CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > Odstranění resetů karty (při špatném signálu)
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

ted jsem prisel domu Příspěvek č. 17 

__________________

Old Post 25.02.2003 v 23:30
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 18 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 26.02.2003 v 21:06
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

propustit každý dvoustý Příspěvek č. 19 

__________________

Old Post 27.02.2003 v 09:25
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 20 

zmena aplikovana, u me jeste ani ta predchozi nedospela k vymrznuti hostAP. uz mam slusny uptime, to by se driv stat nemohlo up 2 days, 19:57.
na routeru, kde mi bezi karta jen v rezimu AP mam uz up 24 days, 19:03
diky!

Old Post 27.02.2003 v 14:30
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Re: Re: propustit každý dvoustý Příspěvek č. 21 

__________________

Naposledy upravil simandl 28.02.2003 v 00:09

Old Post 28.02.2003 v 00:05
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 22 

simandl to resetovani je snadne - najdi si ve zdrojaku misto, kde ti to vypisuje tu hlasku a za nej vloz schedule_reset(local) funkci a mas to

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 28.02.2003 v 00:12
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: Re: Re: Re: propustit každý dvoustý Příspěvek č. 23 

Old Post 28.02.2003 v 10:22
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: Re: Re: Re: Re: propustit každý dvoustý Příspěvek č. 24 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 28.02.2003 v 11:59
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: Re: Re: Re: Re: Re: propustit každý dvoustý Příspěvek č. 25 

Old Post 28.02.2003 v 12:44
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

v podstatě souhlas, ale Příspěvek č. 26 

vůbec nikdo z nás, jak to tu čteme, neví proč ty stroje tuhnou. Prostě to zatím nevíme. A tak vás prosím, věnujte svůj čas zjištění, co se vlastně děje a debaty o tom, co bude až na to přijdem, nechte být.

Mlátíme pak jen prázdnou slámu.

__________________

Old Post 28.02.2003 v 14:26
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: v podstatě souhlas, ale Příspěvek č. 27 

__________________

Naposledy upravil xchaos 28.02.2003 v 21:11

Old Post 28.02.2003 v 20:44
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 28 

__________________

Old Post 28.02.2003 v 21:06
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Passi
Junior Member

Registrován: 23.12.2001
Příspěvků: 208

moc odlisnosti Příspěvek č. 29 

Zdarvim,
jak to tak procitam, tak mi prijde, ze se (pri vsi ucte) se tu trochu srovnavaji hrusky a jablka - jak z poledu SW (co router to jina verze jadra, net-tools a pod.) tak i HW (vlastni zelezo, firmware wifi-karty, vyrobce wifi).

Mozna by melo smysl nejdrive nejakou skupinu stroju sjednotit na stejny stav SW, napr. vse zkompilovat s CFLAGS="-m386" CXXFLAGS="-m386" (nebo jak se deklaruje kompilace pro ciste 386tky).

Nacpat stejny firmware na karty a pak mi prijde, ze se da porovnovat, proc to kde pada...

zatim se mi to keca, jelikoz jsem ve vystavbe, ale prijde mi, ze by to trochu chtelo omezit pocet stupnu volnosti, aby se to dalo vychytat.

trochu OT, ale tyka se to tech resetatoru - v jadre je podpora pro WatchDog karty (Character Devices / Watchdog Cards) a nektere z techto svabu jsou uz davany primo na desky (nektere kousky s i810, i815 amd766, amd768 chipsety)... je tam i sw-verze, ale pokud "zpanikari" jadro tak s tim uz nehne...
V podstate to funguje tak, ze pokud se (po aktivaci) neprovede kazdou minutu zapis kamsi do /dev/ tak usoudi, ze system vytuhl a provede reset ... mene zrucnym hw-kutilum s novejsimi mb (treba me) by se tohle mohlo hodit. Nevyhodnou je, ze to je jen na novejsich mb...

Passi

__________________

-= InIt_0 =-

Old Post 01.03.2003 v 00:05
Passi je offline   Click Here to See the Profile for Passi   Find more posts by Passi   Click here to Send Passi a Private Message   Click Here to Email Passi   Visit Passi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Passi
Junior Member

Registrován: 23.12.2001
Příspěvků: 208

konstruktivnejsi napad Příspěvek č. 30 

ted trochu konstruktivnejsi prispevek,
pokud hledame duvody padani, tak se nelze spolehat pouze na syslog (/var/log/ soubory) a myslim, ze by melo smysl zacit pravidelne (a rozumne casto) delat vlastni logy podezrivanych polozek (tx power, sila signalu, link quality), aby se dalo vysledovat za jakych podinek je vyvolavan reset karty, prip. kdy je pro system fatalni.

myslenka, ze pokud jsou resety a nasledne pady zpusobene problemy se signalem, tak by se to melo dat resit zmenou anteny mi prijde rozumna, ackoliv cilem je donutit karty, aby neshazovali router, bez ohledu na stav signalu (jestli to teda jako chapu spravne).

Ovsem to neresi, proc vlastne ovladac opakovane resetuje kartu, kdyz jsou problemy se signalem. Mozna ma pocit, ze je problem s kartou a chce ji nahodit (treba nekdy karta proste blbne - ostatne proc se delaji updaty firmware??), nebo vi neco co my ne... proste dokud nebudeme mit logy stavy karty, tak myslim, ze budeme jeste dlouho tapat (ten reset tam musi mit nejaky smysl - aspon nekdy).

Passi

__________________

-= InIt_0 =-

Old Post 01.03.2003 v 12:05
Passi je offline   Click Here to See the Profile for Passi   Find more posts by Passi   Click here to Send Passi a Private Message   Click Here to Email Passi   Visit Passi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

tuhne i router jen s AP kartama Příspěvek č. 31 

__________________

Old Post 03.03.2003 v 02:58
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

router jede :) Příspěvek č. 32 

Sesadil jsem karty zase do jednoho počítače a to do P200. Má už nové ip 10.33.0.2 (začal jsem přecházet na prosecká ip)

Od okamžiku kdy jsem začal používat "200. reset" mi žádný stroj nevytuhnul. Ta samá změna je ještě u kozla na routeru a jeho uptime je od té doby taky utěšeně rostoucí. Celkem mám (měl jsem) pod kontrolou tři stroje na kterých to zkouším.

2 all: jak vám to jede? Tuším že to tu zkouší ještě minimálně lunix. Někdo další?

__________________

Old Post 12.03.2003 v 15:03
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz