heaven,já nevim,třeba na základě neznámý MAC adresy?Zatím jsem si všiml,že mi je přidělována pokaždé stejná IP

=PJ= Azzie:Netstumber je dobrej,ale ukazuje mi to samý,co Control center od Asusu,těch 26% (třeba)v grafu karty je asi odstup signálu od hluku v Netstumbler je pak noise -100 a signal -74

truhlik: vim,že to je dost drzý,taky jsem novej,ale jestli bys měl někdy chvilku stavit se s kartou moc bych to ocenil.Snad bych se ti mohl nějak revanšovat:-)

Nechci to nechat na náhodě,takže jestli máte někdo doma přebytečnou kartu na otestování, a mohl byste jí postrádat tak na jeden dva dny, dejte, prosím, vědět.

Každou radu uvítám.

Dík
R.

Old Post 06.04.2004 v 10:58
Jazzman je offline   Click Here to See the Profile for Jazzman   Find more posts by Jazzman   Click here to Send Jazzman a Private Message   Click Here to Email Jazzman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 110 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 06.04.2004 v 16:54
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 111 

na sílu signálu moc nedejte. zajímavý je ping na server.

dhcp přiděluje stejné mac adrese pořád tu samou ip adresu. to je fuk, tím se nezabývejte.

vysíláme na 1. kanále s VERTIKÁLNÍ, tj SVISLOU polarizací.

Old Post 06.04.2004 v 18:00
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jazzman
Newbie

Registrován: 25.03.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 112 

Tak to vypadá,že to bude asi kartou.Dočetl jsem se tady někde na fóru,že s tim měl někdo úplně stejnej problém.ale nějak to neřešil a kartu vrátil.Zase tam byli i jiný lidi,který nemají vůbec problém.Zkusim reklamaci nebo výměnu s doplacením za jinou.
Díky za podporu!
R.

Old Post 07.04.2004 v 10:59
Jazzman je offline   Click Here to See the Profile for Jazzman   Find more posts by Jazzman   Click here to Send Jazzman a Private Message   Click Here to Email Jazzman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz