CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 97 

Zkus se podivat na netu na nejakej LRP balicek, nebo si taky muzes zkompilovat vlastni. Ale je to vopruz.
Jinak uz mi to funguje jak vino, client karta Orinoco + ISA redukce, zadny HostAP. jenom orinoco_cs. Fakt drzi. Je to fakt poradnej kus zeleza. A drivery jsou taky festovni. Jediny co je we wispu divny je moldu rtl8139. nejak obcas uplne prestane komunikovat, takze bud rmmod a insmod, nebo restart. Pouzivam ten sw watchdog, takze kdyz prestane reagovat, tak to resne.

Jinak tohle distro je takova mala zahada, obcas se chova malinko divne, ale vcelku se snim da vyzit.

Old Post 29.04.2003 v 13:23
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dancer
Junior Member

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 125

Jak stoupa začíná s linuxem/WISPem Příspěvek č. 98 

__________________

Dancer, プラハ

Old Post 05.05.2003 v 13:06
Dancer je offline   Click Here to See the Profile for Dancer   Find more posts by Dancer   Click here to Send Dancer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 99 

Porad se nedopingnu dal nez na na providerovu subsit. DHCP mi prideli adresu 10.1.0.98 a ja se dopingnu na 10.1.0.1 (GW) a 10.1.0.126 (?) Vic broadcast neukaze. Pri pokusu "ping 212.20.96.34" (volny) mi to zahlasi "Destination network unknown" nebo "unreachable" nebo tak neco.... Pritom, kdyz vyndam disk s WISPem a nabootuju Win98, tak muzu normalne na internet. Nastaveni veskery zadny, vsude DHCP. IPcko mi to prideluje stejny ve Win i ve WISPu. WLAN1 (karta kterou visim na providerovi) je nastavena jako GW. Bridging je zapnutej. Na sit providera se dopingnu i po Ethernetu z PCcka na druhe siti 192.168.1.x, ale nikam dal. Co mi jeste muzete doporucit?

L.

__________________

Old Post 06.05.2003 v 14:55
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 100 

Zkus zadat příkazy "ip route show" a "ip addr show" a napiš nám sem, co to vyhodí, možná není definovaná default route. Ta definice je myslím ip route add dev <device> 0.0.0.0/0 via <GW providera>

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 06.05.2003 v 18:21
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 101 

to lazna: musis nastavit natvrdo gateway, LEAF to pres dhcp NENASATVI!!! Je to tam nekde v nastaveni site.

Old Post 07.05.2003 v 07:31
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 102 

Aha, tak to je docela zasadni informace!!! Muze to jeste nekdo, kdo ma WISPa potvrdit? Tedy ze pri chyceni na DHCPko si nevezme adresu brany?

L.

BTW: vecer to snad vyzkousim

__________________

Old Post 07.05.2003 v 12:03
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 103 

Je to pravda, gateway jsem taky nastavil rucne, navic musis specifikovat pro ktery interface tahle GW plati.
(ani mi nedoslo, ze je to vlastne nelogicke)

Old Post 07.05.2003 v 12:32
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 104 

Mozna na to existuje reseni a tim je jinej dhcp client v lrp balicku. Myslim ze na strance leafu v packages jsem neco takovyho vydel. Asi by stacilo vyhodit ten standart a prdnout tam ten novej.
Hotle je Wisp hodne zabugovanej, ale jinak slape. Uz s nim ma 10 dni uptime.

Jo a fakt bacha na rtl8139.o,¨nekdy uplne vytuhne masinu, hlavne ma problem kdyz na siti je nekdo kdo neumi autonegotiation a je to pichly v hubu.
rtl819too.o je v pohode, akorat obcas plive do dmesgu nejaky ptakoviny.
a ten rtl8139.o ma standartne zaplej promiscuitni rezim, takze to dela dost kolizi.

Old Post 07.05.2003 v 23:40
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chozze
Newbie

Registrován: 29.05.2002
Příspěvků: 25

wisp in out ports Příspěvek č. 105 

Ahoj používám wisp už asi 2 měsíce a faká výborně. (po počátečních 14 d . potíží s instalací :-)

Chtěl bych se zeptat zkušenějších potřeboval bych uvolnit dva porty jeden in a jeden out nebo UDP. Možná bych to měl nastavit někde v konfiguraci nat ale nevim kde. Jestli to teda na wisp vůbec de. Cesta dat je můj PC - router (wisp) - ap. Potřebuju ty porty uvolnit aby mi (možná) běhalo rychlejc winmx (file sharing).

Díky

__________________

Chozze

Old Post 08.05.2003 v 11:59
Chozze je offline   Click Here to See the Profile for Chozze   Find more posts by Chozze   Click here to Send Chozze a Private Message   Click Here to Email Chozze     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 106 

to chozze: trosku jsem
nepobral, co presne od toho chces, ale predpokladam ze asi potrebujes aby jeden port nejel pres NATku, ale priom. To se da zaridit statickym natem. Kazdopadne rychlost to nijak zazracen nezvetsi, rek bych vubec.

IPTABLES -t nat -A PREROUTING -p TCP -i eth0 -d 10.20.10.1 --dport 666 -j DNAT --to-destination 192.168.0.1

Tak tohle udela, ze to bude haze pakety prichozi na port 666 z eth0 na ip 10.20.10.1 primo na 192.168.0.1, takze uzitecny treba pro web server, nebo aby od tebe mohli tahat treba pres DC.

Old Post 08.05.2003 v 15:38
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chozze
Newbie

Registrován: 29.05.2002
Příspěvků: 25

chaos Příspěvek č. 107 

ahoj, sorry za zmatení ale odhad si to přesně.

ale než to tam napíšu, měl bych ještě otázky.

1) tohle si mi napsal configuraci pro incoming, kterejm teda otevřu port 666, ale potřeboval bych otevřít ještě jeden port pro outgoing connections, můžeš mi napsat jak na to?

2) kdyby se to nepovedlo nechce se mi znova přeinstalovávat wisp, dá se tohle nastavení pak vymazat?

sorry za možná špatné termíny, nejsem zas tak sběhlý

díky

__________________

Chozze

Old Post 08.05.2003 v 16:53
Chozze je offline   Click Here to See the Profile for Chozze   Find more posts by Chozze   Click here to Send Chozze a Private Message   Click Here to Email Chozze     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 108 

Na ty odchozi je to zbytecny, stejne to porad bude NAT. Je uplne jedno jestli to bude natvrdo jen pro jedno PC nebo pro vsechny.
Na rychlosti to nic nemeni.

Jinak smazat se to da zase pres iptables.

Nebo staci restart, nikam se to neuklada.
Aby to bylo natvrdo, tak by jsi musel napsat nejakej script a hodit ho do init.d a pridat do rc.d v init.d prikazy ktery budou vytvaret symbolic link do rc3.d z toho scriptu, treba. A ulozit
.
Malinko komplikovany, nebot nejde udelat natrdo symbolic link primo do rcneco.d, protoze po restartu to vzdy zmizi, nebot rcneco.d se generuje automaticky podle instalovanejch lrp balicku.

Je to dost trapnej problem. Da se urcite resit i jinak, ja to udelal takhle.

Old Post 09.05.2003 v 14:56
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Uz to slape Příspěvek č. 109 

Takze po napsani brany natvrdo, uz to svisti. Akorat se resetujou karty a neco tam zatuhava docela. Snad bude cas s tim trosku polaborovat.

dale bych si rad udelal poradek v DHCP:

1) Jako uzivatel WIndows, predpokladam, ze DHCPd se stara o pridelovani adres mym AP lidem, co se na me prichyti. A co se stara o odchyceni adres ktere mi prideluje provider? Snad sitova vrstva

2) Kde je zapsano kde a za jakych podminek se DHCPd spousti (spousti se mi automaticky, ale rad bych mel nad procesem kontrolu)

L.

__________________

Old Post 09.05.2003 v 15:33
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 110 

1) Jestli zíkáváš adresu od providera přes DHCP, tak se získává pomocí DHCP klienta, ve WISPu je to pump, příkazem pump -i <interface> se to interface zkonfiguruje. Pokud máš v /etc/network/if.config nastevenou IP adresu rozhraní "dhcp", provede se tahle konfigurace automaticky. Parametry se nastavují v /etc/pump.conf
2) Co se spouští po startu je v /etc/init.d, je to taková obdoba Start/Programy/Po spuštění ve Windows (jestli to jde srovnávat)

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 09.05.2003 v 16:10
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 111 

to lazna: proste prejmenuj bash script v etc/init.d/dhcpd na neco jinyho a mas to.

WISP je divnej, zda se mi cim dal tim vic, ted jsem si udelal mini-debiana kterej zabira 23 mega a jsem stastnejsi. Na novej routrik debian, na starym necham bezet wispa.

Old Post 09.05.2003 v 18:42
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 112 

a nechces toho sveho mini-debiana nekde vystavit? taky mi zacina vadit, ze ve WISPu se porad objevuji nove a nove nestandardni veci ... ja se svoji omezenou znalosti debiana vzdycky skoncil s daleko vetsim balikem nez tvojich 23MB

jinak pro dhcpd jsem si stahl lrp balik - potom jde konfigurovat pres LEAF rozhrani (a do toho se dostanes z menu WISPu)

Old Post 09.05.2003 v 20:12
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz