CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Router s 3xXI626+1x3Com?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Router s 3xXI626+1x3Com? Příspěvek č. 1 

Ahoj,
jsem v techto vecech vicemene zacatecnik, proto omluvte pripadne nesrovnalosti... Precetl jsem spoustu prispevku ohledne stavby vlastniho linux routeru a potreboval bych se ujistit, jestli jsem vse spravne pochopil...

Abych nastinil situaci: existujici AP (Linksys WAP11)+klienti. Problem je, ze v okoli tohoto bodu, resp. primo pod nim (a v blizkem okoli) je signal nedostacujici, proto bych rad tento prostor s WAP11tkou pokryl z jineho mista dalsim AP...

A ted k veci - me pozadavky jsou tedy nasledujici: zalozit nove AP, ktere pokryje to stavajici (resp. se s nim pripoji/stejna sit). Dale bych tento novy AP rad pripojil k providerovi pomoci dalsi karty a aby to nebylo tak jednoduche, potrebuju jeste pripojit 1PC (funkce bridge) pres beznou sitovku.

Jestli jsem to spravne spocital, tak bych potreboval 2xXI626 karty na samotne AP+1xXI626 na pripojeni k providerovi + nejakou tu 3Comku ala bridge.

K mym dotazum: muze to takto fungovat? Bude mi to AP z XI626 komunikovat bez problemu s Linksysem (na to je tam ta druha wifi sitovka? - jedna jako normalni klient a jedna AP?)? Je mozne to dat vubec dohromady (otazka prostredku, IRQ apod. - nic jineho v tom routeru nebude, ani grafika).

Jeste bych rad upozornil ze o linuxu vim pouze nejake teoreticke zaklady jako prochazeni adresaru apod. ;-) V oblastech siti se ale pohybuji, tedy teoreticky vim oc se asi tak jedna a myslim ze s nekolika navody, ktere jsem si nasel bych to mohl v zakladu rozjet.

Dik za reakce, pripadne lepsi napady...

Milan

Old Post 17.02.2003 v 12:29
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

jeste dotaz Příspěvek č. 2 

Jeste jsem se chtel zeptat na mozna ruseni karet vedle sebe, jestli nebude problem tahnout vsechny 3koaxy (RLA-10) vedle sebe, delka asi 5m. Take by me zajimalo nastaveni kanalu na soft routeru, to ma kazda sitovka jiny (kolik jich celkem zaberu)?

dik
Milan

Old Post 17.02.2003 v 12:40
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 3 

Stavim neco obdobneho, ale jen 2xXI626. Zatim tam mam ovsem jen jednu 626ku. Jen co se mi podari rozjet ten bridge na 3COM, tak tam soupnu druhou 626ku, ktera se mi timto uvolni. Podle vseho, co jsem si tu procetl by to nemel byt problem. Jen by me zajimalo, zda muzu PC na ethernetu (3Com) dat stejnou tridu IP adresy jako AP. Predpokladam, ze jo.

Old Post 17.02.2003 v 14:08
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 4 

Pokud to budes bridgovat tak dokonce musis
(nastavujes totiz IP primo pro ten bridge)
Jestli ti to bude behat, tak bych mel zajem o konfiguracni skripty (nepodarilo se mi to korektne rozbehnout)
Na proximech mi to behalo, ale na XI626 ne
(je fakt ze na tech proximech to behalo na jadre 2.2 a tohle jsem se pokousel rozbehnout na 2.4.20.

Hodne stesti Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 17.02.2003 v 18:35
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kovis
Newbie

Registrován: 06.11.2002
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 5 

Zdravim vespolek!

O vikendu budu konfigurovat 2x XI-626 + 1x LAN. Zatim mi beha 1x XI-626 + 1x LAN bez problemu na 2.4.18 a WE 14. Pokud si vzpomenu, dam sem info.

Casem tam chci prihodit jeste treti XI-626 na providera, tak jsem sam zvedavy, jak to dopadne...

Old Post 17.02.2003 v 21:49
kovis je offline   Click Here to See the Profile for kovis   Find more posts by kovis   Click here to Send kovis a Private Message   Click Here to Email kovis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

pomoc Příspěvek č. 6 

Ahoj,
možná mě pošlete do háje :-), ale nenašel by se tu někdo, kdo by byl ochotný pomoci s linuxem po stránce instalační i konfigurační? Hlavně mám ale spíš problém se základními věcmi, jako třeba volba balíčků při překladu jádra apod, přesunutí takové nové distribuce na router...

Je mi trochu "studno" sem psát, pro mnoha zcela směšné, dotazy typu "Kde k sakru povolim zobrazení skrytých souborů v KDE apod." :-), ale to jsou právě ty drobnosti (.config), se kterými si neporadím. Učím se učím, ale bez základu se vědomosti těžce a hlavně pomalu rozšiřují...

chtěl bych konzultovat ale nemám s kým :(, ideální by byla komunikace po ICQ, nechci žádného linux-guru (není třeba), stačí někdo kdo se v tom trochu pohybuje...

PS: Nejsem z Prahy.

Milan

Old Post 25.02.2003 v 10:27
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guli
BSD Guru

Registrován: 15.05.2002
Příspěvků: 93

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 7 

Zjevne sis k tomu nevybral vhodnou vetev konference )
ale nevadi , priste pis kdyztak do temat ktera jsou k tomu urcena...
ozvi se mi na ICQ

__________________

Guli / Praha12.net Core Administrator ASN64527
mapper(oblast Prahy 12),
AP Platan owner
ICQ: 14215363

Old Post 25.02.2003 v 11:50
guli je offline   Click Here to See the Profile for guli   Find more posts by guli   Click here to Send guli a Private Message   Click Here to Email guli   Visit guli's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz