CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Změna generální licence GL12/R/2000
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 17 

Na Internetu jsem našel spousty odkazů jako např. tento:

802.11b provides 11 channels (for North America), each channel being 22 MHz in width, and each channel centered at 5 MHz intervals (beginning at 2.412 GHz and ending at 2.462 GHz). This means that there are only 3 channels which do NOT overlap (channels 1, 6, 11).

Což znamená že mužeme vysílat jestě o 2dBm navic teda jestli se nepletu, a jestli se nepletou oni

Jediný rozdíl (v kmitočtech) je že američany maji 11 kanálů. My máme 13 asi se jim zdál neš?astný počet kanálů, v budovách kolikrát nemaji ani třinácté patro

BTW nevíte jaký je široký pásmo breezů?

Old Post 26.02.2003 v 10:11
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Je to vubec nejaka zmena? Příspěvek č. 18 

Naposledy upravil jaha2x 27.02.2003 v 00:03

Old Post 26.02.2003 v 16:02
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Změna generální licence GL12/R/2000 Příspěvek č. 19 

Naposledy upravil Deu 26.02.2003 v 17:45

Old Post 26.02.2003 v 17:39
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 20 

Ja jsem funkcnost desetikilometrovych a podobnych spoju vzdycky pokladal spis za kuriozitu... ted bude podle me dulezite, jak dobre bude fungovat koordinace mezi lidma, protoze skutecne bude potreba budovat zhruba kilometrove hopy... pripadne ethernet v ramci bloku, pak jen preskocit ulici Wi-Fi, a zase ethernet. Takhle nejak jsem si to puvodne predstavoval, ale CZFree.Net se zacal rozrustat tak nejak mimo me... ;-) podle me to chce obsazovat jeden blok po druhym, ulici za ulici...

Co se tyce stavajicich spoju, tak bude zalezet na kvalitnim provedeni vseho - kratke kabely, minimum spoju, smerove anteny. Cim kvalitneji to bude udelane, tim vic bude mozne kartu ztlumit - a pritom na prijmu to bude citlive. Taky bude dost zalezet na presnem zamereni anten - ja uz jsem zazil presne doladovani zamereni blikanim. Ty sita jsou fakt docela hodne smerovy, a zamerovat to podle momentalni sily signalu je pekna blbost - to se totiz meni v zavislosti na povetrnostnich podminkach.

no a v neposledni rade, kde neni zalobce, tam neni soudce. Jsem zvedav, jak to bude nekdo zjistovat treba u plechovky, kterou bude mit nekdo v desatem patre za oknem v modu managed - to proste nepujde nijak zjistit, zadnymi prostredky.
No ale hra na schovavanou je samozrejme az krajni reseni, nemuze to byt oficialni postoj... spis musime predvest, ze tomu rozumime lepe, nez ty komercni provideri.

Mimochodem, vite, ze Breezenet ma jen dve polohy vykonu ? Low a High. Na High spolehlive porusuje vsechny normy, a smi se zapojit jen kdyz se mezi antenu a Breeze zaradi specialni tlumici clanky. No, kolik provideru tyhle clanky asi pouziva... a kolik jich asi jede na Low...

Proti tomu stoji chipset Prism 2.5 s plynulou regulaci vykonu...

__________________

Old Post 26.02.2003 v 19:22
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 21 

Mno, takže si prostě všichni pořídíme karty, který umí regulaci výkonu.... (stejně už je máme) a k tomu 3m velkou parabolu abychom vůbec něco chytili....
Bude to všude vypadat jak na srazu amatérů co vysílaj EME....

Old Post 26.02.2003 v 19:49
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: Změna generální licence GL12/R/2000 Příspěvek č. 22 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 26.02.2003 v 20:58
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Jak jsem napsal, v podstate zadna zmena Příspěvek č. 23 

Nevim, proc se na to divate tak tragicky, zmena GL to neni zadna. Pokud budou chtit bazirovat na tom spickovem vykonu pro 1MHz, tak jak psal DEU, kdyz vyrobce uvadi pri 15dBm vykonu (tedy nominalnim vykonu) ten spickovy 8dBm/1MHz tak pokud dobre pocitam, tak muzu zvednout celkovy na 18.75dBm a jsem na 10dBm/1MHz.... tedy akorat nevim, jestli s to lze takto pocitat, je ten pomer linearni?

No a rozdil 18.75dBm / 20dBm neni az tak tragicky rozdil, tedy ty
spoje tady kolem jsou i s rezervou bezpecne pod...

Jinak zkousel jsem nastavovat ten vykon, tak jak popisoval Deu, zapisem do toho registru 66 a vcelku si to odpovida s tim co dava iwconfig, tedy kdyz jsem dal "iwpriv wlan0 writemif 62 170" ,coz by mel byt ten udaj pro tech spick. 8dBm/1MHz, tak se v iwconfigu objevilo 15dBm, tedy presne ta nominalni hodnota....
Jinak tyhle cisilka jsou pro ty PRISM 11Mbit karty, ty s 22Mbit na tom budou trochu hur...

J.

PS: ted jsem nasel priklad s celkovym vykonem 30dB kteremu by podle nej melo odpovidat 20dBm/1MHz spickoveho...
Sice hodnota realneho zarizeni bode nizsi ale i tak mi to nepripada moc linearni..

Naposledy upravil jaha2x 26.02.2003 v 21:32

Old Post 26.02.2003 v 21:05
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Re: Jak jsem napsal, v podstate zadna zmena Příspěvek č. 24 

Old Post 26.02.2003 v 21:26
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Re: Jak jsem napsal, v podstate zadna zmena Příspěvek č. 25 

Old Post 26.02.2003 v 22:00
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: Re: Jak jsem napsal, v podstate zadna zmena Příspěvek č. 26 

Old Post 26.02.2003 v 22:48
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 27 

Old Post 26.02.2003 v 23:33
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jerrey
Newbie

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 2

Shrnuti Příspěvek č. 28 

Dobre tedy - polozim recnickou otazku ... nebylo by dobre si na na tomto miste rict , ze k zadne zmene v GL. nedoslo , ze si jen hlavy pomazane v CTU konecne uvedomily , ze zneni odst. 3 a 4
v GL - 12/R/2000 z 6.zari 2000 bylo natolik zmatene , ze v podstate umoznovalo pouziti jakekoliv smerove anteny s "ekvivalentne izotropicky vyzarenym vykonem" jakekoliv velikosti , nebot definovalo pouze "spickovou spektralni hustotu vykonu vyzareneho izotropnim zaricem" ? A stopnout dalsi diskusi na toto tema ? )) Howgh

Old Post 27.02.2003 v 09:47
Jerrey je offline   Click Here to See the Profile for Jerrey   Find more posts by Jerrey   Click here to Send Jerrey a Private Message   Click Here to Email Jerrey     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Re: Shrnuti Příspěvek č. 29 

Naposledy upravil Deu 27.02.2003 v 10:59

Old Post 27.02.2003 v 10:41
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
discovery
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 143

ISP a 24db Příspěvek č. 30 

Chtel bych napsat neco povzbudiveho, ale mam pocit, ze CZfree je sladoucka kapicka ve slanem mori. Chtel bych upozornit na jisteho ISP s vysilacim zarizenim kdesi v Bohnicich na smerovy spoj Bohnice-Holesovice (cca 1km) s pripojenim 24db antenama na obou stranach. Nebudu je jmenovat, protoze jsem jejich (ne moc spokojenym) klientem. Neverim, ze jsou jedini v Praze a take neverim, ze CTU je schopne zmerit a zamerit takoveto zarizeni a posleze provest dukazni rizeni. Kdyz budete namitat, ze tam mam 24db antenu a ze je to okate, budu tvrdit, ze mam dlouhy kabel s vysokym utlumem, nebo budu tvrdit, ze je to stara MMDS antena, kterou nikdo nepouziva... jak mi to muzou dokazat, kdyz je na strechu nepustim? Navic pokud je to smerova antena a vlivem nevhodneho kabelu, ci deformace nevyzaruje v ose (pouzivam cca 25m 75Ohmoveho kabelu), zamereni je naprosto nemozne, protoze mi nikdo nedokaze, ze ten signal je z me anteny a ne z jakekoliv jine WiFi pobliz...

V zadnem pripade nechci nabadat k porusovani norem, jen chci poukazat na to, ze ISP nase GL rozhodne netankuje, protoze jim to nema kdo prokazat. Pokud se nemylim, tak v GL pro pasmo 2400MHz neni povinnost poskytnout zarizeni k inspekci poverenym pracovnikem CTU tak, jako je to u nekterych jinych pasem v teto, nebo jinych GL, napriklad pro pasmo 40MHz...
Myslim, ze obrovsky problem muze byt uz jen vystopovat majitele sifrovaneho AP, natoz pak donutit ho k inspekci zarizeni...

Myslim, ze CZfree tady svadi nerovny boj...a take si myslim, ze pasmo 2,4GHz nemuzou zrusit, uz i kvuli tomu, ze by se tu nesmeli pouzivat mikrovlnky :-) a ISP tlak to nedovoli. Srovnani cen WiFi/1MB dat a 3G-UMTS/1MB dat jasne nahrava WiFi integrovane do mobilu.

Petrik: Tentokrat bych celkem souhlasil. Ja osobne bych si vykladal pojem hustota/1MHz jako napr. 10x(hustota/1MHz). A v tomto pripade by se kladl duraz na to, aby pokud bude vetsi sirka pasma se neprekrocil zmineny EIRP 100mW. Cili pro WiFi je dulezitejsi tato cast GL, nikoliv ta, udavajici hustotu na megahertz. (tady oponuju Deu - jen spekulativne) Navic pokud vim, lze cele toto pasmo vyuzit jako jeden kanal. Jeste si nemuzu vzpomenout... udava nase GL vubec rozlozeni kanalu?

PS: Pokud nekdo mate zajem o ten muj Koax, mam ho spoustu. Je to nejaky specielni koax pro severni ameriku, s nizkejma ztratama a "super-foam" vnitrkem. Velice dobry jako satelitni, v nouzi bezi super i jako WiFi. A Je superlevny. 7Kc/m. RG-6 Bohuzel jine parametry nejsou, tudiz vzhledem k jine impedanci a tudiz i k vetsim odrazum atd. ho muzu doporucit jen jako testovaci, ikdyz beha super.

Old Post 01.03.2003 v 01:37
discovery je offline   Click Here to See the Profile for discovery   Find more posts by discovery   Click here to Send discovery a Private Message   Click Here to Email discovery   Visit discovery's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eaglecz
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 31 

hmmm tak jsem se tim prave procetl .... lol ... jsem zmatenej jak vcela


cili stale plati, ze vykon z karty + zisk anteny musi byt mene nez 20dB ?

ted cucim na ten Iwconfig... ukazuje jakesi dBm .. mam to chapat jako dB ?

Old Post 01.03.2003 v 16:06
eaglecz je offline   Click Here to See the Profile for eaglecz   Find more posts by eaglecz   Click here to Send eaglecz a Private Message   Click Here to Email eaglecz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 32 

Old Post 03.03.2003 v 15:55
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz