CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Konektivita do internetu
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Konektivita do internetu Příspěvek č. 1 

Tady by se mela vest debata o pripojeni k internetu. Tzn. zrejme diskutovat nabidky jednotlivych operatoru+jine moznosti (jako treba nabidka nejakeho free pripojeni v noci apod). At to mame pekne pokupe :-).

Old Post 19.02.2003 v 21:00
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albert.Einstein
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 160

Pripojeni Příspěvek č. 2 

NO vzhledem k tomu, ze u mne (NODE: AE01 - Hrabuvka) na dome je uz natahnuty PODA.CZ tak se zeptam jestli oni nam udelaji nejakou nabidku... BTW:myslim, ze max co oni umi popustit je 8Mbit.

Old Post 19.02.2003 v 21:12
Albert.Einstein je offline   Click Here to See the Profile for Albert.Einstein   Find more posts by Albert.Einstein   Click here to Send Albert.Einstein a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr.radegast
Junior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 170

Re:konektivita Příspěvek č. 3 

Já myslím, že je to super!!! Alespoň pro mne. Já přes Telecomunisty prosurfuju okolo 900-1100kč na dial-upu a ukazuje mi to 52kps. Pětikilo je optimální, teď bude záležet na tom, co se nám za to podaří na(u)smlouvat... Shakeu díky za další posun, doufám, že tu anténu, co mám v komoře už brzy opráším a naistaluju!!!

Old Post 19.02.2003 v 21:41
petr.radegast je offline   Click Here to See the Profile for petr.radegast   Find more posts by petr.radegast   Click here to Send petr.radegast a Private Message   Click Here to Email petr.radegast   Visit petr.radegast's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albert.Einstein
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 160

Pripojeni..... Příspěvek č. 4 

jednate nekdo s CESNETem nebo s GTS nebo ALIATEL nebo s nejaky jinym ISP? Nebo jestli mate nekdo nekde zname kamarady kteri by mohli zkusit zajistit lepsi pripojeni. No znate to ne. Znam lidi kteri znaji lidi... ;o) Tak se poptejte at mame z ceho vybirat..

__________________

AE e=m*c^2

Old Post 22.02.2003 v 14:40
Albert.Einstein je offline   Click Here to See the Profile for Albert.Einstein   Find more posts by Albert.Einstein   Click here to Send Albert.Einstein a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Konektiva - CESNET Příspěvek č. 5 

S připojením k cesnetu určitě nemůžeme počítat:

Cesnet je sí? určená POUZE pro vědevké, vzdělávací a výzkomné účely = mohou se tam připojit školy, vědecká pracovičtě (i komerční při podnicích)...
Ale určitě ne banda lidí, kteří s chcou propojit za účelem přístupu na Inet (stahování všeho) a nebo pro sdílení dat.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 22.02.2003 v 18:59
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d-h-s
Newbie

Registrován: 08.10.2002
Příspěvků: 13

Konektivita Gitty, Contactel a GTS Příspěvek č. 6 

Shake-u,
prosím Tě, já nestíhám kontaktovat lidi z těchto firem. Tento týden na to rozhodně nebudu mít čas. Stačí, když je oslovím příští týden, nebo se toho chceš poslat moje kontakty a ujmout se toho?
David

Old Post 24.02.2003 v 10:32
d-h-s je offline   Click Here to See the Profile for d-h-s   Find more posts by d-h-s   Click here to Send d-h-s a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
michaelth
Junior Member

Registrován: 19.12.2002
Příspěvků: 221

Příspěvek č. 7 

Ja myslim, ze ziskat gatewat do netu by mel byt zaklad. Idelani by bylo, kdyby se udelalo na VSB AP s gateway, klidne za podminek uvedenych u trgsnet. (Samozejme bychom se mohli slozit)

Paklize by AP existoval, rozhodne by se snaze sit vytvarela (rozsirovala), nez kdyby to fungovalo jako pouze sit nekolika pocitacu.

(Osobne bych onech 4000 kc na klienta okamzite vynalozil.)

Problem by ale byl pokud by transgas trval na onech 1Mbitech. Kdyby to slo stupnovat podle zajmu, bylo byto snaze utahnutelne.

Old Post 24.02.2003 v 14:55
michaelth je offline   Click Here to See the Profile for michaelth   Find more posts by michaelth   Click here to Send michaelth a Private Message   Click Here to Email michaelth   Visit michaelth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
henky
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 8 

Old Post 24.02.2003 v 16:56
henky je offline   Click Here to See the Profile for henky   Find more posts by henky   Click here to Send henky a Private Message   Click Here to Email henky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Talking internet Příspěvek č. 9 

K tomu internetu....shaku: ta cena je super!...ale co se stane kdyz nekdo net nebude chtit?..tak ho nedostane...ok, dalsi otazka na co tak rychlej net??Pocitate snad nekdo ze pres net budete tahat filmy, nebo mp3? To bych spis udelal p2p...nebo ftp v ramci site, ne?Na stahovani posty a stranek mi bohate staci 256kB/s,nebo se mylim?

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 24.02.2003 v 17:31
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr.radegast
Junior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 170

Re: Konektivita Gitty, Contactel a GTS Příspěvek č. 10 

Old Post 24.02.2003 v 22:56
petr.radegast je offline   Click Here to See the Profile for petr.radegast   Find more posts by petr.radegast   Click here to Send petr.radegast a Private Message   Click Here to Email petr.radegast   Visit petr.radegast's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

Pripojeni k Internetu Příspěvek č. 11 

O konektivitu v zacatcich se neobavejte, doufam, ze se mi podari byt na VSB v historicky kratke dobe. Prez mne muzete jit na Internet za 300/mes ftp,http,e-mail, je to ovsem sdilena 256kb, negarantuji rychlost. mam nazor - ted je nejdulezitejsi budovat a budovat. Pokud nebude funkcni sit, nebude se s nami nikdo bavit, nebot jsme na vode.

Old Post 26.02.2003 v 01:08
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kecup
Newbie

Registrován: 15.01.2003
Příspěvků: 5

Re: Pripojeni k Internetu Příspěvek č. 12 

Old Post 26.02.2003 v 18:01
Kecup je offline   Click Here to See the Profile for Kecup   Find more posts by Kecup   Click here to Send Kecup a Private Message   Click Here to Email Kecup     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

Jen kvuli inetu? Příspěvek č. 13 

Podivej, pokud chces aby Ti firmy ometaly zadek, nepotrebujes pripojeni do CZFree.net. Pokud chces neco umet a zkouset nove veci, pak je pro Tebe dulezite spojeni s ostatnimi vlastnima rukama. Ja vim, ze dnes vsemu vladnou penize, ale zkus si procist smlouvu s majitelem rozvodu, jestli se muzes svobodne spojovat s CZFree. My se zde snazime budovat sit, ktera bude rychla po cele Ostrave, pripadne republice a ne jen v ramci Tveho baraku. Pokud nemame alespon zaklad site (mi uz funguji dva body), tak ISP nemaji o cem se s nami bavit. Toto je ale uz v behu, a pripojeni (alespon pres Zabreh mozna i jinde) je, takze je treba cist a pokud jses pouze konzument tak neprudit , pripadne se vyburcovat a stavet. Ale jinak i Tvuj nazor je v ramci Free bran na vedomi s vedomim, ze dnes je takovyto nazor ve spolecnosti prevladajici

Old Post 26.02.2003 v 21:25
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kecup
Newbie

Registrován: 15.01.2003
Příspěvků: 5

Post spis jak to kdo bere... Příspěvek č. 14 

Ok, radeji jsem si svuj prispevek jeste 1 precetl, mam pocit ze reagujes na veci, ktere jsem vubec nenapsal. O Erkoru jsem psal jen proto, ze by to mohl byt potencialni dodavatel konektivity do CZfree Ostrava, coz se ostatne momentalne snazim zjistit (nabidka pro firmy za 4.500kc mesicne). Ze se prez ne v relativne kratke dobe a za predem jasnych podminek pripojim a jak rikas ty - necham si ometat prdel - je jina vec a mozna jsem tady o tom nemel tak podrobne psat. Jen me napadlo, ze by tahle informace byla nekterym lidem uzitecna. Proto i to info o rychlosti rozvodu v ramci baraku, netusim proc si myslis ze jsem chtel srovnavat ethernetovy rozvod v dome a metropolitni wi-fi sit.

Jadrem meho prispevku bylo, ze spousta lidi jde do CZFree Ostrava kvuli konektivite do Inetu (ano, jsem si vedom ze CZFree neni ISP, ale takhle to podle me je) a nejen pro sdileni a pareni, proto by se melo jednat s ISP a az pak po lidech (rozumnej siroke verejnosti, nejen skupine nadsencu) chtit at kupuji a montuji zarizeni. Ja teda alespon vychazim z toho, co mi rekli lidi se kteryma jsem o projektu CZFree v Ostrave mluvil. Vetsina by byla ochotna budovat sit, ale az ve chvili kdy budou konkretni informace ohledne inetu - mozna konzumenti, ja myslim ze racionalne uvazujici lidi. Jestli je podle Tebe muj nazor ve spolecnosti prevladajici, tak mozna neni spatny, 3.000Kc je pro nekoho za moznost umet a zkouset nove veci trochu moc.

Ja si myslim ze pokud chceme oslovit co nejvic lidi, chce to jasnou predstavu o podminkach konektivity do inetu, jinak bude CZfree jen projektem skupiny nadsencu. Jestli je tahle myslenka pro Tebe neprijatelna, tak to ber tak, ze Inet je lakadlo, stejne jako mozna v budoucnu VoIP, wi-fi mobily atd.

Co se ISP tyce, vyse jmenovany poskytovvatel je ochoten jednat a myslim, ze se mame o cem bavit i v teto chvili, kdy je sit jeste v plenkach.

Howgh!

Old Post 27.02.2003 v 19:01
Kecup je offline   Click Here to See the Profile for Kecup   Find more posts by Kecup   Click here to Send Kecup a Private Message   Click Here to Email Kecup     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

CZFree - internet nebo share? Příspěvek č. 15 

Jsem téhož názoru:
CZFree bez Internetu je hračka pro nadšence s minimem praktického využití. I pokud bude Internet nějak "v malém" - tedy tak že někdo poskytne max. dalším 2 lidem svoji linku - tak tady nedostanem "normální" lidi, protože pro ně bude složité si net domluvit - a? je tu třeba 150 netových bran soukromě, ale měla by pro začátek být alespoň jedna (právě jedna) oficiální - kde by se mohl bez větších problémů připojit kdokoliv za cenu, která by nemusela být nejvýhodnější, ale každopádně lepší než další komerční řečení.

Ja jsem se dival na nabídku Contactelu - 3MB linka, vyšlo by to tak 750 na osobu (už nevím, jak přesně jsem to počítal). A taky si myslím, že by se ta cena dala srazit - oni počítají s připojením "poslední míle" pomocí FrameRelay (myslím Star21Networks) a nám by stačil ethernet ta VŠB - podstatně levnější!

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 27.02.2003 v 21:08
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

omluva Příspěvek č. 16 

kdyz jsem si precet Tvuj puvodni prispevek tak jsem si uvedomil, ze jsem se rozohnil nepravem. Asi jsem uz alergicky na lidi, kteri se vozi v dvoulitrovem mercedesu, PC maji jak vanocni stromecek, ale pro sve deti nejsou ochotni investovat vubec nic a poku ano tak jednu korunu se splatkami po dobu peti let. :-) ( Decka se pak houfuji ve strasidelne konfiguraci kolem domu a nevedi roupama co delat ).
Jak jsem si myslel, ze jsem flegmo, tak to asi neni pravda.
Tak se nezlob, koneckoncu totoje o konektivite do internetu. Ale pres to, budovat, budovat nebo nez vybudujem, tak telekomisti slevni :-) a my pak uz nezviklame vubec nikoho ( zkus presvedcovat lidi, kteri si uz koupili modem a v podstate je mu jedno, komu plati svych 270 Kc - nevi o cem je neomezeny - krome rychlosti - pristup. )
howgh, dal uz prudit ja nebudu (doufam) :-)

Old Post 27.02.2003 v 21:16
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz