CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > CSAT ISM 24dBi a jede to strasne HELP
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Post CSAT ISM 24dBi a jede to strasne HELP Příspěvek č. 1 

Zdravim,

Prave jsem vymenil mou starou vyzkousenou Conniferku z MMDS
se ziskem tak 17dBi za fungl novou CSAT ISM 24dBi od i4 a
co se nestalo .... jede to o dost hur.
- kvalita a sila signalu slu dolu o 1/3 az 1/2


V cem je zakopanej pes??
Konektory, sesroubovani, nasmerovani - v tom nemuze bejt
problem... stravil jsem na strese s timhle ted dost casu.
VSe dle meho OK, zkousel jsem i ruzne povysouvat ozarovac,
premerovat vzdalenosti... zda neni vadnej kousek...
Ozarovac jsem pravda nerozebral, ale to bych nevidel jako problem....
Kabelu tu mam 24m belden1000, chodilo to s nim bez problemu.

TAKZE:

Ted prijimam signal na stroji s Woknama, linux tam nemam cas ladit - uz mam pripravenej disk. Jen neni cas. Muze bejt problem s vykonem?? Nevim jakym zpusobem ho wokna konfigurujou.. pri kazdym restartu? Mam preinstalovat - pripadne vyndat kartu??
(samozrejme zcomax xi 626)
- Mam uz konecne nakopmout Linuxe a postelovat?
- Muze bejt nekde jinde zakopanej pes?
diky

U.

BTW: Vim ze ta ISM 24dBi ma 13° vyrazovaci uhel, ale nasmeroval jsme ji fakt solidne. Taham signal na 2km.

Old Post 08.02.2003 v 12:49
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drobecek
Newbie

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 24

ISM 24 Příspěvek č. 2 

Typem antény to určitě nebude (jedině její výrobní vadou). Sám jí provozuji na AP vzdálený 1km + 23m kabelu H1000. Koukni jak na tebe tvoje AP vysílá. Já ji musel otočit o 90° kůli polarizaci. Předtím mi jela tak na40% a po otočení 89 - 95% kvality signálu.
Jinak je problém asi uvnitř antény :(

Old Post 08.02.2003 v 14:02
drobecek je offline   Click Here to See the Profile for drobecek   Find more posts by drobecek   Click here to Send drobecek a Private Message   Click Here to Email drobecek   Visit drobecek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Re: CSAT ISM 24dBi a jede to strasne HELP Příspěvek č. 3 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 08.02.2003 v 14:02
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Hmmm Příspěvek č. 4 

No nevim zatim zadna zmena.
Polarizace je normalka vertikal. To je vyzkouseny.
Jde mi o to ze ten spoj behal daleko lip a s horsi antenou a ted
na ho.... Rku li to tak rici.

Jedu na 2km vzdalenou vsesmerovku pro upresneni.
Jediny co me napada je postelovat ten vykon.
Nebo to jit do i4 vyreklamovat coi testnout jinej ozarovac.
U.

Old Post 09.02.2003 v 15:54
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Vyreseno... Příspěvek č. 5 

Takze vazne byl v haji ten ozarovac.
....
Dalo mi to ale zabrat, furt jsem si rikal ze je to nova ISM za 2600,-
tak to musi bejt ok a vono h....
Kdyz jsme tam dal jinej z me jiz zminovane Conniferky tak to slape jako 24dB antena.. tak jak ma.
Zitra to beru do i4 na vymenu.
Nikdy nicemu neverte.
U.

Old Post 18.02.2003 v 23:38
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drobecek
Newbie

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 24

Unhappy Podobný problém Příspěvek č. 6 

Jsem si koupil XI-626 a ona šlapala, ale na poloviční výkon oproti jiné kartě 626. Já měnil vše za kartou až k anténě a stále slabý signál. Já chtěl už i měnit gumy na autě , no a vona to XI-626 si řekla že na 100% nepojede.

Old Post 19.02.2003 v 05:25
drobecek je offline   Click Here to See the Profile for drobecek   Find more posts by drobecek   Click here to Send drobecek a Private Message   Click Here to Email drobecek   Visit drobecek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eaglecz
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 7 

tak ma mala zkusenost
26HP ma signal level -64 dBm
kdyz ji nahradim ISM 24 dB s obdelnikem, spadne mi to na -85dBm

26HP ma link kvalitu 36 (signal si nepamatuji)
ahradil jsem ji 24 dB obdelnikem a mam link kvalitu maximalne 14
kdyz trochu deformuji to sito, stoupa to na 16 a dale...

ISM 24dB anteny jsou ty nejvetsi mega shity jake jsem mel v ruce.
zitra vecer tam na test dam 22 HP a jsem zvidavej, co bude jinak
(ano ano karty jsem menil, kabely jsem menil a tak)


jeste nejaka zkusenost s obdelnikovejma antenama vs. HP ?

Old Post 03.03.2003 v 00:03
eaglecz je offline   Click Here to See the Profile for eaglecz   Find more posts by eaglecz   Click here to Send eaglecz a Private Message   Click Here to Email eaglecz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

tak se podrzte... Příspěvek č. 8 

Takze , nemel jsem cas dat to sem jak to dopadlo cele.
U i4 jsem ji v pohode a bez problemu vymenil... (ozarovac neb jsem si myslel ze je to v nem)
Dam tam ten vymenenej a co se nestalo...
Veliky ho... Nebudu sprostej ale vysledek ten samy co predtim.
Kvalita signalu uplne dole
tz. signal level a link kvality :

z 33 - 40 % na 6-13%



Vrazil jsem tam zpet ten ozarovac z Connifera a vse OK.
Zkratka ISM CSAT24 povazuji za strasne anteny tak jak jsou.
Myslim ze problem bude v tomhle:
Udaje prodejce:

Vlastnosti ISM-24: kmitočtový rozsah 2150 - 2700 MHz, zisk 24 dBi,...

Muze mi nekdo vysvetlit jak je mozne dosahnout presnosti kvality zisku pro WiFi ve 2,4 Ghz ( v mezich asi tech 2,4 - 2,5 dle stadndartu 801.11b atd.) , kdyz pro to vlastne neni optimalizovana???


Rozsah 2150 - 2700 dava rozsah vlnove delky v radech nekolika centimetru. Jak pro se pro to da optimalizovat dipol ozarovace??
BLBE !!

Podel meho mi proto facha lepe ozarovac z Conniferky z MMDS ktery je na cca 2,3Ghz nez tohle. Napada nekoho neco jineho?
U.

BTW: Druhej den mi v i4 rekli ze ten co jsem jim vratil normalne beha. No tak ted uz jim to neberu .. otazkou zustava jak........

Old Post 08.03.2003 v 16:29
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Re: tak se podrzte... Příspěvek č. 9 

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 08.03.2003 v 16:55
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paulie
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 97

Příspěvek č. 10 

Old Post 09.03.2003 v 15:46
paulie je offline   Click Here to See the Profile for paulie   Find more posts by paulie   Click here to Send paulie a Private Message   Click Here to Email paulie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

hmm Příspěvek č. 11 

Jo tak to je presne muj pripad.
Tak ted nevim jestli to mam rozebrat a zjistit si pricinu sam.
Nebo se na to vykaslat a pockat co s tim udela prodejce.
No asi to druhe.
U.

Old Post 11.03.2003 v 09:45
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jirkab
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 15

Re: tak se podrzte... Příspěvek č. 12 

Old Post 11.03.2003 v 14:05
jirkab je offline   Click Here to See the Profile for jirkab   Find more posts by jirkab   Click here to Send jirkab a Private Message   Click Here to Email jirkab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eaglecz
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 13 

Mam docela prevratne novinky ohledne problemu s antena ... jak vam signal pada na 1/3 puvodni hodnoty , kde byl signal level -80 a ted je tam -90 a LQ 6-8 a podobne, jdu k tomu psat novy thead protoze si toto tema ten thead zaslouzi

Old Post 11.03.2003 v 21:28
eaglecz je offline   Click Here to See the Profile for eaglecz   Find more posts by eaglecz   Click here to Send eaglecz a Private Message   Click Here to Email eaglecz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Příspěvek č. 14 

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 12.03.2003 v 19:31
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4ShopNet
Member

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 434

Prohlášení k anténám CSAT - ISM Příspěvek č. 15 

__________________

i4 support personnel

Naposledy upravil i4ShopNet 13.04.2003 v 21:32

Old Post 13.03.2003 v 06:42
i4ShopNet je offline   Click Here to See the Profile for i4ShopNet   Find more posts by i4ShopNet   Click here to Send i4ShopNet a Private Message   Click Here to Email i4ShopNet   Visit i4ShopNet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 16 

Vymenuje se jen zaric nebo je treba prinest i to sito?

Naposledy upravil covex 13.03.2003 v 15:21

Old Post 13.03.2003 v 14:47
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz