CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
[rush]
Newbie

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 33 

no, tak to jdu na to mrknout.. podle popisu to vypada vic nez dobre..

__________________

.. a nekricte na me, jestli jsem placnul nejakou hloupost..

rush@logic.cz / icq# 10768430

Old Post 25.03.2003 v 07:33
[rush] je offline   Click Here to See the Profile for [rush]   Find more posts by [rush]   Click here to Send [rush] a Private Message   Click Here to Email [rush]   Visit [rush]'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

WISP MINIDISTRIBUCE Příspěvek č. 34 

__________________

http://shop.cznet.cz

Naposledy upravil djdodo 25.03.2003 v 13:23

Old Post 25.03.2003 v 13:08
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 35 

no jo, ale tohle je pristupne jenom uvnitr czfree.net ...
(jinak mam tip jak na 3c509b sitovky: zrejme se jim musi zkazat PnP, dneska to zkusim)

Old Post 25.03.2003 v 13:15
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

3C509B Příspěvek č. 36 

Tak jsem vcera snad rozchodil i 3C509B ISA kartu:
(WISP mi nasel jeji MAC)

musel jsem zrusit podporu PnP (pomoci dosovske utility) + pouzit nejnovejsi 3c509.o - coz sice vypada jasne, ale problem byl v tom, ze v 'jadre' WISPu uz nejaky soubor 3c509.o (neni v /lib/modules, ale nekde jinde, ted uz si zase nevzpomenu kde presne), takze insmod 3c509 kolabuje na chyby o kterych jsem psal. Nicmene staci jako parametr zadat celou cestu s aktualnim 3c509.o tj
insmod /lib/modules/3c509.o
funguje ok

sice mi zatim jeste nesviti ledka na switchi - ale na to asi bude potreba nejak zprovoznit bridge - coz jeste presne nevim jak

Old Post 26.03.2003 v 10:14
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 37 

Uz me ta 3c509b fakr s..e
jeji MAC ve WISPu vidim, ale ledka na switchi porad nesviti. Pritom v dosu, ve win98 i v debianu jede v pohode. koupim jinou sitovku, tohle mi za to fakt nestoji ...

Old Post 27.03.2003 v 08:50
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

pomoc... Příspěvek č. 38 

ahoj,muze mi nekdo poradit jak nainstaluju WISP?mam na to prazdnej hdd.

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 27.03.2003 v 10:23
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdar
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 39 

Strucny postup instalace:

1) pomoci programu fdisk vytvorit 1 ci 2 partition na disku
Prvni, ktera bude primary&active a bude mit velikost neco pres 8MB.
Druhou, ktera neni povinna na swap. Jake jsou naroky na druhou presne nevim - nepouzil jsem ji
2) Zformatovat partition (prvni), jako FAT.
3) Pomoci syslinux na ni prenest zavadec (mne se osvedcili starsi verze syslinux 1.xx, novejsi mne nebehali, nezapomenout na prikaz LOCK pri instalaci z win98/DOS).
4) Stahnout si aktualni verzi wisp (nove bety jsou celkem OK)
5) Rozbalit obsah distribuce do korenoveho adresare prvni partition
6) Reboot... a vlastni nastaveni WISPU

Vse je vcelku dobre popsano na strankach projektu
JS

Old Post 27.03.2003 v 19:09
zdar je offline   Click Here to See the Profile for zdar   Find more posts by zdar   Click here to Send zdar a Private Message   Click Here to Email zdar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 40 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 28.03.2003 v 07:17
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 41 

Vcera jsem zkousel nejakou ISA kartu DLink (DE 250) - MAC se objevil, ledka na switchi svitila ... akorat cely pocitac nejpozdeji do 10 minut zatuhl ... takze musim zkusit jeste jinou kartu ....

Old Post 28.03.2003 v 09:06
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

IP adresy Příspěvek č. 42 

jeste mam jeden problem s WISPem a to s nastavenim site. Nastavil jsem IP routeru pro vnitrni sit 10.0.0.1 s maskou 255.255.255.0 (tj /24 jak se to nastavuje ve WISPu), ostatni pocitace nastavuji 10.0.0.x (255.255.255.0) gateway 10.0.0.1
Pokud vypnu router, novemu pocitaci, ktery chci dat do site, nastavim mu IP a teprve potom router nabootuji, tak to jede ok; pokud nejprve zapojim bezici pocitac na bezici router a potom mu chci dat IP, tak dostanu hlaseni, ze pouzita IP uz v siti existuje a kvuli konfliktu je rozhrani zakazano (na pocitaci, ktery zapojuji samozrejme)
Nemyslim, ze by normalni postup byl pridavat pocitace jenom s rebootem routeru, co delam blbe??
jde vubec ve WISPu nejak zapnout DHCP (s tim, ze urcite pocitace by dostavaly porad stejne IP adresy vnitrni site, coz potrebuji)
diky

Old Post 02.04.2003 v 09:25
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 43 

problem jsem vyresil - stacilo vratit rozsah IP vnitrni site ma 192.168.0.x; ocividne tam ma jeste nekde neco nastavene natvrdo pro tenhle rozsah ... jeste prijit na to co.

Old Post 07.04.2003 v 10:38
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 44 

Nedari se, nedari.

Muzete sem nekdo, kdo bootujete syslinuxem z HDD s jednou active fat16 partition na ktere je i WISP postnout obsah vaseho syslinux.cfg? Me to pri bootu z HDD vypise prvni radek syslinuxu a nasleduje samovolny restart masiny.

L.

__________________

Old Post 08.04.2003 v 12:08
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 45 

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 08.04.2003 v 13:55
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 46 

djodo: <ftip>ze bych jako smazal WISP, kdyz uz mi chodi a zacal znova? </ftip> (no WISP ma nejake sve mouchy - viz moje rebusy s IP adresami vnitrni site, ale kdyz uz jednou bezi...)
lazna: pouzivam nemodifikovany cfg ktery je v instalaci

mimochodem: da se WISPu verit ohledne vysilaciho vykonu? tj pokud jsem nastavil 15mW (s cimz mi to jede bez problemu), tak ze z karty fakt nejde vice?

Old Post 08.04.2003 v 20:57
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 47 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 09.04.2003 v 07:34
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 48 

hm ... to jsem zvedavy co zmeris, docela me to zajima (pokud muzu byt nejak napomocny, ozvi se)
Nerad bych prekracoval vysilaci vykon, a zrovna presne netusim jak psat do registru 626 v linuxu (nemluve o tom, ze vubec nevim kde a co psat)

Old Post 09.04.2003 v 08:33
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz