CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 2.4GHz > Dlink DWL-900AP+
123456789101112 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jarouch
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 19

Moje zkusenosti s DWL-900AP+ Příspěvek č. 81 

Mam DWL-900AP+ (HW B1 a FW 2.5), ktery visi na okne pouze s malinkou original antenkou, nastaveny do modu Client a pichnuty do HUBu 3Com. V tom je PC s 3Com sitovkou a obcas k tomu taky pripojim dalsi PC s kritizovanou sitovkou Realtek. Pripojuji se na AP Barrandov_2, kde (pokud mam spravne informace) je Linux s kartou XI-626. APcko je podle monitoru vzdaleno pouze 142m. Vsechno funguje k me spokojenosti. Obe PC dostanou od APcka pres DHCP adresu a uz to bezi.

Delal jsem s tim ruzne pokusy a asi nejlepsi je pokud je nastavena externi (right) antena a zda se mi, ze v mem pripade je dobre snizit vykon na minimum tj. 12,5% (10dBm). IP adresu tomu nastavuji rucne, protoze z DHCP serveru to nak prevzit neumi. Je celkem jedno jaka ta adresa je, dokonce nemusi ani byt v adresnim rozsahu mistni site - funguje to i s uplne jinou (napr. defaultni 192.168.0.50).

Ze zvedavosti (co kdyby tam bylo neco "uzasneho") jsem zkousel firmware 2.57 (bez R2) a ani tuk, takze jsem tam zase rychle vratil 2.5.
Zkousel jsem prepnout do modu Bridge i Multipoint Bridge, ale pak to v me konfiguraci vubec nefungovalo. Ani jsem se nepripojil k AP.
Jeste jsem zkousel mode Repeater. Tvarilo se to funkcne, tj. v byte, kde normalne signal neni, jsem najednou na dalsim PC s USB klientem XI-725 signal velmi dobre chytil, ale nedostal jsem z DHCP adresu a ani po jejim rucnim nastaveni jsem se na APcko nedopingnul. Samozrejme z PC, ktery bylo pripojeno kabelem na LAN strane jsem se take nikam nedostal, ale to je popsana funkcnost.

Mam dva dotazy:
- netusite proc ten Repeater sice fungoval, ale...? Je to proto, ze na druhe strane neni D-link? Nebo spis proto, ze to neni tak jednoduchy jak si myslim a musim nastavovat adresy pro pripojeny klienty atd.?
- jak zjistujete silu signalu? Tj. umisteni anteny? Na nastavovacich web strankach nic neni. NetStumbler je na nic. Zbyva snad jedine Ping?

Old Post 09.06.2003 v 22:42
Jarouch je offline   Click Here to See the Profile for Jarouch   Find more posts by Jarouch   Click here to Send Jarouch a Private Message   Click Here to Email Jarouch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 82 

silu signalu zjistis pingem, anebo jeste ji muzes odhadnout pokud ze serveru (na druhe strane) budes stahovat nebo na nej uploadovat nejaky vetsi soubor (napr. v commanderu, pokud mas wokna). Zobrazi se ti prenosova rychlost a pak si muzes pohrat s nastavenim d-linku. takhle jsem zjistil, ze nejoptimalnejsi je v "advanced" "performance" nastavit beacon interval na 50, a DTIM interval na 1. Ovsem ve vsech pripadech se to zlepsit nemusi, zalezi na tom, co je na protejsi strane.

__________________

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 10.06.2003 v 00:51
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Nový fw pro DI614+ Příspěvek č. 83 

Na německém ftp DLinku se objevil nový firmware 2.19 pro DI614+, který ale zatím není oficiální. Firmware se pravděpodobně příliš neliší od 2.18 (zatím nejpovedenější firmware pro DI614+), přidává však jednu novou funkci - přiřazování stále stejných IP adres přes DHCP na základě MAC adres sí?ových karet. Můžete si tak určit, komu jakou IP adresu DI614+ přiřadí.

__________________

Michal Klečka

Old Post 17.06.2003 v 01:19
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amiandrew
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 73

DWL900AP+ a fw3.02 Příspěvek č. 84 

Jak si nekteri jiste vsimli, na dlink.com se objevil fw3.02, ale pouze pro revizi C1. Ma to nekdo? Zkousel to nekdo?

__________________

Ondrej "AndreW" Zima

Old Post 17.06.2003 v 10:16
amiandrew je offline   Click Here to See the Profile for amiandrew   Find more posts by amiandrew   Click here to Send amiandrew a Private Message   Click Here to Email amiandrew   Visit amiandrew's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Tak poslední poznatky Příspěvek č. 85 

Trošku jsem zase experimentoval s DLinkama a narazil jsem na následující. Pokud použiji v DI614+ fw novější než 2.1F, tak pokud mám DLinka900+, kterým přijímám signál z inetu a je strčený do jednoho LAN portu DI614+, v módu klient, tak se bezdrátoví klienti vyklicky odpojují a připojují v intervalu 1-2 sek. Pokud přepnu D900+ do bridge, vše je v pořádku. Pokud dám do DI614+ fw 2.1F a starší, tak mód klient na 900+ nemá vliv na stav klientů DI614+.

Taky jsem zkoušel po rozhovoru s Gogoo přepájet antény v 900+ a žádný výsledek to nepřineslo. Pokud odpájím jen tu co je interní (a je jedno, která to je) tak ano, na externí to žije i s FW novějším než 2.51, ale to má co dělat, s tím, že signál se vypálí kompletně do té zbylé - externí a tak doletí až k cíli.

Old Post 20.06.2003 v 16:24
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Dlink Příspěvek č. 86 

Zdravím, od revize C1 DWL-900AP+ je možné používat rychlost až 44Mbps. Bohužel na supportu d-linku je uvedeno, že tato rychlost je podporovaná pouze v režimu AP.
proto bych se rád zeptal, jestli neznáte někdo nějaké řešení jak dosáhnout toho abych měl pouze hw ap a komunikovala mezi sebou právě touto rychlostí (nebavím se tu o reálné nebo teoretické rychlosti).

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 25.06.2003 v 22:02
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 87 

reseni existuje, jmenuje se DWL2000AP+ a stoji cca 5500 Kc bez dane.

__________________

Michal Klečka

Old Post 25.06.2003 v 22:09
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 88 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 25.06.2003 v 22:22
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 89 

mas pravdu, je bez toho plus, seknul jsem se.

dwl2000ap neni zadnej přizdisráč s nejakym 4x modem, je to cistokrevne 802.11g

__________________

Michal Klečka

Old Post 25.06.2003 v 22:27
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 90 

2 Jetson:

Ahoj, tvuj pripad mi tak trochu nedal spat a tak jsem tady nasimuloval tvoji situaci. Moje sit vypada takto:

DI614+(ap, fw2.18) ..... DWL900AP+(klient, fw 2.57R2) --- switch PLANET ---- DI614+ (ap, fw2.20) ...... cokoliv s wifi

legenda:
...... wifi
----- UTP

testovano tri hodiny bez jakychkoliv problemu, muzes se na to prijit podivat.

__________________

Michal Klečka

Old Post 26.06.2003 v 09:28
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 91 

Jo a nejde vynechat switch a propojit to kříženým kabelem?
Dotaz: tato varianta nejde?:

DWL900AP+(ap) ..... DWL900AP+(klient) --- DWL900AP+ (ap) ...... cokoliv s wifi

- samozřejmě s kříženým kabelem

legenda:
...... wifi
----- UTP

(použil jsem tvoji syntax, neva?)

Naposledy upravil StoupaLutin 26.06.2003 v 11:48

Old Post 26.06.2003 v 11:40
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 92 

to stoupa: samozrejme ze jde, takto to provozuje "chvatal", napis mu PM, taky ti to urcite rad predvede

__________________

Michal Klečka

Old Post 26.06.2003 v 12:57
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

To je hezké, ale Příspěvek č. 93 

Tak předně nemohu použít žádný vyšší firmware u DWL900AP+, než 2.51. Já jedu na 5 km a ne přes ulici.

Zapojení podle Tvé legendy

DWL900AP+(bridge, fw2.51) ..... DWL900AP+(bridge, fw2.51) ---- DI614+ (ap, fw2.19) .... cokoliv s wifi.

Takhle to jede na 100%, ovšem když si nastavím

DWL900AP+(ap, fw2.51) ..... DWL900AP+(klient, fw2.51) ---- DI614+ (ap, fw2.19) .... cokoliv s wifi

tak se za DI614+ wifi stále odpojuje a připojuje. Pokud dám do DI614+ fw 2.1f je po tomhle problému, ale ani to nic nemění na věci, že každé nové zařízení za DWL900AP+ nastaveném jako klient, se musí propingat, jinak nejede, protože DWL900AP+ neposílá v tomto módu WDS formát obsahující IP zařízení za sebou a navíc neprovádí korektně asociaci těchto zařízení na AP.

Old Post 26.06.2003 v 17:47
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wormagor
Newbie

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 8

dwl900+ firmware2.57 Příspěvek č. 94 

chuzahoj nazdar, sosnul jsem firmware2,57 a resim ted trouble s duplicitnima pingama a kolisanim signalu ...... neresil jste to negdo??

Old Post 08.07.2003 v 14:25
wormagor je offline   Click Here to See the Profile for wormagor   Find more posts by wormagor   Click here to Send wormagor a Private Message   Click Here to Email wormagor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DJ_BOY
Newbie

Registrován: 01.07.2002
Příspěvků: 49

DWL900AP+ se musi propingat ??? Příspěvek č. 95 

Zdravim. Chci se zeptat, jestli je pravda ze DWL900AP+ nastaveném jako klient, se musí propingat treba kdyz tam na hub pripojim dalsi PC, ktere DWL900AP+ nezna.
Dik za odpovedi.

__________________

he ke aha

Old Post 08.07.2003 v 15:52
DJ_BOY je offline   Click Here to See the Profile for DJ_BOY   Find more posts by DJ_BOY   Click here to Send DJ_BOY a Private Message   Click Here to Email DJ_BOY     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 96 

Propingat se musi pokud pouzivas jako AP HostAP (neni 100% WiFi kompatibilni) a XI626 nebo nejaky levny switch. Při použití se WECA certified access pointem (DLink) a kvalitnim switchem ne.

__________________

Michal Klečka

Old Post 08.07.2003 v 15:56
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789101112 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz