CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > WiFi připojení - Spoje Net
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
stepan76
Newbie

Registrován: 28.12.2017
Příspěvků: 3

WiFi připojení - Spoje Net Příspěvek č. 1 

Zdravím,
rád bych se zeptal, jak můžu zlepšit kvalitu wifi signálu a rychlost připojení internetu od Spoje Net. Mám nově tarif "home 300", který běží zatím pokusně na 2,4 GHz (používám starší anténu a router na 2,4 GHz). Z mého okna, kde mám umístěnou anténu, je přímý viditelný kontakt na stožár domu s vysílací anténou (asi 80 m), na kterou jsem připojen (přístupový bod-uživatel: Sten). Pomocí směrové panelové antény dosáhnu na max intenzitu signálu 70%, jak zobrazuje router na "Site Survey". Rychlost měřená na stránkách Spoje Net je 4,1 / 2,2 Mbit/s, na stránce Lupa.cz je 4,5 / 5,5 Mbit/s.

Zkusil jsem směrovou parabolickou anténu (14 dBi, 30 cm) a dosáhl jen 75% intenzity signálu, více ne. Rychlost byla zhruba stejná (Spoje Net: 4,3 / 2,3 Mbit/s; Lupa.cz: 4,7 / 5,5 Mbit/s). Měření jsem prováděl v noci několikrát za sebou a vyhodnotil zhruba průměr.

Tarif home 300 nabízí rychlost až 8 Mbit/s, zajímalo by mě, jestli na starší frekvenci 2,4 GHz mohu také dosáhnout udávané hodnoty 8 Mbit/s. Pokud s tím máte někdo zkušenost, lze očekávat při přechodu na 5 GHz zrychlení internetu a lepší signál, a nebo to bude v mém případě zhruba stejné? Má smysl na tuto krátkou vzdálenost pořizovat velkou parabolickou anténu, když rozdíl oproti panelové anténě byl jen nepatrný?

Děkuji moc za Vaše rady a případná doporučení.

Štěpán

---- zařízení:
anténa: Waveant WA14-24P (14 dBi, 30 cm průměr, 2,4 GHz)
router: WA-2204A (2,4 GHz)

Naposledy upravil stepan76 31.12.2017 v 01:55

Old Post 29.12.2017 v 02:40
stepan76 je offline   Click Here to See the Profile for stepan76   Find more posts by stepan76   Click here to Send stepan76 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepan76
Newbie

Registrován: 28.12.2017
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 2 

Nemáte prosím nějaké zkušenosti s připojením od Spoje Net, jak moc se liší příjem wifi na 2,4 GHz v porovnání s 5 GHz (802.11n)? Jsem v lokalitě Praha 6 - Dejvice, Na Beránce 3. Budu rád za každý příspěvek k tématu vlákna.

Štěpán

Old Post 03.01.2018 v 00:36
stepan76 je offline   Click Here to See the Profile for stepan76   Find more posts by stepan76   Click here to Send stepan76 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vitex
Cyber Hippie
zastupce cloudu 10.111


Registrován: 13.07.2002
Příspěvků: 194

Spoje net Příspěvek č. 3 

Ahoj, prosim o trpelivost dam echo nekomu ze Spoju at ti na to odpovi ...

__________________

Old Post 03.01.2018 v 16:18
Vitex je offline   Click Here to See the Profile for Vitex   Find more posts by Vitex   Click here to Send Vitex a Private Message   Click Here to Email Vitex   Visit Vitex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
harvie
Newbie

Registrován: 02.05.2010
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 4 

Hele horsi HW nez mas asi uz mit nemuzes. Tohle by ti spoje nikdy ze svy vule nedaly, muze to bejt z doby, kdy byly spoje jeste Arachne Labs, ale i tak nevim nevim. To sis spis instaloval sam pred deseti lety ne? :-D Upgrade na 5GHz je naprosto zasadni z mnoha duvodu, doporucuju zavolat na helpdesk a domluvit si to. Ale zrejme si budes muset jednorazove zaplatit hardware.

Old Post 03.01.2018 v 20:24
harvie je offline   Click Here to See the Profile for harvie   Find more posts by harvie   Click here to Send harvie a Private Message     Visit harvie's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepan76
Newbie

Registrován: 28.12.2017
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 5 

Díky za zprávu,
to vybavení je hodně provizorní, sám jsem to poskládal z různých vyřazených kousků, Spoje Net to neinstalovali. Dohodnul jsem se s nimi, že to nejdřív zkusím na 2,4 GHz s tím, co mám, a pak si případně seženu hardware na 5 GHz a nechám přepnout wifi na standardní frekvenci 5 GHz.
Jsem rád, že tedy od 5 GHz wifi můžu očekávat podstatné zlepšení. Jen bych měl dotaz, bude v mém případě stačit panelová směrová anténa na těch 80 m, nebo už je zapotřebí parabolická anténa? Technik od Spoje Net mi po telefonu řekl, že to takhle nejde odhadnout a nutno přímo zkusit (poslal jsem mu předem stejné údaje, jako jsou v tomto vlákně). Mně by stačila i nižší rychlost okolo 6 Mbit/s, bohužel totiž asi nebudu moct instalovat velkou parabolickou anténu na střechu, tak proto ta improvizace. Díky za odpověď.

Old Post 03.01.2018 v 23:28
stepan76 je offline   Click Here to See the Profile for stepan76   Find more posts by stepan76   Click here to Send stepan76 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz