CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Prosím potřebuji poraďit
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Hlinik
Newbie

Registrován: 01.03.2003
Příspěvků: 5

Prosím potřebuji poraďit Příspěvek č. 1 

Ahoj,
v Táboře stavíme (spíše zatím jenom teoreticky i když zařízení máme koupeno) wifisí?. A máme drobný problém s kterým bych potřeboval poradit protože někdo mi tvrdí že to nejde a druhý, že ano. Problém je takový : ne mém domě bude AP (dwl 900+) na domě mého přítele bude rovněž AP (dwl 900+) jelikož na sebe nevidíme přes blízkou vyšší budovu tak ke spojení musíme použít třetího člověka. Onen člověk má doma server s linuxem a tak jsme uvažovali o tom že po připojení vnou wifi karet do servru. Jako že by jedna vysílala na mě a druhá na přítele a obráceně.

A tak se ptám zda je tato možnost reálná. pokud ne prosím napište mi nejlacinějsí řešení. naše AP dwl 900+ jsou 22mbit ale bohušel kraty dwl 520+ nepodporuje linux (co mi bylo řečeno)
takže karty do PCI budu muset koupit stejně jenom 11Mbit

za odpověď předem díky

Hliník Tábor

Old Post 01.03.2003 v 23:58
Hlinik je offline   Click Here to See the Profile for Hlinik   Find more posts by Hlinik   Click here to Send Hlinik a Private Message   Click Here to Email Hlinik   Visit Hlinik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Re: Prosím potřebuji poraďit Příspěvek č. 2 

Old Post 02.03.2003 v 18:43
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 3 

jde to udelat i tak, ze v tom linuxim severu bude POUZE jedna XI626 v modu Managed a protahnes to dal pres WDS link, viz mistni FAQ

JInak to WDS umeji i HWAP, ale rikaji tomu ruzne podivne jako "Wireless Bridge".

Naposledy upravil tygr 03.03.2003 v 12:51

Old Post 02.03.2003 v 19:06
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlinik
Newbie

Registrován: 01.03.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

díky za odpovědí a za překlepy se moc omlouvám )

Hliník )

Old Post 02.03.2003 v 20:46
Hlinik je offline   Click Here to See the Profile for Hlinik   Find more posts by Hlinik   Click here to Send Hlinik a Private Message   Click Here to Email Hlinik   Visit Hlinik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 5 

__________________

Michal Klečka

Naposledy upravil gogoo 03.03.2003 v 12:36

Old Post 03.03.2003 v 12:24
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlinik
Newbie

Registrován: 01.03.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 6 

Díky kluci za pomoc to jsem přesně potřeboval. Moc jste mi pomohli. teď jsem četl ze dlink už programuje ovladače pod linux takže snad budeme fungovat na 22mbit díky za vše


Hliník

Old Post 03.03.2003 v 22:32
Hlinik je offline   Click Here to See the Profile for Hlinik   Find more posts by Hlinik   Click here to Send Hlinik a Private Message   Click Here to Email Hlinik   Visit Hlinik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 7 

nutno dodat, ze to reseni se dvema sitovkama v modech managed lze velice snadno zaridit i na windowsech a winroute, takze tam muzes klidne pouzit dlink.

__________________

Michal Klečka

Old Post 04.03.2003 v 12:24
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlinik
Newbie

Registrován: 01.03.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 8 

No jo ale dotyčnej kolega trvá na linuxu

Old Post 04.03.2003 v 19:13
Hlinik je offline   Click Here to See the Profile for Hlinik   Find more posts by Hlinik   Click here to Send Hlinik a Private Message   Click Here to Email Hlinik   Visit Hlinik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz