CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > Odstranění resetů karty (při špatném signálu)
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

různé kombinace Příspěvek č. 49 

Ahoj lidi,
moc vás prosím pokud chcete znovu a znovu probírat nové a jiné železo, jiné operační systémy a jiné ovladače, tak si prosím založte speciální diskusi.
Jinak se to tu znepřehlední a člověk který má linux s hostap tady najde prd.

Tato diskuse je o linuxu a hostap na libovolném železe (na železe to totiž, jak se zdá, nezáleží) a situaci kdy počítač tuhne a v logu je plno hlášek o resetování wifi karty a tedy v situaci kdy signál je mizerný a vypadává.

Sytý hladovému nevěří a tak tvrzení "mě to nepadá mám silný signál a silný stroj" je bohužel dost často argumentem, proč se tímto nezabývat. Je to, podle mě, chyba. Všichni s hostap máme ten samý kód (já už ne ) a jakmile si uměle zkusíte zhoršit signál, tak s velkou pravděpodobností budete mít tyto problémy.
Chyba je, podle mě, v ovladačích, které řeší situaci, kdy z karty nedostane signál, resetem karty.

Jako příklad uvedu situaci, kdy na node újezd StB a Fyzik přeinstalovali kartu a po nabootování jim tamní router neustále tuhnul. A to velmi. A čím to bylo? No tím, že si neš?astnou náhodou zatáhli za kabel k anténě a kabel jim povyjel z konektoru. V tu ránu měli signál nula nula nic a router byl univerzální padátko. Celý příběh je v connected fóru a stal se někdy v listopadu nebo prosinci.

Osobně si myslím že wlan-ng a nebo BSD jsou bezva nápad, který stojí za to zkusit. Tady to ale, pěkně prosím, je OT.

hezký den

__________________

Naposledy upravil simandl 14.03.2003 v 12:49

Old Post 14.03.2003 v 12:35
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: různé kombinace Příspěvek č. 50 

Old Post 14.03.2003 v 13:22
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wentasah
Member
zastupce cloudu 10.21


Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 29

IDE? Příspěvek č. 51 

Nevim jestli to neni taky trochu OT.

Jenom me napadlo, jestli padani routeru nemuze byt zpusobeno IDE subsystemem v Linuxu. Pokud vim, tak ten dovede zablokovat vsechna preruseni na desitky milisekund. Nema nekdo v routeru SCSI disky?

__________________

Wentasah

Old Post 14.03.2003 v 13:24
Wentasah je offline   Click Here to See the Profile for Wentasah   Find more posts by Wentasah   Click here to Send Wentasah a Private Message   Click Here to Email Wentasah   Visit Wentasah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: IDE? Příspěvek č. 52 

Old Post 14.03.2003 v 14:02
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Re: Re: různé kombinace Příspěvek č. 53 

__________________

Old Post 14.03.2003 v 14:17
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 54 

Old Post 15.03.2003 v 22:29
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

no jo Příspěvek č. 55 

koukám na to a asi by se to dalo zapojit do hry.
O tom HZ jsem ted někde něco četl a souvisí to s něčím jako jemnost rozlišení času vzniku přerušení v jádře. Těch úseků je tuším zrovna HZ za sekundu.
Lze jí nastavit v nějakém souboru před překladem jádra a bylo doporučeno ji zvětšit. Víc si už nevybavuju.

Prostě to vypadá že víc resetů najednou může škodit a řešit se to dá hrubou silou (třeba styl 200. reset ) a nebo nějak rafinovanějc. Třeba uschopněním tohohle kódu.

Já jsem se zase přes víkend k tomu nedostal (drátovali jsme na Proseku osu kozel-orgj-johanka-jablonecka )

__________________

Old Post 17.03.2003 v 00:48
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
libor
Senior Member
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 22.05.2002
Příspěvků: 726

Příspěvek č. 56 

Old Post 18.03.2003 v 08:01
libor je offline   Click Here to See the Profile for libor   Find more posts by libor   Click here to Send libor a Private Message     Visit libor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cxl
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 57 

Old Post 18.03.2003 v 12:30
cxl je offline   Click Here to See the Profile for cxl   Find more posts by cxl   Click here to Send cxl a Private Message   Click Here to Email cxl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

soda Příspěvek č. 58 

tak nám zatuhnul router kozel který jede "200. reset". V logu je následující
Mar 20 18:47:54 kozelrouter kernel: wlan0: trying to reset, skipping
Mar 20 18:48:04 kozelrouter kernel: wlan2: trying to reset, skipping
Mar 20 18:48:04 kozelrouter kernel: wlan2: going soon to reset, now skipping
Mar 20 18:48:12 kozelrouter kernel: wlan2: trying to reset, skipping
Mar 20 18:48:12 kozelrouter kernel: wlan2: going soon to reset, now skipping
Mar 20 18:48:19 kozelrouter kernel: wlan0: trying to reset, skipping
Mar 20 18:48:20 kozelrouter kernel: wlan2: trying to reset, skipping
Mar 20 18:48:20 kozelrouter kernel: wlan2: going soon to reset, now skipping
Mar 20 18:49:09 kozelrouter kernel: wlan0: trying to reset, skipping
Mar 20 18:49:10 kozelrouter kernel: wlan2: trying to reset, skipping
Mar 20 18:49:10 kozelrouter kernel: wlan2: going soon to reset, now skipping
Mar 20 18:49:15 kozelrouter kernel: wlan0: trying to reset, skipping
Mar 20 20:41:58 kozelrouter syslogd 1.4.1: restart.
bře 20 20:41:58 kozelrouter syslog: syslogd startuje succeeded
Mar 20 20:41:58 kozelrouter kernel: klogd 1.4.1, log source = /proc/kmsg started.
Mar 20 20:41:58 kozelrouter kernel: Linux version 2.4.21pre2-r1 (root@simlin) (gcc version 2.96 20000731 (Red Hat Li

asi by bylo dobrý uvést něco o routeru. Je to šunka P90 se třema kartama (2x x626 klient wlan0 a ap wlan1 a dlink klient wlan2) a vždycky padal méně často než můj router (asi kvůli tomu, že má lepší signál)
Po aplikaci "200. resetu" se nehroutí až teď

Co se vlastně stalo? No to kdybych věděl ale z logu je jasný že oba klienti wlan0 a wlan2 vesele skákali na reset ale ten se nevykonával. Ale wlan2 už jela na 200. reset a tak to vypadá že stroj zatuhnul i když na něj přišel jediný reset široko daleko.
Budu pokračovat ve spekulacích a dovolím si tvrdit, že počet resetů jen (ale zato dost) zvyšuje pravděpodobnost zatuhnutí ale není příčinou tuhnutí. Zdá se že něco prohnilého se děje během resetu. Chtělo by to tedy soustředit se nejen na počet resetů a na podmínky jejich vzniku, ale i na vlastní reset rutinu.

__________________

Naposledy upravil simandl 21.03.2003 v 02:41

Old Post 21.03.2003 v 02:38
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 59 

Nekdo, myslim Xchaos psal o tom, ze HostAP pod linuxem nemaskuje behem resetu karty IRQ, takze pokud prijde packet a aktivuje IRQ, computer nema sanci. Pod FreeBSD je pry maskuje a nepada. NEvim, jak to pomuze, kdyz ten reset ve skutecnosti neporbiha, ale treba jo. zna nekdo skutecny duvod resetu? Neslo by je odstranit uplne?

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 21.03.2003 v 08:25
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

experimentálně Příspěvek č. 60 

__________________

Naposledy upravil simandl 27.03.2003 v 01:26

Old Post 26.03.2003 v 23:01
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikulas
Member

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 393

resety Příspěvek č. 61 

2simandl: Člověče díky - konečně mám pocit, že to někdo opravdu řeší. Tím nehodnotím nijak úspěchy nebo neúspěchy, ale zájem o problém.

Já už mám router asi 3 měsíce a protože je tu v okolí nějaké větší rušení (asi breeze) tak mám s pády systému docela problém. Zkusil jsem už hodně verzí, teď jedu na 030220, ale není to ono.

Zkusím tvůj patch, ale jenom jsem chtěl přidat svou zkušenost:

Reset je potřeba - občas se mi stane, že karta ač má signál, nepřenáší data. Další varianta je že signál nemá, přestože je vše ok. No a do třetice třeba data přenáší, ale packetloss je 50%.

Tohle většinou řeší reset (klasický iwpriv wlanx reset 0 nebo 1).

Proto mám spuštěný script, který kontroluje pingem cílové ip a když není (3x za sebou), tak kartu resetne (lze tam pak i nastavit třeba výkon a tak). Myslím, že to je obdoba tvého 200.resetu, ne?

Miki (Snowflake)

Old Post 27.03.2003 v 21:35
Mikulas je offline   Click Here to See the Profile for Mikulas   Find more posts by Mikulas   Click here to Send Mikulas a Private Message   Click Here to Email Mikulas   Visit Mikulas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: resety Příspěvek č. 62 

Old Post 27.03.2003 v 22:28
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 63 

Old Post 28.03.2003 v 11:08
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 64 

Tak prave probehla hostap konferenci od Jouniho tato informace:



I don't think there is a limit in the driver for the number of cards,
but you cannot really use more than 3 Prism2/2.5/3 PC Cards per one host
CPU when using full throughput on all cards. Since these cards do not
support DMA, I/O takes a _lot_ of host CPU time (no matter how fast the
CPU is). If you have dual-CPU system, you might be able to use six
cards with directional antennas, but I have never tested more than fours
cards per host.

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 29.03.2003 v 07:43
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz