CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > Patch na HostAP - nastavení parametrů po HW resetu a další
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 33 

Naposledy upravil covex 18.03.2003 v 16:25

Old Post 18.03.2003 v 16:21
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 34 

Naposledy upravil jaha2x 19.03.2003 v 15:29

Old Post 19.03.2003 v 12:19
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

managed mod Příspěvek č. 35 

ano, nastavovani power, rate, ... po resetu funguje spravne jen v AP (master) modu. Zatim se mi to v managed modu nepovedlo udelat. Jak uz sem nekde psal, je potreba tyto parametry nastavovat vyhradne pomoci iwconfig, nikoli pomoci iwpriv. Pri nastaveni pomoci iwpriv se pise primo do registru karty, a ovladac o nove nastavenych hodnotach nevi.

Jeste se nekdy pokusim zprovoznit ten managedmod. Problem je v tom ze karta naprosto kasle na vsechna nastaveni vykonu apod, pokud neni asociovana k AP. Reseni je nastavit tyto hodnoty op asociaci, stejne jako se to dela po resetu. Zatim se mi to nepovedlo, az bude trocha casu budu se snazit dal.

Rozdeleni do dvou patchu podporuju, asi to brzo udelam. To s tim BAP0 je proste experimentalni, nicim nepodlozenej hack, ky se proste naslo jedno misto pro reset a to se opatchovalo. Pride mi to dost prasarna, na svuj router bych to taky nechtel )

Old Post 19.03.2003 v 14:51
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: managed mod Příspěvek č. 36 

Naposledy upravil jaha2x 20.03.2003 v 09:32

Old Post 20.03.2003 v 09:07
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 37 

ave,
na linux expo jsem se od deua dozvedel, ze na routerech na andelu bezi jakesi kontrolni skripty, ktere maji za ukol hlidat, zda karty v routeru funguji a v pripade problemu provedou:

ifconfig wlan0-N down
rmmod hostap_pci
modprobe hostap_pci
konfigurace wlan0-N
wlan0-N up

prislo mi to jako supr napad - kontrola neprilis spolehliveho hostap. otazka je jak zjistit ze uhnila karta? napadl mi jedine ping na nejake spolehlive AP, ktere visi na dane karte, ale to je blbost, protoze nic neni 100% spolehlive. navic by bylo dobre pri problemu kartu nahodit rekneme do 5 sec a tech 5 sec muze byt klidne nejaky vypadek signalu zpusobeny breezenetem.

takze otazka na kohokoli, kdo neco podobneho ma, nebo ho napada jak neco podobneho vytvorit myslim, ze by to pomohlo spouste lidi.

ted me napadlo, ze by se to dalo zjistit nastavovanim libovolneho parametru vsem kartam, ktery neovlivni jejich chod - napr porad dokola, treba kazdych 5 sec nastavovat karte ESSID a v pripade, ze se dockame hlasky.. bla bla set failed on blabla, provest vyse napsany skript...

az se mi to priste stane, tak to zkusim udelat, ale kdyby to treba mel uz nekdo hotove, tak to sem muze hodit.

/lunix

Naposledy upravil lunix 23.03.2003 v 22:09

Old Post 23.03.2003 v 22:02
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 38 

Old Post 23.03.2003 v 22:36
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 39 

__________________

Old Post 23.03.2003 v 22:46
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 40 

Old Post 23.03.2003 v 22:48
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 41 

Old Post 23.03.2003 v 23:42
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 42 

Old Post 23.03.2003 v 23:49
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

zásek karty na BAP0 Příspěvek č. 43 

__________________

Old Post 26.03.2003 v 10:37
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

vymena XI626 za alphawave a vysledky Příspěvek č. 44 

Naposledy upravil lunix 26.03.2003 v 13:45

Old Post 26.03.2003 v 11:20
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

verze cvs Příspěvek č. 45 

Ahoj, ještě mě napadla jedna věc, která určitě hraje roli. Pokud si někdo stáhne czf2 hostap tak vlastně udělá dva kroky od svého aktuálního stavu. První je zřejmý a to je to, že je tam patch. Druhý už tak jasně vidět není ale nejspíš v podstatě degraduje veškerá následná pozorování. Je to jiná verze cvs hostap, která je daná dnem kdy si to stáhnem.

Kluci nejspíš použili verzi 030302 jen proto že to zrovna v ten den dělali. Jiný důvod asi nebyl. Soudím tak podle sebe, protože já to dělám taky tak. A je to tak asi špatně.

Minimálně bysme měli dát někam verze hostap bez našich patchů. Prostě jako ukázku stavu z něhož vycházíme. Když si to tak uvědomuju tak já jsem nedal k dispozici ani komplet patchnuté hostap (já si šmoulím s verzí 030220), takže si vlastně to co já mohli odzkoušet jen lidi co si 20.2. stáhli cvs hostap. A nebudem si nic namlouvat. Určitě jsem jediný kdo je má.

V podstatě se tedy 200. reset který "ladím" na verzi 030220 může chovat na verzi 030302 jinak protože za týden a půl se mohlo lecos změnit. To by nám vyjasnil diff obou originálních cvs verzí.

__________________

Old Post 26.03.2003 v 13:20
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: verze cvs Příspěvek č. 46 

Old Post 26.03.2003 v 13:45
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: zásek karty na BAP0 Příspěvek č. 47 

Old Post 26.03.2003 v 15:34
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 48 

klient se slabym signalem na me pripojeny je, prave proto bych tam nerad vracel XI626, s ni mel PL kolem 30%, s alphawave je to 0%.. ale zas to takhle hnije..

Old Post 26.03.2003 v 15:58
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz